Request edit access
THE INSIDE OUT Project - Istanbul Group Action: "A Call For Goodwill" / INSIDE OUT Projesi - İstanbul Ayağı: "İyilik İçin Çağrı"
Fransız sanatçı JR'ın dünyanın en büyük kamusal sanat projesi olan TED 2011 ödüllü ‘Inside Out’un bir parçası olarak, “İyilik İçin Çağrı” katılımcı sanat projemizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

“İyilik İçin Çağrı” ile misafirperverliği, çok ulusluluğu ve kültürel zenginliği ile ünlü bu ülkenin vatandaşları olarak bizler insaniyeti kutlayan nitelikteki bir proje tasarladık. Projemiz, iyi niyetleriyle ırk, etnik köken, din veya kültür farkına bakmadan başkalarına yardım eli uzatan kişileri portreleyerek, herkese karşı insani yaklaşım ve dayanışma isteği uyandırmayı hedefliyor.

İnsanların kendilerini çarpıcı siyah-beyaz portrelerle ifade ettikleri bu projenin Istanbul’daki ayağına aşağıdaki formu doldurarak katılın.

İyiyi çoğaltarak, dünyayı sanat ile değiştirelim!

Not: Tarafmızla paylaşılan kişisel veriler KVKK’nın 12. maddesi gereğince gizli olarak saklanacak; yasal zorunluluklar ve bu belgede belirtilen düzenlemeler haricinde hiçbir şekilde üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır.*

*Önerilen kişiler ile sadece proje ile bağlantılı olarak iletişime geçilecektir.
-

We are pleased to announce the launch of our Group Action, "A Call For Goodwill", as a part of TED 2011 Prize winner JR's Inside Out Project, a large-scale, participatory art project, to convey a message of a cause that is very dear to our hearts:

Known as a cultural melting-pot and the intersection of East and West, Turkey has an unparalleled centuries-long multicultural history. As citizens of a transcontinental country known for its hospitality, diversity and cultural richness we want to end social and cultural polarization.

Our project will serve as a celebration of humanity by portraying citizens who help and support others with remarkable acts of goodwill, regardless of race, ethnicity, cultural and religious beliefs while hoping to inspire a humanistic approach towards all and a drive to help others.


Help us change the world through art!

P.S: Personal data shared with us will be kept confidential in accordance with Article 12 of the Law on the Protection of Personal Data; will not be shared with third parties in any way other than legal obligations and regulations specified in this document.*

*The nominated people will only be contacted in relation to the project.
Email address *
Ad / Name: *
Your answer
Soyadı / Surname: *
Your answer
Önerilen Kişinin Adı ve Soyadı / Name of the Nominee: *
Your answer
Önerilen Kişinin Hikayesi / The Story of the Nominee: *
Your answer
Önerilen Kişinin E-postası / E-Mail of the Nominee *
Your answer
Önerilen Kişinin Telefonu / Phone Number of the Nominee *
Your answer
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy