Request edit access
ATELIÉR PELLÉ DO ŠKOL: Doprovodný program k výstavě Renáty Fučíkové STORIES
Vážené paní učitelky, vážení páni učitele!

Srdečně zveme k návštěvě doprovodného programu pro školy k výstavě Renáty Fučíkové STORIES. Galerie Villa Pellé má potěšení představit průřez její bohatou tvorbou a nabídnout tak výstavu s mimořádným didaktickým potenciálem a přiblížit důležitá témata z našich dějin mladému návštěvníkovi. Je možné zvolit z několika tvůrčích dílen nebo návštěvu komentované prohlídky.

 Výstava je pojata jako interaktivní procházka nebo příběh - STORIES nabízejí divákovi nejen možnost dlouhého záběru na celek i jemný detail, možnost sledovat vybrané fáze dějin v pohybu, ale také možnost spoluvytváření a spoluprožívání: Jak se kralovalo Karlu IV.? Jak bylo na duchu Řehoři Samsovi, když se "jednou ráno probudil z nepokojných snů" a "shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi odporný hmyz"? Co viděl Jakub ve hvězdách? A proč je Evropa náš domov?

Renáta Fučíková (nar. 1964) je česká umělkyně, ilustrátorka a pedagožka. Věnuje se především tvorbě autorských knih pro děti a mládež. V jejích publikacích ožívají příběhy naší historie, stejně jako mýty a pohádky a stávají se více srozumitelné mladším generacím. Autorka je držitelkou mnoha cen. Jen namátkou zmiňme několikanásobné ocenění Zlatá stuha, trojitou nominace na cenu Magnesia Litera a na světové ocenění Astrid Lindgren Memorial Award, Grand Prix na Bienále ilustrace v Zábřehu, zápis na Čestnou listinu IBBY 1998 nebo cena na Bienále ilustrace v Teheránu z roku 1997.

Pro více informaci:
https://villapelle.cz/jaro-ve-ville-pelle-aneb-na-co-pro-vas-pripravujeme/

⎟ určeno pro MŠ, ZŠ a SŠ⎟ trvání tvůrčí dílny 90 minut⎟  trvání komentované prohlídky 60 minut ⎟ lektorky: Monika Švajková, Veronika Strecká, Žofie Zajíčková⎟

Email address *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of PORTE z.s.. Report Abuse - Terms of Service