Request edit access
KidCare Başvuru Formu
KIDCARE HİZMETİ ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

1. Hizmetin Niteliği:

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, üyelerine ve üniversitemiz mezunu diğer ailelere “Çocuk Bakımı Hizmeti” adı altında bir hizmet sunmaktadır.

• Programa, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri katılmaktadır. Hizmet veren abla/ağabeylerin çocuk gelişimi konusunda bilgili ve/veya deneyimli olmasına öncelik verilmektedir.

• Çocuk Bakımı hizmetinin amacı 5 –14 yaş grubunun genel gelişimine oyun ve çeşitli faaliyetler yoluyla katkıda bulunmaktır.

2. Başvuru ve Seçim:

Çalışma başlangıcında aile BÜMED’ e ulaşarak, kendi ve çocukla ilgili bilgileri içeren bir form doldurur. BÜMED, gün, saat, semt ve istenen kişisel özelliklere göre uygun öğrencileri belirler ve yüz yüze görüştüğü öğrenciler içerisinden uygun olanı aileye yönlendirir. Aile bu adayla görüşerek, çalışmak isteyip istemediğine dair karar verir.

3. Kapsam:

Öğrenci abla/ağabey, aile bireyleri ya da çocukla sürekli ilgilenen kişi –bakıcı gibi- evdeyken veya dışarıdayken çocukla ilgilenecek, gerekiyorsa ders çalışmasına yardım edecek ve onunla birlikte vakit geçirecektir. (Ancak hizmetin asıl amacı çocuğa ders çalıştırmak değildir). Ailenin talep etmesi durumunda öğrenci, ailenin nezaretinde olması koşuluyla sinema, tiyatro, alışveriş merkezi gibi yerlerde Çocuk Bakımı hizmetini devam ettirebilir.

4. Karşılıklı Sorumluluklar:

Öğrenciler sorumluluklarını en iyi şekilde ve iyi niyetle yürüteceklerini, BÜMED ve aileye taahhüt ederler. Aynı şekilde hizmetten faydalanan aile de öğrenciye sağlıklı ve düzgün bir çalışma ortamı sağlamayı, çocukla ilgili gerekli temel bilgileri vermeyi, genel ahlaki ve insani değerler çerçevesinde işbirliği yapmayı kabul eder.

Öğrenciler tüm titizlik ve hassasiyetlerine rağmen beklenmeyen bir hastalık ya da kaza durumuyla karşılaşırlarsa, önce aileyi haberdar edecek ve en yakın acil servise başvuracaklardır. Aile kasti ihmal ve istismar dışında kalan durumlarda öğrenciyle ilgili herhangi bir hukuki yola başvurmayacaktır.

BÜMED’in yönlendirmesinden sonra öğrenciyle yüz yüze görüşen ve seçtiği öğrenciyle çalışmaya karar veren aile, öğrencinin çocukla, aile bireyleriyle veya ev ile ilgili yaşayabileceği herhangi bir problemde BÜMED’i sorumlu tutmayacağını kabul eder.


5. Ücret ve Masraflar:

BÜMED’in 2018-2019 Eğitim Dönemi Çocuk Bakımı Hizmeti için tavsiye ettiği saat ücreti 50 TL’dir ve bu ücret aile tarafından direkt öğrenciye verilir. Bu hizmetin devamlı ve düzenli olması durumunda öğrenciyle anlaşarak aylık bir sabit ücret belirlenebilir.

BÜMED, bu hizmetten yayınlanan her bir ilan için Bümed Üyelerinden 100 TL, Bümed Üyesi olmayan kişilerden 200 TL burs fonuna aktarılmak üzere ücret talep eder.
Bu bağış Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Şubesi TR19 0006 2000 3030 0006 2997 90 BÜMED hesabına Açıklama kısmına hizmet alan ailenin adı soyadı yazılarak gönderilir.

Adınız: *
Your answer
Soyadınız: *
Your answer
*
Telefon: *
Your answer
Mail: *
Your answer
Semt / İlçe: *
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of BÜMED. Report Abuse - Terms of Service