Request edit access
IAU100 - Rekord Guinnessa w obserwacjach nieba
Prowadzimy rozpoznanie możliwości zorganizowania w 2019 roku polskiej próby bicia rekordu Guinnessa (albo przynajmniej ustanowienia rekordu Polski) w liczbie osób jednocześnie obserwujących nocne niebo w wielu miejscach.

Akcja byłaby przeprowadzona w ramach IAU100, czyli obchodów setnej rocznicy Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU). Szukamy osób i organizacji, które mogłyby pomóc w zorganizowaniu takiej akcji. Prosimy o wypełnienie formularza, można się też kontaktować z redakcją Uranii (portal@urania.edu.pl).

23 maja 2018 r. Australia pobiła rekord Guinnessa w liczbie osób jednocześnie obserwujących przez teleskopy w wielu miejscach obiekt astronomiczny na nocnym niebie (Księżyc). Rekord wynosi około 40 tysięcy osób w 285 miejscach. Szczegóły tutaj: http://www.urania.edu.pl/wiadomosci/australia-pobito-rekord-guinnessa-liczbie-osob-jednoczesnie-obserwujacych-niebo-4425.html

Dla porównania: w Australii mieszkają 24 miliony osób, a Polska ma 38 milionów obywateli.

O wypełnienie formularza prosimy osoby i podmioty, które chciałyby pomóc w przeprowadzeniu akcji od strony organizacyjnej, a nie osoby, które są chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu jako uczestnicy.

Informacja prawna (RODO i te sprawy): wypełniając niniejszy formularz zgaszasz się na przetwarzanie podanych w nim danych w celu organizacji opisanego powyżej wydarzenia. Dane osobowe oczywiście nie będą upubliczniane. Administratorem bazy jest Polskie Towarzystwo Astronomiczne.

Kogo reprezentujesz? *
Nazwa instytucji/organizacji/firmy:
Your answer
Twoje uwagi, pomysły:
Your answer
Twoje imię i nazwisko: *
Your answer
E-mail do kontaktu: *
Your answer
Numer telefonu (opcjonalnie)
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms