Request edit access
Pierwsza miesiączka - wspomnienia
Hej! Zapraszam Cię do wypełnienia ankiety odnośnie Twojej pierwszej miesiączki i wspomnień związanych z tym wydarzeniem. Interesuję się tematem kobiecego cyklu menstruacyjnego a aktualnie zgłębiam informacje na temat naszego pierwszego doświadczenia miesiączki.
Pierwsza miesiączka - ile miałaś lat? *
Jakie uczucia towarzyszyły Ci wraz z pojawieniem się pierwszej miesiączki?
Pierwsza osoba, której powiedziałaś o tym wydarzeniu to:
Jaka była reakcja osoby, z którą podzieliłaś się tą informacją?
Jaki był w Twoim domu rodzinnym stosunek do takich spraw jak miesiączka, dojrzewanie, seksualność?
Czy doświadczenie pierwszej miesiączki sprawiło, że zmieniłaś postrzeganie siebie?
Czy uważasz, że sposób w jaki zareagowano i potraktowano Cię przy pierwszej miesiączce miał wpływ na to jak czułaś/czujesz się ze swoją kobiecością?
Skąd wiedziałaś czym jest miesiączka przed jej pojawieniem się?
Czy czegoś zabrakło Ci w doświadczeniu swojej pierwszej miesiączki ze strony osoby, która Cię wprowadziła w nowy etap? Jeśli tak, opisz czego. Brakowało mi wparcia i oswojenia się z nowym tematem. W szkole nikt nie mówił o miesiączce, mama też mało mi powiedziała na ten temat, a internet jeszcze nie był tak powszechny w użyciu. Dopiero teraz dowiaduje się i uczę o fazach cyklu i jak to wszystko wygląda.
Your answer
Czy uważasz, że to ważny moment w życiu kobiety? Rozwiń swoją myśl. Uważam, że to bardzo ważny temat, który determinuje to jak się zachowujemy, kim jesteśmy. Ta zmiana, kiedy stajemy się kobietą wpływa na nasze przyszłe życie - czy będziemy traktowały siebie z uważnością i dbałością, czy mądrze będziemy traktować współżycie...
Your answer
Wyobraź sobie, że jesteś mamą i Twoja córka dostaje swój pierwszy okres. Co Twoim zdaniem jest ważne w tym momencie? Jaka jest Twoja rola? Ważne w tym momencie jest żeby uspokoić dziecko, opowiedzieć co się dzieje, i jak to teraz będzie wyglądać. Myślę, że dobrze jest też przedstawić dziecku jak wygląda higiena i jakie są możliwości (kubeczek menstruacyjny etc.)
Your answer
Jeśli masz ochotę podziel się swoim doświadczeniem pierwszej miesiączki. W jakich okolicznościach się to wydarzyło? Co czułaś? Jakie wspomnienia Ci towarzyszyły? Pamiętam tylko zdziwienie i zakłopotanie. Całe szczęście byłam w domu i mama szybko przyszła mi z pomocą. Mama była otwarta i pomogła mi ale to była dla mnie bardzo wstydliwa chwila i nie chciałam zbytnio o tym rozmawiać. Dopiero od niedawna zaczęłam o tym swobodnie rozmawiać i przestałam się wstydzić. Nadal nie mogę zrozumieć skąd ten wstyd i hamulec w tym temacie?! Moja siostra, która od niedawna miesiączkuje (ma 16 lat) też wstydzi się o tym rozmawiać, widzę że nie chce o tym gadać i szybko gasi rozmowę, mówiąc "oj przecież wiem".
Your answer
Czy jesteś mamą, która ma córkę?
Twój aktualny wiek
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service