Αγαπητοί εκπαιδευτικοί,
Σας παρακαλούμε να αφιερώσετε 5 λεπτά από το χρόνο σας για να μας δώσετε την γνώμη σας σχετικά με το εκπαιδευτικό υλικό Το Δώρο της Βροχής & Το Δώρο της Βροχής στην Πόλη.
Ο στόχος μας είναι να αξιολογήσουμε το σχεδιασμό του υλικού, τόσο από πλευράς παιδαγωγικής όσο και από πλευράς λειτουργικότητας, καθώς βρισκόμαστε σε φάση ανάπτυξης μιας νέας έκδοσης του σχετικής με "το νερό στην πόλη σήμερα" . Η νέα έκδοση θα περιλαμβάνει γενικότερα θέματα διαχείρισης του νερού στο αστικό περιβάλλον, και όχι μόνο βρόχινο/μη συμβατικοί υδατικοί πόροι.
Σας υπενθυμίζουμε ότι το υλικό σε όλες τις εκδόσεις του απευθύνεται στον εκπαιδευτικό που το αξιοποιεί σύμφωνα με τις ανάγκες του (μάθημα, πρόγραμμα, χαρακτηριστικά ομάδας, κ.λπ.) , ενώ τα Φύλλα Εργασίας χρησιμοποιούνται άμεσα από τους μαθητές.
Απευθυνόμαστε σε όλους εσάς που γνωρίζετε το υλικό: είτε υλοποίησατε δραστηριότητες/προγράμματα χρησιμοποιώντας τμήματά του, είτε απλά το "γνωρίζετε" μέσα από τα σεμινάρια, την ιστοσελίδα μας, κ.λπ.
Η γνώμη όλων σας μας είναι ιδιαίτερα σημαντική!
Με εκτίμηση,
Γραμματεία MEdIES
Ηρώ Αλάμπεη, Βίκυ Μαλωτίδη, Βασίλης Ψαλλιδάς
MEdIES/ Μεσογειακό Γραφείο Πληροφόρησης για το Περιβάλλον, τον Πολιτισμό & την Αειφόρο Ανάπτυξη
Κυρρήστου 12 105 56 Αθήνα, Τ: 210 3247267/490, F: 2103317127
E:
info@medies.net W:
www.medies.net F:
www.facebook.com/medies.net