Request edit access
קול קורא למארגני תל אביב Jane's festival TLV 2018
בוא.י לארגן את העיר שלך בפסטיבל הליכות ג'יין!

פסטיבל הליכות ג'יין ישראל קורא ליצור ערים שמתוכננות עם ובשביל אנשים, לקדם אמנות ואוריינות אורבאנית ולפתח רחובות המותאמים להליכה ברגל.

מי אנחנו?

אנחנו קבוצה של פעילות ופעילים חברתיים, אמניות ואמנים, שגרים ועובדים ברחבי ישראל מצפון ועד דרום ומתעניינים באפשרויות הגלומות באקט ההליכה כפעולה חברתית ואמנותית ומייצרת יכולת להתבונן במרחב העירוני בדרכים רבות ומגוונות. אנחנו מאמינים שהליכה בעיר יכולה ליצור התערבות במרחב, ולהוות חוויה מדידטטיבית, פרפורמטיבית, סביבתית ומשנה מציאות.

הרקע ליוזמה:

הליכות ג'יין היא סדרת סיורים שיתופיים ומקוריים בהדרכת תושבים מקומיים.

הסיורים מציעים אפשרויות מבט חדשות על המרחב העירוני ועל חוויות החיים בעיר באמצעות פעולת הליכה משותפת בה מתרחשים שיתוף ידע ודיון פתוח. במהלך הדרך, המשתתפים מוזמנים לקחת חלק בקריאה ביקורתית, מקורית ויצירתית של העיר, להשתעשע במרחב ולהבין אותו, יחדיו, קצת אחרת. כל הליכה, בדרכה, מבקשת לבצע מהלך של הכרות מחדש עם המקום ולהאיר את המורכבות, ההיסטוריה, המגוון התרבותי והקונפליקטים המתקיימים בו. ההליכות הן צורת פעולה פואטית שיתופית: אנשים הולכים ברחבי עירם ומספרים לכל מי שמעוניין להקשיב סיפור הקשור בשכונה, ברחוב, בבית, בחדר מדרגות, בגינה, בחצר או בעץ – ובאנשים שחיו או עודם חיים לצד כל אלה, ולמעשה מספרים את סיפורה של העיר כפי שאינו נרשם בספרי ההיסטוריה.


סוף שבוע של הליכות עירוניות בישראל ובעולם

הליכות ג'יין מתקיימות מאז 2006 מידי שנה, בסוף השבוע הראשון של מאי, בעשרות ערים ברחבי העולם ובישראל זו השנה השביעית. ההליכות מתקיימות לזכרה ובהשראתה של ג'יין ג'ייקובס (2006-1916), מחברת הספר "מותן וחייהם של ערים אמריקאיות גדולות" (1961), ואחת המנסחות המקוריות של החשיבה האורבנית הביקורתית במאה ה-20. מדי שנה מצטרפות ערים נוספות לאירוע, תוך שהן משמרות את הרעיון הבסיסי שעליו מושתת הפסטיבל: הליכות המספרות את סיפורה האחר של העיר, הסיפור הלא-כתוב ולעיתים גם הלא-מדובר.
פסטיבל ההליכות קורא להתבוננות חדשה, ביקורתית, ומקורית במרחבים עירוניים ובתהליכים המתקיימים בהם ושואף ליצור הזדמנויות חדשות למפגש בין אנשים. הפרויקט מפנה את תשומת הלב לעוצמה הגלומה באקט ההליכה על היבטיו השונים: הליכה כפעולה חברתית, הליכה כמחאה, הליכה כמעשה המשפיע על הסביבה, הליכה החושפת רובד עלום בחייה של העיר, יוצרת קו ממשי או מדומיין בנוף האורבני.

דרישות התפקיד

אנו מחפשים אותך שחי.ה ונושם.ת את העיר שלך, מעורב בתהליכים השונים המתקיימים בעיר, מכיר את אנשי המקום, מחובר וחווה את העיר, שמעוניין להצטרף ליוזמה הגלובאלית של הליכות ג'יין ולהוביל פסטיבל בעיר שלך.

היקף צפוי של העבודה

הובלת עיר היא פעולה אקטיבית בשינוי המרחב העירוני, ששיאה הוא ארגון הפסטיבל השנתי כחלק מהפסטיבל הבינלאומי הליכות ג'יין.

התפקיד הוא וולנטרי, ללא שכר. מניסיוננו, ההשקעה מביאה עמה הזדמנויות, חיבורים וידע שרק פסטיבל אנושי ומיוחד כמו Jane's Walk יכול ליצור.

רוצה לקחת חלק בארגון הליכות ג׳יין, בימים אלה ממש מתארגן הצוות.
כישורים ובעלי תפקידים דרושים: מפיקים, ארגון, מנהלי מתנדבים ומובילי הליכות, צלמים, אנשי ניו מדיה, תקשורת, מעצבים, אנשי העיר החיים אותה.

פרטים נוספים אצל אלישבע זלצר המשוטטת- elisheva zeltzer- eli7z@netvision.net.il

שם מלא *
Your answer
מייל *
Your answer
טלפון *
Your answer
מה אני מביא.ה איתי לפסטיבל? במה הייתי רוצה לתרום?
Your answer
השתתפת בעבר בפסטיבל, באיזה הליכות/עיר? *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service