Request edit access
Ogólnopolska Mediewistyczna Sesja Naukowa "Święte i grzeszne... Ciało w średniowieczu" - formularz zgłoszeniowy, Warszawa 11-12 X 2018 r. (koniec rejestracji: 10 września 2018 r.)
Szanowni Państwo,
Sekcja Mediewistyczna Studenckiego Klubu Międzyepokowych Badań Hisorycznych UW ma zaszczyt zaprosić Państwa na organizowaną przez siebie Ogólnopolską Mdiewistyczną Sesję Naukową „Święte i grzeszne... Ciało w średniowieczu”, która odbędzie się w Instytucie Historycznym UW w dniach 11-12 października 2018 r.

Problematyka ciała i cielesności była w średniowieczu poruszana w bardzo wielu kontekstach i niejednokrotnie rozpalała najświetniejsze umysły epoki. Tytułowa "świętość" i "grzeszność" ciała oddaje bardzo dobrze dwie skrajności z jakimi można było się spotkać w średniowieczu w kontekście ciała.

Zagadnienie jest więc szalenie interesujące i godne przebadania. Interesują nas zarówno ujęcia przekrojowe jak i studia przypadków. Nie ograniczamy pola badawczego i zachęcamy do sięgnięcia do bardzo szerokiej palety źródeł i wydobycia na światło dzienne mniej znanych aspektów ciała, cielesności i wszystkiego co z tym związane w wiekach średnich.

Wśród zagadnień, które powinny zostać podjęte przez prelegentów pozwolimy sobie zwrócić uwagę tylko na te najważniejsze:
-społeczne postrzeganie ciała i cielesności
-cielesność w ujęciu teologów i hierarchii kościelnej
-cielesność w świecie barbarzyńskim i arabskim
-kary cielesne
-seksualność
-cielesność i duchowość
-praktyki ascetyczne
-higiena
-kult relikwii
-teologia Męki Pańskiej
-umiranie
-obrządek pogrzebowy
-choroby

Czas wystąpienia nie może przekraczać 20 min. Prosimy o nadsyłanie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 10 września 2018 r. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów w przypadku dużej liczby zgłoszeń. Informacje o potwierdzeniu udziału w konferencji podamy do 15 września 2018 r. Opłaty konferencyjne przedstawiają się następująco:
1) z jednym obiadem wybranego dnia konferencji - 50 zł
2) z 2 obiadami (po jednym każdego dnia konferencji) - 70 zł

Email address *
Telefon *
Your answer
Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Stopień naukowy *
Od mgr wzwyż. Osoby nieposiadające stopnia proszone są o wstawienie kreski
Your answer
Afiliacja *
Your answer
Tytuł referatu *
Your answer
Abstrakt *
Nie powinien przekraczać 2 000 słów!
Your answer
Bibliografia
Opcjonalnie.
Your answer
Opłata konferencyjna *
Prosimy o zaznaczenie, którą opcje opłaty konferencyjnej Pan/Pani wybiera. Od tego uzależniona jest liczba posiłków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Studencki Klub Międzyepokowych Badań Historycznych działający na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego do udziału czynnego w Ogólnopolskiej Sesji Naukowej „Święte i grzeszne... Ciało w średniowieczu” zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. poz. 1000). *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms