Request edit access
Beskydské Řemeslné Senobraní 2019
Beskydy byly odjakživa chudý kraj. Lidé žili z málo výnosných polí a hlavně z pasení dobytka. Kromě pastvin potřeboval dobytek i luka, na kterých se kosila tráva na seno na zimu. No a na těchto lukách, pravidelně kosených a uklizených, na těchto lukách se začalo dařit málo průbojným druhům, jako jsou orchideje.

Dnes už dobytek pase málokdo a lidi živí spíše továrny a firmy v údolích. Horské louky nikdo nekosí a tak postupně zarůstají. Nejprve se objeví vrby, břízy, lísky, později i smrky nebo buky a místo luk s orchidejemi vznikají lesy.

Na Horní Bečvě jedna orchidejová louka pořád existuje – Kudlačena. Potřebuje ale každoroční péči, kterou ji už od roku 2006 poskytují lidi z Hnutí Brontosaurus. Takovou louku je potřeba poséct, seno pohrabat a někam uklidit. A při tom všem co nejméně ublížit všem živočichům – broukům, vážkám, žabám, ještěrkám, hadům, ptákům, … Inu, není to lehká práce.

I tento rok tak první polovinu července věnujeme kosení „naší“ Kudlačeny. Bydlet budeme na sousedním kopci, v stanech na louce u chaloupky. Pít budeme vodu ze studánky, jíst co nám navaří naše kuchyně v chaloupce (převážně vegetariánsky až vegansky, výjimečně však i s masovým přídavkem), koupat se v nedaleké požární nádrži, nebo vzdálenější přehradě.

No a kromě práce na louce nás čeká celá řada řemesel – ať už práce s vlnou, se dřevem, s drátky a kamínky (to všechno už spíše jen pro nové na vyžádání), ale třeba i každodenní pečení chleba, a další, které ještě nemáme připravené.

Zajímají-li Tě detaily, podívej se na naše stránky http://kolovratek.brontosaurus.cz/ Už teď se tam ale můžeš podívat na fotky z minulých táborů.

Email address *
Jméno *
Your answer
Příjmení *
Your answer
Datum narození *
MM
/
DD
/
YYYY
Telefonní číslo
Your answer
Na táboře bych chtěl(-a) být *
Required
Máš nějaká zdravotní omezení?
Budeme pracovat na louce, ke které je potřeba dojít svažitým terénem, proto pokud máš například problémy s nohama a potřebuješ berle, tak pro tebe nebude tábor ideální.
Your answer
Máš nějaké zvláštní nároky na stravu?
Vařit budeme převážně vegetariánsky, chutně a zdravě. Ale potřebujeme vědět, zda nemáš nějaké specifické požadavky na stravu jako jsou alergie, veganství a podobně.
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service