Request edit access
Programowanie w Minecraft - Bezpłatne warsztaty pokazowe w Gdańsku
Bezpłatne zajęcia pokazowe z podstaw programowania i matematyki w świecie gry Minecraft.

MINECRAFT: wstęp do programowania - dla dzieci 7-8 lat

Na zajęciach w ramach wstępu do programowania dla dzieci ćwiczymy myślenie algorytmiczne (porządkowanie informacji, kodowanie i dekodowanie, planowanie sekwencji działań, rozpoznawanie wzorców, analiza) oraz umiejętności matematyczne niezbędne na bardziej zaawansowanych etapach nauki programowania.

Na warsztatach uczestnicy wykonują misje na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze – aby je zaliczyć niezbędne jest rozwiązanie zadań matematycznych i logicznych.

Za wykonane misje przyznajemy punkty i nagrody. Minecraft jest dla nas narzędziem umożliwiającym naukę poprzez zabawę!


MINECRAFT: podstawy programowania - dla dzieci 8-11 lat

Zapoznanie z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna.

Tworzenie algorytmów w języku blokowym LUA – testowanie i debugowanie napisanych kodów, rozwój cyfrowych kompetencji społecznych oraz zadania kreatywne na serwerze.

Uczestnicy wykonują misje na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze – aby je zaliczyć niezbędne jest opanowanie podstaw składni języka LUA i zrozumienie czym są pętle, warunki i zmienne.

Na każdym spotkaniu najpierw pracujemy z podręcznikiem, a potem uczymy się podczas gry w Minecraft na mapach edukacyjnych. Grając na serwerze wykonujemy zadania rozwijające cyfrowe kompetencje społeczne.


Zapraszamy na roczne kursy w świecie uwielbianej przez dzieci gry. Program spotkań został opracowany przez eksperta metodycznego Microsoft dla edukacji i wykorzystuje potencjał Minecraft do kształtowania kompetencji cyfrowych u najmłodszych. Zajęcia prowadzi 2 trenerów (łączymy kompetencje pedagogiczne i programistyczne) dla grup do 12 uczestników. Start kursów wrzesień/październik 2019.

Warsztaty pokazowe odbędą się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym Budynek C, sala E (ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk)

Sobota 21.09.2019
Grupa I - 9:00 - 10:00;
Grupa II - 10:15 - 11:15;
Grupa III - 11:30 - 12:30
Grupa IV - 12:45 - 13:45

Niedziela 22.09.2019
Grupa I - 9:00 - 10:00;
Grupa II - 10:15 - 11:15;
Grupa III - 11:30 - 12:30
Grupa IV - 12:45 - 13:45

ZAPISY:
Zgłoszenia można przesyłać najpóźniej na 2 dni przed warsztatami do godziny 20:00, informacje o zakwalifikowaniu się na zajęcia otrzymacie Państwo najpóźniej dzień przed warsztatami. W każdej grupie przewidujemy 12 uczestników - decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które jeszcze nie brały udziału w warsztatach pokazowych.


KONTAKT DO ORGANIZATORÓW: warsztaty organizuje Akademia Małego Programisty - pytania można kierować na kontakt@mlodzi-programisci.pl, lub pod numerami telefonów: 508 305 799, 530 778 402 , więcej o naszych kursach oraz projektach edukacyjnych na stronie www.mindcloud.pl
Email address *
Imię i nazwisko opiekuna *
Your answer
Imię i nazwisko dziecka *
Your answer
Wiek uczestnika *
Your answer
Numer telefonu kontaktowego *
Your answer
Adres email *
Your answer
Preferowany termin *
Dodatkowe informacje o uczestniku (opcjonalnie)
Your answer
Akceptacja informacji dot. administratora danych osobowych *
Administratorami Twoich danych osobnych jest konsorcjum firm: Akademia Biznesu i Innowacji Małgorzata Niestępska, ul. B. Prusa 7 lok 15, 10-288 Olsztyn, NIP: 7396657656 oraz JMC Consulting Jacek Chmielewski ul. Sienkiewicza 6 lok 7, 12-100 Szczytno, NIP: 7451827656. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności dostępnej na stronie www.mlodzi-programisci.pl.
Akceptacja regulaminu oraz polityki prywatności *
Zgoda na otrzymywanie newslettera *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service