Request edit access
Gençlik Seçim Komiteleri'ne katıl!

Biz, CHP’li ya da Ekrem İmamoğlu gönüllüsü değiliz. Aynı ilkeleri, aynı değerleri ve aynı hayalleri savunmuyoruz. 17 yıllık AKP iktidarı ile hayatı tanıyan bir nesil olarak yaşam mücadelesinde yerimizi aldık. Geleceğimiz, özgürlüğümüz, eşitlik ve adalet arayışımız için mücadele ediyoruz.

31 Mart seçimlerinin ardından, AKP’nin beğenmediği seçim sonuçlarını değiştirmek için elinden gelen her şeyi yaptığını gördük. AKP’nin uzun zamandır belediyeleri kayyumlarla gaspettiğini ve belediyeler eliyle kamusal kaynakları Saray eşrafına dağıttığını görüyorduk. 31 Mart’ta halkın belediyeleri kayyumlardan büyük oranda temizlemesi ve AKP’nin İstanbul ile Ankara başta olmak üzere pek çok büyükşehir belediyesini kaybetmesi, kurdukları rejimin ne kadar hızla dağılacağını o günden bu yana geçen bu kısa sürede dahi gösterdi. En ufak sarsıntıların ne kadar büyük çatlaklara sebep olabileceğini gördük.

Yaşadığımız sıkıntıların müsebbibinin yalnızca tek adam rejimi olmadığını, çözümünün de tek adam rejiminin yerini alacak düzen içi başka bir alternatifte olmadığını biliyoruz. 31 Mart seçimlerinin YSK tarafından iptal edilmesinin ardından 23 Haziran seçimlerinin tek adam rejiminin ve onu ayakta tutan düzenin yıkılması açısından kritik önemde olduğunu görüyoruz. Bu sebeplerle 23 Haziran’da AKP’nin yenilmesi için karşısında var olan adaya, İmamoğlu’na oy verilmesi gerektiğini söylüyoruz.

Gençlik Seçim Komiteleri olarak İstanbul’da yapacağımız bağımsız çalışmayla, ne sorumluluklarımızı başkalarına devredeceğiz ne de kenarda oturup bekleyeceğiz. Başta gençler olmak üzere kendi çalışmamızı, kendi dilimizi, taleplerimizi, biçimimizi oluşturacağız ve yaygınlaştıracağız. Dayanışma ağlarımızı genişletecek, yenilerini kuracağız. Gençliğin parti aidiyeti olmaksızın son dönemdeki bütün kritik süreçlerde gösterdiği tek adam karşıtlığını temele alarak somut adımlar atacağız. Geleceğimizi kendi ellerimizle inşa etmek için inisiyatif alacağız. Sandığı, öncesini ve sonrasını birlikte planlayacağımız bu kampanya için öfkesi, inancı, cüreti diri bütün gençleri tek adam rejimine karşı organize olmaya çağırıyoruz.

“Gençlik tek adamdan güçlüdür.” Gelin şimdi bunu herkese gösterelim, Gençlik Seçim Komiteleri’nde birleşelim!

Ad *
Your answer
Soyad *
Your answer
Yaş *
Your answer
Meslek/Üniversite/Lise
Your answer
Semt *
Your answer
İletişim Numarası
Your answer
E-Mail *
Your answer
Neler Yapabilirim?
Eklemek istediklerin...
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service