Request edit access
Czy lubisz warszawskie wieżowce? Badanie opinii na temat zabudowy wysokościowej w centrum Warszawy
Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w prowadzonym przeze mnie badaniu opinii na temat zabudowy wysokościowej w Warszawie. Ankieta adresowana jest do wszystkich osób znających Warszawę bez względu na stosunek do wieżowców (pozytywny, negatywny, obojętny, neutralny, nieokreślony). Uprzejmie proszę więc nie rezygnować z wypełnienia ankiety z powodu ewentualnego braku zainteresowania tematem zabudowy wysokościowej.

Ankietę wypełnia się dość szybko (kilkanaście minut), ponieważ są w niej głównie pytania zamknięte. Odpowiadając na nie zabiorą Państwo głos w trwającej od lat dyskusji dotyczącej wyglądu i funkcjonalności centrum Warszawy. Krajobraz naszej stolicy w ostatnich latach dynamicznie się zmienia i chciałbym dowiedzieć się, co Państwo o tym sądzą. Ankietę tę można potraktować jako pewnego rodzaju formę konsultowania z Państwem ważnych kwestii związanych z rozwojem Warszawy.

Badanie przeprowadzam na potrzeby pracy doktorskiej realizowanej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości zostanie ona zaprezentowana zarówno przedstawicielom środowiska architektów oraz urbanistów, jak i reprezentantom odpowiednich jednostek Urzędu m.st. Warszawy.

Jeśli zechcą Państwo podzielić się swoimi opiniami na temat wieżowców w stolicy, przed przystąpieniem do wypełniania ankiety uprzejmie proszę Państwa o zapoznanie się z krótką instrukcją poniżej. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pomoc w realizacji badania.

Z wyrazami szacunku
Bartosz Barański


_______________________________________

DO KOGO ADRESOWANA JEST ANKIETA?
Niniejsza ankieta adresowana jest do wszystkich osób znających Warszawę lub jakkolwiek z nią związanych, tzn.
- mieszkańców Warszawy
- osób niemieszkających w Warszawie, ale przebywających w niej codziennie lub prawie codziennie (np. osób dojeżdżających do Warszawy ze względu na pracę, uczelnię, szkołę lub w innych celach)
- osób odwiedzających stolicę (jednokrotnie lub od czasu do czasu np. w celach turystycznych, edukacyjnych, służbowych, odwiedzając rodzinę lub znajomych, przejazdem itd.).

Ankieta adresowana jest do wszystkich tych osób bez względu na ich stosunek do wieżowców (pozytywny, negatywny, obojętny, neutralny, nieokreślony) i poziom zainteresowania tematyką zabudowy wysokościowej.

CZYM JEST WIEŻOWIEC?
W niniejszej ankiecie wieżowcami nazywane są bardzo wysokie budynki mające minimum 100 metrów. W Warszawie występują one wyłącznie w centralnej części miasta na terenie dzielnic Śródmieście, Wola oraz Ochota. Są to głównie biurowce, hotele lub apartamentowce (ewentualnie budynki wielofunkcyjne).

CZYM NIE JEST WIEŻOWIEC?
W niniejszej ankiecie za wieżowce nie uznaje się dość wysokich bloków mieszkalnych mających od kilku(nastu) do kilkudziesięciu pięter, zlokalizowanych na osiedlach mieszkaniowych z powszechnym w Polsce typem zabudowy wielorodzinnej (charakterystycznym dla takich warszawskich osiedli jak np. Chomiczówka, Marymont, Gocław, Piaski, Nowe Bemowo, Osiedle za Żelazną Bramą itp.).

JAK BĘDĄ ANALIZOWANE UZYSKANE WYNIKI I DO CZEGO POSŁUŻĄ?
Badanie ma charakter anonimowy. Państwa odpowiedzi trafią do zbiorczego zestawienia, w którym niemożliwa będzie identyfikacja odpowiedzi konkretnej osoby. Dotyczy to zarówno przedstawionych opinii, jak i ogólnych informacji o respondencie (takich jak płeć, wiek itd.).
Przeanalizowane wyniki posłużą zaprezentowaniu postrzegania zabudowy wysokościowej w Warszawie w pracy doktorskiej z zakresu geografii miast.

DANE BADACZA
mgr Bartosz Barański
Uniwersytet Warszawski
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
Katedra Geografii Miast i Planowania Przestrzennego
e-mail: bbaranski[at]student.uw.edu.pl

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service