Request edit access
5. Výcvik Vztahové psychoterapie dětí a adolescentů
!!! OZNAM: KAPACITA VÝCVIKU JE NAPLNĚNA. PRO VYPLNĚNÍ PŘIHLÁŠKY VÁS ZAŘADÍME JAKO NÁHRADNÍKA. DEKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 
INSTITUT PSYCHOTERAPIE DĚTÍ A RODIČŮ (IPDAR sro) pro velký zájem nabízí příležitost získat teoretické a praktické znalosti při systematické psychologické pomoci dětem a dospívajícím v rámci psychoterapeutické, psychiatrické, poradenské, sociální nebo pedagogické praxe.
Jedná se o 5. běh výcviku v Praze, do kterého se můžou přihlásit všichni, co se nevešli do 4.výcviku, který bude probíhat paralelně s tímto. Tuto formu vzdělávání zatím absolvovalo více než 90 zkušených i začínajících pracovnic a pracovníků v oblasti péče o děti. Teoretické a prakticé semináře vycházejí z dvacetileté praxe psychoanalyticky orientovaného psychoterapeuta a psychiatra Petra Pötheho a jeho kolegyň a kolegů. Lektoři vycházejí z předpokladu, že cílem psychoterapeutické pomoci klientovi je dosažení psychické změny v jeho vnitřní realitě, která má bezprostřední vliv na změny v jeho vnější realitě. Za nositele a zdroj psychické změny při tom nepovažují žádnou teorii, techniku ani předmět, ale především unikátní terapeutický vztah.
Výcvik ve Vztahové psychoterapii dětí a adolescentů probíhá opět formou jednodenních pátečních seminářů po 9 hodinách, které budou zahrnovat teoretické přednášky a skupinové supervize. Hlavní důraz bude při tom kladen na praktickou aplikaci teoretických a technických znalostí. Výcvik je určen především kolegyním a kolegům vzdělaným v oblasti psychoanalyticky a psychodynamicky orientované psychoterapie, gestalt terapie, psychoanalýzy, integrované psychoterapie anebo jungiánské analytické psychoterapie, ale i sociálním pracovníkům, specialním pedagogům, rodinným terapeutům i absolventům psychologických oborů.

Semináře budou vedeny i online formou v případě opatření vlády proti koronavirové infenkci.  

Účastníci dostanou k přednášeným tématům písemný materiál a 3. vydání knihy: Peter Pöthe- Emoční poruchy u dětí a dospívajících (nakl.Grada, 2020).  

----- ČAS a PROGRAM ----

pátky: od 9,00 do 18,00

2021:

12.3.  Stadia emočního vývoje, vývoj mozku, emoční vztahová vazba,
  9.4.  Psychická změna, terapeutický vztah, technické parametry
21.5.  Psychické trauma ve vývoji dítěte, krizová intervence vs terapie
18.6.  Indikace a klinická problematika dětí od 0 do 11 let
  3.9.   Indikace a klinická problematika adolescentů
 8.10. Terapeutické konzultace s rodiči 1 + skupinová supervize
12.11.Terapeutické konzultace s rodiči 2 + skupinová supervize
  3.12. Náhradní rodičovská péče + skupinová supervize

2022:

21.1. Rozvodová a porozvodová péče, poradenství vs terapie
18.2. Shrnutí a vyhodnoceníSoučástí vzdělávání jsou individuální supervize. Ty by se mely absolovat následovne, 6 superviznich hodin po 4 sezení s dítetem a 6 superviznich hodin po 4 sezeních s dospívajícím, Ideálně od začátku terapie.
O supervizorech budeme informovat po zahájení výcvik. Po absolvování výcviku dostanou účastníci certifikát Institutu psychoterapie dětí a rodičů.
---- PŘEDNÁŠEJÍCÍ ----

MUDr.Peter Pöthe (Praha), psychoanalyticky orientovaný psychiatr a psychoterapeut dětí a dospívajících, lektor odborných kurzů a přednášející na VŠ, autor odborných publikací a monografií, psychoterapii dětí se věnuje od r. 1995, zakládající člen a jednatel IPDAR. (více na www.dr-pothe.com)

Mgr.Martin Galbavý (Praha), psychoanalyticky orientovaný psychoterapeut specializující se na práci s dětmi a rodinou, má bohaté zkušenosti s prací s opuštěnými a traumatizovanými dětmi, přednáší a pracuje jako terapeut v organizaci Za branou a výkonný ředitel Institutu poradenství a psychoterapie Modré dveře. (více na www.galbavy-psychoterapie.cz)

Mgr:Radka Košňarová (Praha) , rodinná terapeutka se specializací na práci s rodinou řešící konflikty ve vztazích, dopady rozchodu a rozvodu rodičů na děti. Má dlouhodobé zkušenosti s využíváním metody mediace jako nástroje vedoucím k dohodě rodičů v konfliktu. Vede pracoviště Ambulantně terénního centra organizace Dům tří přání zaměřené na práci s dětmi a jejich rodinami v náročné životní situaci. Privátně se věnuje rodinnému poradenství a terapeutické práci s adolescenty (více na www.radkakosnarova.cz )


...případně další


--- MÍSTO ----

Fortna, Klášter bosých karmelitánů, Hradčanské nám, 3, Praha 1, Hradčany

--- CENA ----

23.000 Kč (do 30.1.2021)
26.000 Kč (od 1.2. 2021)
Je možné domluvit se na splátkách

Za individuální supervize se platí supervizorům dle jejich ceníků.
--- PLATBA ----

Pokyny k platbě obdržíte e-mailem po registraci.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Clear selection
IČO/ *
Fakturační údaje
Registruji se: *
Příjmení *
Jméno *
Organizace
Ulice a č.p.
Město
PSČ
Email *
Telefon *
Vaše komentáře nebo dotazy
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy