Request edit access
Karta próby na Naramiennik Wędrowniczy
Poniższy formularz jest elektroniczną wersją karty próby na Naramiennik Wędrowniczy w 13 Szczepie Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Czarna Trzynastka" im. Słowian Zachodnich w Tenczynku.

================================================================================

Jeśli chcesz otworzyć próbę na naramiennik, zastosuj się do poniższych zasad:

1. Wybierz swojego opiekuna
2. Przygotujcie razem próbę zważając aby:
    2.1. Każde zadanie miało jasny opis, bez elementów, które są niedoprecyzowane.
    2.2. Każde zadanie miało jasny sposób weryfikacji czy też śledzenia postępów wykonania.
    2.3. Próba powinna zostać wykonana w trakcie 3 miesięcy, istnieje możliwość przedłużenia próby w uzasadnionych przypadkach.
    2.4. W ramach któregoś z zadań wpleć zorganizowanie wycieczki dla wędrowników i osób w wieku wędrowniczym :D
3. Wypełnijcie formularz i czekajcie na odpowiedź :3

Ważna uwaga!

Wszelkie materiały weryfikujące wykonanie (lub próby wykonania) każdego z zadań powinny zostać przesłane komisji PRZED spotkaniem zamykającym próbę. Brak elementu weryfikacji zadania UNIEMOŻLIWIA jej zamknięcie z wynikiem pozytywnym.
Zadania mogą się nie udać, a mimo to próba może zostać zamknięta z wynikiem pozytywnym. Zwracamy uwagę na zaangażowanie, sumienność i systematyczność.

Jeśli metoda weryfikacji przewidziana przed próbą nie spełnia swojej roli (z różnych przyczyn technicznych czy bardziej subiektywnych, jak niewygoda) prosimy o kontakt NA BIEŻĄCO, spotkanie zamykające nie jest odpowiednim na to momentem.

Koniec ważnej uwagi.

Oczywiście postawione cele powinny być możliwe do wykonania, ale jeśli wskutek przeróżnych zdarzeń życiowych nie uda się czegoś zrobić mimo starań - nic straconego.

Komisja spotyka się raz na 3 miesiące, próby otwierane są przy obecności całej komisji. W uzasadnionych przypadkach próba może być otwarta bez spotkania z komisją.


================================================================================

Siła Ciała
=========
Wszystko to co może rozwinąć Cię fizycznie. Siłownia, basen, bieganie, rower, rolki, taniec, wędrowanie po górach, zdrowy tryb życia, dobre nawyki - opcji jest wiele. Wybierz, to co jest dla Ciebie najodpowiedniejsze.

Siła Umysłu
===========
Wszystko co stoi w linii z "Rozwój intelektualny" może znaleźć się w tym zadaniu :D Przez zgłębianie jakichś konkretnych dziedzin nauki, kwestie rozwoju zawodowego, nauka języków, techniki uczenia się czy zapamiętywania, i wiele, wiele innych. Może też znalezienie sobie takiej dziedziny, w której można by się rozwijać i spełniać.

Siła Ducha
==========
To zadanie powinno dotykać strefy duchowej, niekoniecznie chodzi o duchowość religijną. Może to być coś związanego z Twoim światopoglądem, filozofią życia, etyką, Twoim zdrowiem psychicznym. Może jeszcze poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Może jeszcze nie zostały one przez Ciebie zadane? Jednocześnie zadanie to może dotykać sfery silnej woli, nawyków, Twoich zalet i wad.

Dewiza i Symbolika
=================
Zadanie to ma pokazać że znasz i rozumiesz dewizę oraz symbolikę wędrownicza. Może to być jakaś aktywność na rzecz wędrowników, czy promowania wędrownictwa w Naszym środowisku, harcerskim lub nie.

Wyczyn
========
Postaraj się wybrać zadanie, które z punktu w którym się znajdujesz wydaje Ci się na granicy Twoich możliwości. Nie musi to być oczywiście zadanie związane z wysiłkiem fizycznym. Może chcesz przełamać swój strach? Albo wyczynem będzie dla Ciebie zorganizowanie jakiegoś wydarzenia? A może podróż autostopem na drugi koniec Europy? Wyczynem będzie nauczyć się śpiewać, napisać grę komputerową? Rownież w ramach wyczynu możesz pokusić się o zdobycie sprawności mistrzowskiej.

================================================================================

Przykłady zadań i ich weryfikacji:
 - Będę dbał o mój regularny sen - będę notował godziny pójścia spać oraz wstania. Jednocześnie planując odpowiednią ilość czasu na sen. Wyniki notowania przeanalizuję,
 - Będę regularnie ćwiczyć określony zestaw ćwiczeń - będę zapisywała swoje wyniki w dzienniku ćwiczeń,
 - Będę przestrzegać ułożonej wcześniej diety - będę prowadzić dziennik posiłków, uważnie zapisując zjedzone przeze mnie posiłki.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy