Request edit access
1990. gada 4. maijs
Aicinām pārbaudīt un papildināt savas zināšanas par Latvijas Republikai tik nozīmīgo datumu - 1990. gada 4.maiju.
Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma Deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, sauktu arī par 4. maija neatkarības deklarāciju.
Dainis Īvāns, pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, ir teicis: “4. maijs ir atgūtās Latvijas galvenā vērtība. Par spīti tam, ka neviens gaišreģis mums nevarēja solīt, kas notiks tālāk un kā notiks tālāk. 4. maijs nav pagātne, bet gan nākotne, uz kuru vēl ejam. Brīvību nedāvina”.

Paldies par izrādīto interesi un atsaucību!

Visi izmantotie fotomateriāli ir LNVM krājums.
Vārds *
Your answer
E-pasta adrese *
Your answer
1. 1990. gada _______ notika Latvijas PSR Augstākās padomes vēlēšanas, kurās ievēlētie deputāti vēlāk balsoja par deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu.
Captionless Image
2. Latvijas Tautas fronte Latvijas PSR Augstākās padomes vēlēšanās ieguva _______ balsu.
3. Ar kādu organizāciju bija saistīti Latvijas PSR Augstākajā padomē ievēlētie 57 deputāti, kuri izveidoja frakciju “Līdztiesība"?
4. Kurš vēlākais Latvijas Valsts prezidents piedalījās deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” izstrādē?
5. Kas ir deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” galvenā ideja?
6. Balsojums par deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu notika 1990. gada
Captionless Image
7. Ko lūdza cilvēkiem, kuri bija sapulcējušies pie Latvijas PSR Augstākās padomes ēkas deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsošanas laikā?
Captionless Image
8. Kuru plašsaziņas līdzekli galvenokārt izmantoja, lai sekotu deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsošanas gaitai?
9. Debates pirms balsojuma par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” noslēdza Latvijas PSR Augstākās padomes deputāts _______ Vulfsons, sakot, ka tauta šo deklarāciju gaidīja 50 gadus.
Captionless Image
10. Cik deputāti nobalsoja “par” deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”?
11. Kādi laikapstākļi valdīja dienā, kad norisinājās balsošana par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”? Diena bija
12. Kādu vārdu gandrīz nepārtraukti skandēja 1990. gada 4. maijā pie Latvijas PSR Augstākās padomes sanākušie cilvēki?
13. Latvijas PSR Augstākās padomes deputāti, kuri atbalstīja deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu, pēc balsojuma, iznākot no Augstākās padomes ēkas, turēja paceltus divus pirkstus, veidojot burtu “V”. Ko šis žests nozīmē?
Captionless Image
14. Pēc balsojuma par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” Daugavmalā notika Latvijas Tautas frontes rīkota manifestācija. Tās laikā sanākušos uzrunāja Latvijas PSR Augstākās padomes priekšsēdētājs
15. Daugavmalā notiekošajā manifestācijā sanākušie kopā ar deputātiem dziedāja daudzas dziesmas, tostarp arī “Mūsu zeme” (“Daugav’s abas malas”). Šīs dziesmas vārdu autors ir
Captionless Image
16. Daugavmalā notiekošās manifestācijas laikā tika saņemta ziņa, ka informāciju par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” visai pasaulei izplatījusi raidstacija
17. Manifestāciju krastmalā noslēdza ar dziesmu “Dievs, svētī Latviju”. Pēc tās izskanēšanas Latvijas Tautas frontes Domes atbildīgā sekretāre Sandra Kalniete aicināja svinības turpināt Vecrīgā, jo krastmala bija jāatbrīvo
18. 1990. gada 14. maijā Padomju Savienības Komunistiskās partijas ģenerālsekretārs _______ parakstīja dekrētu, kurā pasludināja deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” par neatbilstošu PSRS konstitūcijai. Viņa vārds ir
19. Kad beidzās deklarācijā „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” noteiktais pārejas periods?
20. Kā sauc biedrību, kurā vēlāk apvienojās deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu atbalstījušie deputāti?
Captionless Image
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy