Mahetoidu päev Säga-Aaviku mahetalus Viljandimaal 6.09.2014

Laupäeval, 6. septembril 2014 kell 12.00-15.45 on kõik oodatud külla Säga-Aaviku mahetalusse Mahetoidu päevale! Talu asub Viljandimaal Võrtsjärve külje all Tarvastu vallas.

Tutvustatakse mahetalu tegemisi ja osalistel on võimalus abiks olla sibulate puhastamisel. Dagmar Hoder Tipu Looduskoolist avab huvilistele mänguliselt looduse rikkust. Kohal on Enn Onni Rohelise Maja kohvikust mõtetega elust, toidust ja kohvist. Päeva jooksul saab maitsta mahetoitu ning mahetooteid ka kaasa osta.
Kohale tulla saab nii tellitud bussiga Viljandi bussijaamast Anttila parklast (bussil märksõna MAHETOIDU PÄEV) kui ka oma jõududega. Täpne asukoht vt www.aavikutalu.ee/kontakt

Säga- Aaviku talu põhitegevuseks on looma- ja taimekasvatus. Talupidamisega alustati 1996. aastal ning 2006. aastal mindi üle mahepõllumajanduslikule tootmisele. Talu kasutuses on ligi 100 ha põllumaad, loomakarjas kasvab keskmiselt 80 herefordi ja abertiin- anguse tõugu lihaveist ning linnukarjas pea 100 sulelist. Taimekasvatuse poole pealt toodetakse teravilja, kartulit, marju ning köögi- ja puuvilju.


PÄEVAKAVA 6. septembril:

11.30 Buss Viljandi bussijaamast (tasuta)

12.00 Tervitussuupisted mahetoorainest

12.15 Säga-Aaviku mahetalu tutvustavad perenaine Sirje ja peremees Toomas, ringkäik talus

12.45 Mahetootjad tutvustavad ja müüvad oma kaupa

13.15 Ühine töötegemine - sibulate puhastamine

14.00 Dagmar Hoder juhib loodushariduslikke mänge nii suurtele kui ka väikestele osavõtjatele

14.30 Söögipaus

15.00 Enn Onni Rohelise Maja Kohvikust - Mõtted elust, mahetoidust ja heast kohvist. Kohvi valmistamisõpetus koos degusteerimisega.

15.45 Tagasisõit Viljandisse

Talu kodulehekülg http://www.aavikutalu.ee

Korraldavad Viljandimaa Toiduvõrgustik OTT ja Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus koostöös Eesti Biodünaamika Ühinguga, toetab Põllumajandusministeerium turuarendustoetuse raames.

REGISTREERUDA SAAB KUNI 4. SEPTEMBRINI!

    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question
    This is a required question
Request edit access