Request edit access
Kácení kleče na Smrku 17.-23.8.2020 - ZO ČSOP CIESZYNIANKA
Jako v minulých letech, i letos organizujeme tradiční kácení kleče v přírodní rezervaci Smrk. Pokud chcete strávit aktivně několik srpnových dní a pomoci přírodě, neváhejte a přihlaste se.
 
KDE? Budeme se pohybovat v největší rezervaci Beskyd ve vrcholových partiích druhé nejvyšší hory - Smrk a to v místech, běžným návštěvníkům, nepřístupných. Na účastníky se vztahuje výjimka, díky které při práci v rezervaci po dobu konání akce se mohou pohybovat mimo turistické stezky.

PROČ VÁS POTŘEBUJEME? Borovice kleč a smrk pichlavý je v Beskydech nepůvodní a nežádoucí. Kleč zarůstá přirozené světliny ve vrcholových partiích rozvolněných horských smrčin, kde vytlačuje i vzácné byliny a borůvčí. Osluněné porosty borůvčí jsou významným zdrojem potravy nejen pro chráněné a vzácné druhy, jako je tetřev hlušec, jeřábek lesní, nebo medvěd hnědý ale i mnohé další obyvatele lesa. Ve stínu kleče, borůvky chřadnou a neplodí. Proto již  několik let spolu s dobrovolníky, pomáháme správě CHKO Beskydy s výřezem kleče a smrků pichlavých. Cílem je obnova přirozené horské smrčiny v rezervaci.

CO BUDEME DĚLAT? V lese budeme vyhledávat borovici kleč a smrky pichlavé, pokácíme je a uložíme na hromady k zetlení, tak aby nebyly zaházené světliny s borůvkou. Při pohybu lesem si užíváme nádherné výhledy a pozorování zvířat i rostlin, rovněž sbíráme odpadky a vytváříme ochranu pro vtroušené listnáče. Budete se rovněž podílet na přípravě jídla.
Při práci se pohybujeme v těžkém terénu. Účastníci musí být v dobré fyzické kondici.

UBYTOVÁNÍ: chata Hubertka (49.4980050N, 18.3596356E) se nachází 1,5 km jihozápadně od vrcholu Smrku. Pitná voda ze studánky. Suchý záchod (kadibudka). Elektřina ani wi-fi na místě NEJSOU! Rovněž mobilní signál je horší. Maximální kapacita chaty je 20 lidí.

STRAVOVÁNÍ: Společné tradiční vegetariánské/veganské.

BUDETE POTŘEBOVAT: Pracovní boty (pevné, nejlépe na hory), pracovní oblečení (kalhoty s dlouhými nohavicemi a mikinu, nebo blůzu s dlouhými rukávy kvůli ochraně při prodírání se křovím), pláštěnka, spacák, karimatka, čelovka, hygienické potřeby, láhev na vodu, ešus, příbor, vodotěsná zacvakávací krabička na oběd do terénu, přezůvky, oblečení na chatu mimo práci, dobrou náladu!!! NEPOVINNÉ: hudební nástroje, hry, opalovací krém,  pokrývka hlavy (čepice, šátek, klobouk). Lze předpokládat, že v povinné výbavě bude rouška, nebo šátek pro zakrytí úst a nosu.
POKUD UŽÍVÁTE NĚJAKÉ LÉKY, TAK SI JE NEZAPOMEŇTE!

POJIŠTĚNÍ: Účastníkům, kteří se přihlásí do 31. 7. 2020, zajistíme úrazové pojištění. V případě, že máte své pojištění, nahlaste nám to prosím. Budeme se pohybovat v těžkém terénu a pracovat s ostrými nástroji, takže pojištění je povinné. Účastníci, kterým zajišťujeme pojištění, nemusí nic doplácet.

ORGANIZAČNÍ POPLATEK: Po přihlášení Vás budeme kontaktovat ohledně organizačního poplatku a možnosti pojištění.
Účastnický poplatek je 300 Kč. V případě, že přijedete pomoc na víc jak tři dny, vracíme z poplatku 100 Kč. Organizační poplatek je potřeba uhradit dle instrukcí ve zprávě po přihlášení do 31. 7. 2020.
 
HYGIENA: Pokud budete před konáním akce nemocní, prosím nejezděte. Pro běžnou hygienu bude k dispozici mýdlo a voda. K dispozici budou i dezinfekční prostředky pro osobní hygienu (mytí rukou) a úklid chaty.

Doufáme, že akce bude moci proběhnout. Pokud to nebude s ohledem na epidemii možné, dáme Vám vědět.

TERMÍN: 17. - 23. 8. 2020.
ZAČÁTEK AKCE: Na chatu bude možnost přijet 17. 8. 2020 od 17:00.
V jiný den dle údajů v přihlašovacím formuláři.
Lze přijet na libovolně dlouhou dobu, ale preferujeme co nejdelší pobyt s ohledem na organizační náročnost, potřebnou instruktáž … a exkurzi pro účastníky, která bude pouze jednou.

Akci organizuje základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ZO ČSOP) Cieszynianka ve spolupráci se Správou CHKO Beskydy. Bližší informace poskytne Tomáš Krajča (organizátor) na e-mailu: t.krajca@seznam.cz nebo telefonu: 733 384 944. Blížš o nás: http://cieszynianka.csop.cz/
Facebook: ZO ČSOP Cieszynianka


Fotogalerie z minulých let je ke zhlédnutí na rajčeti:
http://tom-canis.rajce.idnes.cz/Smrk_-_Cieszynianka_-_Srpen_2017/
http://tom-canis.rajce.idnes.cz/Smrk_-_Cieszynianka_-_Srpen_2018/
http://tom-canis.rajce.idnes.cz/Smrk_-_Cieszynianka_-_Srpen_2019/

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Jméno, Přijmení *
Telefon *
Adresa bydliště *
Od kdy do kdy přijedete pomoct? *
Potravní omezení (alergie, intolerance, vegetarián, vegan) *
Pojištění *
Zdravotní omezení *
Poznámka - pokud máte informaci, kterou by jste nám ještě doplnili, nebo se potřebujete na něco zeptat?
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy