Request edit access
TRABZON İLİ GÜRÜLTÜ AZALTIM SENARYOLARININ GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ
Bu çalışmanın amacı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nca “Trabzon İli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi” projesi kapsamında hazırlanan gürültü eylem planı çalışmaları için kent sakinlerinin görüş ve düşüncelerini ortaya koymaktır.

Söz konusu proje kapsamında; gürültü kaynakları için alternatif azaltım senaryoları geliştirilecektir. Geliştirilen azaltım senaryoları ile iyileştirme öngörülerinin de yer aldığı Gürültü Eylem Planı raporu hazırlanacaktır.

Trabzon İli stratejik gürültü haritaları tamamlanmış ve gürültü eylem planlarının hazırlanması aşamasına gelinmiştir. İlimizde kaynak bazlı yapılan değerlendirmelerde baskın kaynağın karayolu gürültüsü olduğu belirlenmiştir. Kaynaklardan açığa çıkan gürültünün azaltılarak etkilenmenin en aza indirilmesi için geliştirilen alternatif senaryoları kapsayan bir rapor hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunulacaktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından “Trabzon İli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi” oluşturulmuş olup internet sitesinden kent sakinlerinin bu çalışmaya katılımı ve halkın bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır. Anket çalışması ile elde edilecek kamuoyu yoklaması sonuçları eylem planı çalışmalarımıza dahil edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacaktır.

Anketimiz 2 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kişisel bilgilerin elde edilmesine yönelik sorular; diğer bölümde ise proje çalışmaları kapsamında teknik ekipler tarafından geliştirilen gürültü azaltım senaryoları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi belirlemeye yönelik sorular yer almaktadır.

Anket sonuçlarının anlamlı olarak değerlendirilebilmesi için soruları samimi ve gerçek düşüncenizi yansıtacak şekilde yanıtlamanız gerekmektedir.

Hazırlanan ankete katılımınız, desteğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.


Trabzon Büyükşehir Belediyesi
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service