Request edit access
IEEE BAUN KAYIT FORMU
Uluslararası bir kuruluş olan IEEE (Elektrik Elektonik Mühendisleri Enstitüsü); elektrik, elektronik, bilgisayar, endüstri, otomasyon, telekominasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın en önde gelen teknik organizasyonudur. Dünyada 160 ülkede 500bin üyesi ve Türkiye'de 67 üniversitede 5binden fazla üyesi bulunmaktadır.

IEEE'nin Balıkesir uzantısındaki çalışmaları da biz yürütmekteyiz. Robotik ve Otomasyon, Teknik Gezi, Eğitim ve Seminer, Computer, Women In Engineerin, Sosyal ve Kültürel Etkinlik, Sosyal Sorumluluk, Basın ve Halkla İlişkiler, Tanıtım ve Yayın, Sponsorluk ve Kurumsal İlişkiler olmak üzere her biri ayrı bir topluluk gibi olan 11 alt komitede kendini sosyal, kültürel ve teknik anlamda geliştirmek için çalışan 68 aktif, 360 üyemiz bulunmaktadır. Robot yapımı, teknik geziler, web tasarımı, Photoshop, C++, Solid Works, kadınların mühendisliğe yöneltilmesi, piknikler, huzur evi ziyaretleri gibi sosyal sorumluluk projeleri, sosyal ve kültürel etkinlikler ve daha birçok alanda kendimizi geliştirmek için çalışmalar yapıyor, eğitimler alıyoruz. Düzenlenen kamplar, bölge toplantıları, kongre ve kurultaylarda birçok üniversiteden arkadaşlarımızla tanışıp yeni bağlantılar ediniyoruz.

Katılmak istediğiniz komite ya da komiteleri aşağıdan seçebilirsiniz.
(Birden fazla komiteye katılabilirsiniz.)

Ad-Soyad *
Your answer
Bölüm *
Your answer
E-Posta *
Your answer
Telefon Numarası *
Your answer
TC Kimlik Numarası *
Your answer
Öğrenci Numarası *
Your answer
Robotics And Automation Society
Mikroişlemcileri programlayarak robotik sistemler oluşturur. Mühendisliğin programlama ve elektronik dallarını birleştirerek yapılan bu çalışmalar, zengin IEEE kütüphanesi önderliğinde ülkemizde yapılan robot yarışmalarına katılır.
Computer Society
Bilişim teknolojilerinde kendilerini geliştirmek isteyen üyelerin katılımıyla oluşan komitenin kuruluş amacı, projeler üzerinden bilgisayar ve bilgi işleme teknolojisini geliştirmektir. Güncel olan eğitimler: Web Tasarım, Android, Raspberry-Pi, Photoshop. Üyelere temel bilgisayar eğitimleri verilerek onları iş hayatında yeterli seviyeye getirmek için çalışmalar yapılmaktadır. Yıllık en az bir tane teknoloji konusunda seminer yapılması planlanmaktadır.
Power And Energy Society
Güç ve enerji üzerine yoğunlaşan bu komitemiz teknik anlamda eğlenerek kendinizi geliştirebilmenizi, projeler üreterek yarışmalara katılımınızı sağlar. Enerji üzerine konferans ve seminerler düzenler.
Women In Engineering
Kadınların mühendislik, yönetim ve her türlü sosyal alanda güçlü, ön planda, yaratıcı ve aktif olması için kurulan ve bu amaçla çalışan uluslararası en büyük topluluktur. IEEE bünyesindeki ve kariyerine iyi bir yön vermek isteyen kadınları destekler, kadınların mühendislik programlarına girişini teşvik etmek amacıyla çalışır. WIE’yi tanıtmak ve bu ağı genişletmek amacıyla teknik konferanslar, resepsiyonlar düzenler.
Teknik Gezi Komitesi
Bilim-teknoloji fuarlarına ve her mesleğe hitap eden şirketlere teknik geziler düzenler.
Sosyal Sorumluluk Proje Komitesi
Bilim ve teknolojiyi aynı potada eriterek, ilkokul ve lise öğrencilerini teknik yönden geliştirmek, kadınların iş ve gündelik hayatına yönelik sosyal sorumluluk projeleri yürütmek, dezavantajlı gruplara teknik eğitimler sağlamak, engellilerin günlük hayatta karşılaştığı problemleri belirleyip, bu sorunlara çözümler aramak, toplumdaki sosyal sorumluluk kavramı hakkında bilinci arttırmak ve bu doğrultuda doğaya ve çevreye yararlı sosyal sorumluluk projeleri üretmek amacıyla çalışır.
Eğitim Seminer Komitesi
C++, Solid Works, Arduino, Autocad gibi eğitimler düzenler. Toplantılarda kendi içinde küçük sunumlar ile hem üyeleri topluluk önünde konuşmaya alıştırıp hem de yeni bilgiler ile kendinizi geliştirip eğlenerek öğrenmenizi sağlar. Kurulan bağlantılar sayesinde şirketler ve yöneticiler ile birebir tanışma imkanı sağlar.
Basın ve Halkla İlişkiler Komitesi
Düzenlenen ve katılım sağlanan tüm eğitim, yarışma gibi etkinlerin, topluluk ile ilgili her çalışmanın tanıtımını yapar. Stand açma, üye alımı, memnuniyet anketleri gibi çalışmalar düzenleyerek üyelerle sürekli irtibat halinde olmayı sağlar.
Yayın Tasarım Komitesi
Etkinliklerde kullanılan afiş, broşür, el ilanları gibi materyallerin tasarımını yapar. Ayrıca süreli olarak dergi çalışmalarını yürütür.
Sosyal ve Kültürel Etkinlik Komitesi
IEEE üyelerinin moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla parti, sinema, gezi gibi etkinlikler düzenler.
Sponsorluk ve Kurumsal İlişkiler Komitesi
Ayni ve maddi sponsorluk çalışmalarını yürütür. Bu sayede kurumsal ilişkiler kurar, şirketler ve üst düzey yöneticiler ile tanışma imkanı sağlar.
Daha önce çalıştığınız topluluk/topluluklar?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms