Request edit access
Škola zad pro pomáhající profese prakticky.
Pozvánka a přihláška na seminář
Určeno pro profesionálně pomáhající, kteří si potřebují chránit svá záda. Seminář, kde centrem zájmu není pacient, ale Vy.
"Když provádíte manipulaci s pacientem ergonomicky správně, má z toho zisk nejen pacient, ale i Vaše záda."
První hodina položí nutný teoretický základ. Proč je pro nás výhodné vědět jak se hýbat správně? Co se stane, když to opakovaně porušujeme?
Na ukázkách z anatomie se seznámíme se základní funkční a posturální patologií hybného systému. Vycházíme z pracovní ergonomie - jak správně manipulovat, polohovat, vertikalizovat či přesunovat pacienta.
V dalším bloku se již prolínáme do obsáhlejší praktické části. Na názorných ukázkách si ozřejmíme, jak určité držení trupu a vědomé zapojení konkrétních svalových skupin ještě před samotným úkonem pomůže ochránit a ulehčit našim zádům.
V závěrečném bloku autoterapie se naučíte cvičební jednotku k regeneraci a relaxaci exponovaných svalových skupin. Získáte dovednost jak si pomoci, když něco bolí a jak se předem vycvičit, aby do budoucna nebolelo.
Mgr. Dominika Domašíková
Vystudovala magisterský obor fyzioterapie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Pracovala v Sanatoriích Klimkovice jako fyzioterapeut na oddělení dětské rehabilitace. Od roku 2012 se věnovala rehabilitační a ošetřovatelské asistenci u hendikepovaných dětí ve středisku Výzva Centra pro rodinu a sociální péči. V lednu roku 2016 nastoupila do Mobilního hospice Ondrášek jako garant rehabilitační péče pro dětské i dospělé pacienty v paliativní péči. Poskytuje rehabilitační a fyzioterapeutickou péči dospělým, ale hlavně dětským pacientům v domácím prostředí. Ve své práci aktivně využívá metod Osteodynamiky, Kineziotapingu, Dornovy metody, Pilates a dalších.
KDY: 9.4. od 14 do 18 hodin
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 650 Kč
KONTAKT:
Mgr. Naďa Satolová
vzdelavani@mhondrasek.cz
777 946 777
Jméno, příjmení, (titul) *
Your answer
Datum narození *
Your answer
Telefon
Your answer
E-mail *
Your answer
Organizace *
Your answer
Pracovní pozice *
Your answer
Platební podklady Vám budou zaslány po obdržení přihlášky a potvrzení volného místa. Přineste si pohodlné oblečení a karimatku či podložku.
Účastí na školení souhlasím s poskytnutím osobních údajů, které společnost Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s. zpracovává v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů; dále jen „Nařízení“) a dále v souladu s vnitrostátními právními předpisy v oblasti ochrany osobních údajů. Souhlas můžete kdykoli na základě svobodného rozhodnutí odvolat. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service