Request edit access
1990. gada 4. maijs
Aicinām pārbaudīt un papildināt savas zināšanas par Latvijas Republikai tik nozīmīgo datumu - 1990. gada 4.maiju.
Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma Deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, sauktu arī par 4. maija neatkarības deklarāciju.
Dainis Īvāns, pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, ir teicis: “4. maijs ir atgūtās Latvijas galvenā vērtība. Par spīti tam, ka neviens gaišreģis mums nevarēja solīt, kas notiks tālāk un kā notiks tālāk. 4. maijs nav pagātne, bet gan nākotne, uz kuru vēl ejam. Brīvību nedāvina”.

Paldies par izrādīto interesi un atsaucību!

Visi izmantotie fotomateriāli ir LNVM krājums.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Vārds *
E-pasta adrese *
1. 1990. gada _______ notika Latvijas PSR Augstākās padomes vēlēšanas, kurās ievēlētie deputāti vēlāk balsoja par deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu.
1 point
Captionless Image
2. Latvijas Tautas fronte Latvijas PSR Augstākās padomes vēlēšanās ieguva _______ balsu.
1 point
3. Ar kādu organizāciju bija saistīti Latvijas PSR Augstākajā padomē ievēlētie 57 deputāti, kuri izveidoja frakciju “Līdztiesība"?
1 point
4. Kurš vēlākais Latvijas Valsts prezidents piedalījās deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” izstrādē?
1 point
5. Kas ir deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” galvenā ideja?
1 point
6. Balsojums par deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu notika 1990. gada
1 point
Captionless Image
7. Ko lūdza cilvēkiem, kuri bija sapulcējušies pie Latvijas PSR Augstākās padomes ēkas deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsošanas laikā?
1 point
Captionless Image
8. Kuru plašsaziņas līdzekli galvenokārt izmantoja, lai sekotu deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsošanas gaitai?
1 point
9. Debates pirms balsojuma par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” noslēdza Latvijas PSR Augstākās padomes deputāts _______ Vulfsons, sakot, ka tauta šo deklarāciju gaidīja 50 gadus.
1 point
Captionless Image
10. Cik deputātu nobalsoja “par” deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”?
1 point
11. Kādi laikapstākļi valdīja dienā, kad norisinājās balsošana par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”? Diena bija
1 point
12. Kādu vārdu gandrīz nepārtraukti skandēja 1990. gada 4. maijā pie Latvijas PSR Augstākās padomes sanākušie cilvēki?
1 point
13. Latvijas PSR Augstākās padomes deputāti, kuri atbalstīja deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu, pēc balsojuma, iznākot no Augstākās padomes ēkas, turēja paceltus divus pirkstus, veidojot burtu “V”. Ko šis žests nozīmē?
1 point
Captionless Image
14. Pēc balsojuma par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” Daugavmalā notika Latvijas Tautas frontes rīkota manifestācija. Tās laikā sanākušos uzrunāja Latvijas PSR Augstākās padomes priekšsēdētājs
1 point
15. Daugavmalā notiekošajā manifestācijā sanākušie kopā ar deputātiem dziedāja daudzas dziesmas, tostarp arī “Mūsu zeme” (“Daugav’s abas malas”). Šīs dziesmas vārdu autors ir
1 point
Captionless Image
16. Daugavmalā notiekošās manifestācijas laikā tika saņemta ziņa, ka informāciju par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” visai pasaulei izplatījusi raidstacija
1 point
17. Manifestāciju krastmalā noslēdza ar dziesmu “Dievs, svētī Latviju”. Pēc tās izskanēšanas Latvijas Tautas frontes Domes atbildīgā sekretāre Sandra Kalniete aicināja svinības turpināt Vecrīgā, jo krastmala bija jāatbrīvo
1 point
18. 1990. gada 14. maijā Padomju Savienības Komunistiskās partijas ģenerālsekretārs _______ parakstīja dekrētu, kurā pasludināja deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” par neatbilstošu PSRS konstitūcijai. Viņa vārds ir
1 point
19. Kad beidzās deklarācijā „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” noteiktais pārejas periods?
1 point
20. Kā sauc biedrību, kurā vēlāk apvienojās deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu atbalstījušie deputāti?
1 point
Captionless Image
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy