Request edit access
1990. gada 4. maijs
Aicinām pārbaudīt un papildināt savas zināšanas par Latvijas Republikai tik nozīmīgo datumu - 1990. gada 4.maiju.
Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma Deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, sauktu arī par 4. maija neatkarības deklarāciju.
Dainis Īvāns, pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, ir teicis: “4. maijs ir atgūtās Latvijas galvenā vērtība. Par spīti tam, ka neviens gaišreģis mums nevarēja solīt, kas notiks tālāk un kā notiks tālāk. 4. maijs nav pagātne, bet gan nākotne, uz kuru vēl ejam. Brīvību nedāvina”.

Paldies par izrādīto interesi un atsaucību!

Visi izmantotie fotomateriāli ir LNVM krājums.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Vārds *
E-pasta adrese *
1. 1990. gada _______ notika Latvijas PSR Augstākās padomes vēlēšanas, kurās ievēlētie deputāti vēlāk balsoja par deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu.
1 point
Captionless Image
2. Kurš vēlākais Latvijas Valsts prezidents piedalījās deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” izstrādē?
1 point
3. 1990. gada 22. martā Dzirnavu ielā 63 Rīgā notika pirmā deklarācijas darba grupas tikšanās, kurā piedalījās pieci dalībnieki - Vilnis Eglājs, Romāns Apsītis, Valdis Birkavs, Egils Levits un ________.
1 point
4. Kurā datumā Latvijas PSR Augstākās padomes jaunais sasaukums sanāca uz pirmās sesijas pirmo sēdi?
1 point
5. Balsojums par deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu notika 1990. gada
1 point
Captionless Image
6. Debates pirms balsojuma par deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” noslēdza Latvijas PSR Augstākās padomes deputāts _______ Vulfsons, sakot, ka tauta šo deklarāciju gaidīja 50 gadus.
1 point
Captionless Image
7. Kuras kaimiņvalsts Augstākās padomes priekšsēdētājs Vītauts Landsberģis bija uzaicināts novērot deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” apspriešanu un balsošanu?
1 point
Captionless Image
8. Kuru plašsaziņas līdzekli galvenokārt izmantoja, lai sekotu deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsošanas gaitai?
1 point
9. Cik deputāti nobalsoja “par” deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”?
1 point
10. Ko lūdza cilvēkiem, kuri bija sapulcējušies pie Latvijas PSR Augstākās padomes ēkas deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” balsošanas laikā?
1 point
Captionless Image
11. Kādu dziesmu uzreiz pēc deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanas dziedāja cilvēki pie Augstākās padomes ēkas un deklarāciju atbalstījušie deputāti?
1 point
12. Latvijas PSR Augstākās padomes deputāti, kuri atbalstīja deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu, pēc balsojuma, iznākot no Augstākās padomes ēkas, turēja paceltus divus pirkstus, veidojot burtu “V”. Ko šis žests nozīmē?
1 point
Captionless Image
13. Pēc deklarācijas pieņemšanas uz Latvijas Tautas frontes rīkoto manifestāciju Daugavmalā bija sanākuši vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Plīvoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogi. Tribīnē bija pulcējušies Augstākās padomes deputāti; aiz viņu muguras ar audeklu atradās aizklāts bareljefs. Kas bija attēlots uz šī bareljefa?
1 point
Captionless Image
14. Ar deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanu daļēji tika atjaunota ________ 15. februārī pieņemtās Latvijas Republikas Satversmes darbība.
1 point
15. Daugavmalā notiekošajā manifestācijā sanākušie kopā ar deputātiem dziedāja daudzas dziesmas, tostarp arī “Mūsu zeme” (“Daugav’s abas malas”). Šīs dziesmas vārdu autors ir
1 point
Captionless Image
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy