Request edit access
O co přesně jde?
Ahoj,

děkujeme Ti za projevení zájmu o náš nový mentoringový program, který se zaměřuje na prváky v bakalářském studiu a jejich starší a zkušenější mentory – tedy třeba právě na Tebe. O co přesně jde se dozvíš na následujících řádcích, pro přihlášení do programu poté pokračuj na další sekci.

Smyslem tohoto programu je vytvořit dvojice prváků a starších studentů ze 3. ročníku a vyššího ročníku, které budou tvořit synergický a vzájemně se inspirující pár.

Starší student má v tomhle vztahu za úkol pomoci prvákovi zorientovat se ve vysokoškolském systému, dát mu tipy na kvalitní předměty a vyučující, a ukázat mu možné cesty do budoucna – např. možnosti studentských spolků i praxe ve firmách. Zkrátka funguje jako jakýsi informovaný ukazatel a poradce. Mimo to je možné stanovit si libovolný cíl, který společně splníte. Může se týkat čehokoliv souvisejícího se studiem, v čem cítí mentee mezery, například zlepšení prezentačních dovedností, učení se učit, nebo i nalezení nového kamaráda na škole. Jako mentor budeš sledovat jeho pokroky a případně dodávat kuráž a doporučení. Tento cíl můžete stanovit společný a vzájemně se hecovat v jeho dosahování.

Odměnou Ti bude především dobrý pocit ze smysluplné aktivity, získání nadhledu a reflexe nad vlastním dosavadním studiem a možnost rozvíjet sám sebe – naučíš se základy mentoringu a koučingu, zlepšíš svou empatii a schopnost komunikovat. Pokusíme se i zprostředkovat testování osobnostního typu dle MBTI a další workshopy.
Jak to konkrétně bude fungovat?

Poté, co vyplníš přihlášku a bude ti potvrzeno místo v programu, zúčastníš se úvodního setkání pro mentory, kde získáš základní informace o mentoringu a koučingu, harmonogram celého programu a seznámíš se s již zkušeným mentorem, kterého se budeš moci na cokoliv zeptat. Brzy naváže hromadné setkání všech dvojic, kde se seznámíš se svým menteem a ověříš si, zda si rozumíte.

Následně už bude mentoring hlavně v režii vás dvou. Budete si domlouvat osobní setkání zhruba jednou za 14 dní, kde budete mluvit i tom, kam se mentee posunul, jaké má problémy a jaké jsou plány a cíle ke splnění. Setkávat se můžete ve škole, v kavárně, na koleji, v parku…

Během těchto dvou semestrů proběhnou také 4 velká setkání všech účastníků programu, kde budete moci sdílet zážitky a zkušenosti, seznamovat se s podobně zaměřenými lidmi a načerpávat inspiraci.
Zorganizujeme také pár nepovinných neformálních setkání, kde se budou všichni moci lépe skamarádit a zahrát si teambuildingové a jiné hry.

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms