Request edit access
26. juulil - Piemonte veinide tundmaõppimine. Algus kell 19:00 registreerimisankeet. REGISTREERIDA TULEB IGA OSALEJA ERALDI (näiteks , kui kinkekaart on kahele). Pärnu Muuseumis veiniõhtud. Veiniõhtute teemad on inspireeritud näitusel "Hüljatud ilu" eksponeeritud fotode võttepaikadest.
26. juulil - Piemonte veinide tundmaõppimine.

Piemonte on maakond Loode-Itaalias. Piirneb Prantsusmaa, Šveitsi ja Itaalia Lombardia, Liguuria, Emilia Romagna ning Valle d'Aosta maakondadega.

Piemonte, mida saab tõlkida kui "mägede jalam" (ladina keeles Pedemontis), vihjab oma nimega maakonna põhjaosas kerkivatele Alpidele. Piemontes on tunda tugevaid prantsuse mõjusid nii dialektides kui ka näiteks köögikunstis.

Põhja-Itaalia läänepoolseim nurk mahutab umbes 200 km pika ja kuni 150 km laia Piemonte veiniregiooni, mille eel-alpidega maastik vaibub Torinost idapool rahulikuks, küngaste ja orgudega kaunistatud piirkonnaks.

Piemonte veinide tundmaõppimine on lihtne - meelde tuleb jätta vaid poolsada erinevat veinipiirkonda, mis kõik valmistavad omailmelisi veine!

Nali naljaks, aga vähemalt 50 võõrapärast nime meelde jätta pole kuigi kerge, kuid kerge on meelde jätta põhimõtteid, mille alusel on Piemonte kohalikud veinipiirkonnad tekkinud: on piirkonnad, kus pinnas, mikrokliima, kasutatavad marjasordid ja tootmistehnoloogilised võtted võimaldavad valmistada tõsiseid veine, mille õige sisu avaldub alles pika seisuperioodi jooksul; ning on olemas piirkonnad, mis sobivad vaid kohe tarbimiseks mõeldud veinide valmistamiseks. Ehk Piemontes on tõsised ja vähem-tõsised veinipiirkonnad. Lisaks tõsistele ja vähem-tõsistele tootjatele.

Piemonte piirkondade veinide iseloomude eristamiseks on tähtsaim alus meelde jätta viinamarjasortide nimed, mis on regioonis kasutusel. Punased kuulsused on Nebbiolo, Barbera ja Dolcetto. Korralik Moscato ehk Muscat on Piemontes teistsugune kui mujal: siin valmistatakse sellest gaasilisi ja madala alkoholisisaldusega väga aromaatseid veine, maailmakuulusaid Moscato d’Asti’sid.

Email address *
Osaleja Eesnimi ja Perekonnanimi *
Your answer
E -Post *
Your answer
Telefon *
Your answer
Kinkekaardi olemasolu puhul selle tellimuse number (veinikingitus.ee) või reserveeringu kood teiste kinkekaartide puhul.
Your answer
Soovin arvet (sisesta nimi / firmanimi)
Your answer
Soovin liituda uudislehega (1x kalendrikuus-saadetakse uut infot veininduses toimuva kohta) *
Required
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service