Request edit access
Evropský den jazyků 2023
25. 9. 2023

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje organizuje i v letošním roce Evropský den jazyků v Plzni.

Cílem Evropského dne jazyků je motivovat studenty učit se cizí jazyk a informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni.

Tento rok jsme pro Vás připravili řadu stanovišť a aktivit a Vy sami si můžete dle naší nabídky zvolit místo a čas pro svou skupinu žáků, aby se dozvěděli o jednotlivých institucích a vyzkoušeli si svoje znalosti. Vše tedy letos záleží na Vás, z 10 stanovišť si zvolte pouze ta, která Vás zaujmou, a vyberte čas, kdy budete chtít přijít. Pouze je třeba si místo a čas zarezervovat. Věříme, že se Vám program bude líbit.

Aktivity probíhají celé dopoledne ve stanovený čas: 8:30, 9:15, 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 13:00. Délka aktivity je 30 minut a je určena jedné kompaktní třídě. V případě, že se naplní kapacita 1 aktivity, je třeba zvolit jinou. Stanice jsou obsluhovány pracovníky spolupracujících partnerů.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Bez názvu
EUROCENTRUM
SVK PK vzdělávací centrum | Smetanovy sady 2
Kolik má Evropská unie jazyků? Přijďte poznat současné i staré jazyky na stanoviště Eurocentra Plzeň a my vás zasvětíme do tajů lingvistiky. Kromě nových znalostí a soutěže máme také pro návštěvníky od 13 let připravené i užitečné informace a tipy, jak díky EU vycestovat do zahraničí a jazyky si vyzkoušet v praxi.
13:00
vyber čas
ROMÁNSKÉ JAZYKY | ITALŠTINA
SVK PK hudební kabinet | Smetanovy sady 2

Znáte románské jazyky? Chcete se začít učit španělsky, francouzsky, italsky? Víte, jak mluvil Drákula? Určitě znáte pár frází a základních slovíček. Přijďte si vyzkoušet španělštinu, francouzštinu, italštinu, rumunštinu a katalánštinu a dozvědět se více o rozdílech a kulturních rozmanitostech Evropy. 

13:00
vyber čas
PLZEŇSKÁ UNIE NESLYŠÍCÍCH | ZNAKOVÝ JAZYK
Plzeňská unie neslyšících | Divadelní 310/1a

Odstraňujte s námi komunikační bariéry mezi světem slyšících a neslyšících. 30 minut je krátký čas na to, abychom vás naučili znakový jazyk. 30 minut je ale dostatečný čas na to, vás vzít na krátkou, interaktivní cestu do světa, kde se slyší očima a mluví rukama. Při naší společné cestě do světa neslyšících vás bude provázet slyšící i neslyšící lektor. Objevíte společně s námi kouzlo znakového jazyka při „10ti minutovce se znakovkou“. Prozradíme vám odpovědi na otázky, jako: Je znakový jazyk mezinárodní? Domluví se neslyšící z Plzně s neslyšícím z Brna? Jak se budí neslyšící, když neslyší budík? Je nějaké pravidlo pro komunikaci s neslyšícím? A proč se neslyšící...? Přijďte a dozvíte se více :-)

13:00
vyber čas
AMERICKÉ CENTRUM PLZEŇ, UJP ZČU
Anglická knihovna SVK PK | nám. Republiky 12

Anglická knihovna SVK PK, nám. Republiky 12 - Americké centrum Plzeň ZČU Vydej se s námi do USA! Letos se zaměříme na zajímavosti Spojených států amerických, a navíc se dozvíš o možnostech, které máš, pokud si chceš zlepšit angličtinu a do Ameriky se podívat jako turista nebo jako student.

Mnohem více se o USA a americké angličtině můžeš dozvědět na akcích pořádaných Americkým centrem při Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni. Jsme tu zdarma pro každého a propojíme Tě s USA.

Obsazeno
vyber čas
ALLIANCE FRANÇAISE
Alliance Française | nám. Republiky 12

Kultura, geografie a gastronomie: objevujte francouzštinu a Francii díky hravým a zábavným aktivitám!

11:30
13:00
vyber čas
ARABŠTINA
Knihkupectví Megabooks | Dřevěná 8

Pronikněte do tajů arabštiny. Ukážeme si, jak vypadají písmenka z arabské abecedy a řekneme si něco o arabských pozdravech. Ukážeme si, jak vypadá písmenko z pozdravu, když stojí samostatně, když je uprostřed slova a když je na konci. Také se naučíme představit v arabštině.

8:30
11:30
12:15
vyber čas
DO RAKOUSKA NA ZKUŠENOU
Knihovna města Plzně | Ústřední knihovna pro děti a mládež | B. Smetany 13

Do Rakouska na zkušenou je komplexní zdroj informací pro ty, kteří uvažují o studiu nebo práci v Rakousku. Rozumíme půvabu německy mluvících zemí a našich blízkých sousedů a snažíme se prezentovat Rakousko jako atraktivní a reálnou možnost. Na našem webu nabízíme jasné a stručné informace o tom, jak se vydat na rakouskou cestu. Poskytujeme řadu možností, včetně našeho jazykového kurzu, který vám pomůže připravit se na vaše dobrodružství.

Stále si nejste jisti, zda se vydat k našemu jižnímu sousedovi? Náš blog, plný autentických zážitků a příběhů, vás možná přesvědčí. Chápeme, že množství informací může být přesycující. Pokud máte jakékoliv otázky nebo se cítíte ztraceni, neváhejte se na nás obrátit. Jsme zde, abychom vám pomohli a vysvětlili vše, co potřebujete vědět.

8:30
13:00
vyber čas
ČEŠTINA PRO CIZINCE, UJP ZČU
Kulturka | Sedláčkova 19

POZOR kapacita místnosti omezena na max.25

Čeština je jedním z nejtěžších jazyků na světě, a proto se cizinci, kteří se chtějí naučit dobře česky, musí potýkat se spoustou pravidel a gramatických tabulek. Mnoho problémů s sebou přináší například i výslovnost nebo slovosled. Proč? Přijďte na workshop a vše se dozvíte.

8:30
10:45
11:30
12:15
13:00
vyber čas
NĚMČINA I TANDEM
Radnice | Obřadní sál | nám. Republiky 1

Jazyková animace je nekonvenční hravá metoda, která podněcuje zájem o jazyk, kulturu a lidi ze sousední země. Zábavným způsobem se snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti. Usnadňuje komunikaci ve smíšených skupinách, pomáhá překonávat ostych při používání cizího jazyka a obavy z chyb a posiluje schopnost účastníků uvědomovat si nejrůznější způsoby dorozumění. Podporuje iniciativu a kreativitu účastníků, kteří jsou do jazykové animace aktivně zapojeni. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Obsazeno
vyber čas
MEZIGENERAČNÍ A DOBROVOLNICKÉ CENTRUM TOTEM, Z.S.
Muzeum loutek v Plzni (pobočka Západočeského muzea v Plzni) | nám. Republiky 23

Co spojuje 2 slova: DOBROVOLNICTVÍ a JAZYK? Kde všude může člověk pomáhat a jak mu v tom
může pomoci znalost cizího jazyka? Kde jsou právě teď dobrovolníci nejvíc potřeba? A který cizí jazyk
je právě teď mezi dobrovolníky nejvíc užíván? Přijďte se seznámit s německou dobrovolnicí Lailou Meinecke, která přijela na roční stáž do České republiky. Přijďte si popovídat o projektu ESC, poznat Lailu a třeba si i promluvit o tom, proč se rozhodla pomáhat v cizí zemi. Přijďte si popovídat i o tom, kde a kdy je možné pomáhat těm, kteří pomoc potřebují.

10:45
13:00
vyber čas
Název školy *
Třída / věk dětí *
Počet žáků *
Kontaktní osoba a telefon *
Souhlas se zpracováním osobních údajů v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob a návaznou legislativou České republiky. *
V rámci konání akce souhlasím s pořízením fotografií a jejich případným použitím pro propagaci. *
Mám zájem dostávat informace o akcích SVK PK *
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy