Published using Google Docs
2. Опис конкурсу.docx
Updated automatically every 5 minutes

ОПИС КОНКУРСУ 

 

ПРОЄКТ “НАГЛЯД МОЛОДІ ЗА РОЗПОДІЛОМ БЮДЖЕТІВ ТА РЕСУРСІВ ГРОМАД” 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АГЕНЦІЯ АНТИКРИЗОВОЇ ПІДТРИМКИ”  
В РАМКАХ ПРОГРАМИ «МРІЄМО ТА ДІЄМО» 

 

1. Мета проекту: 

Громадська організація «Агенція антикризової підтримки» оголошує додатковий конкурсний відбір команд молоді у громадах України для участі у проєкті «Нагляд молоді за розподілом бюджетів та ресурсів громад», що реалізується в межах програми “Мріємо та діємо”.

Проєкт «Нагляд молоді за розподілом бюджетів та ресурсів громад» має за ціль розбудовувати здатності молодих активістів та активісток до ефективної участі в моніторингу бюджетів та інших ресурсів на місцевому рівні, включаючи гуманітарну допомогу, та коштів, спрямованих на відновлення і подолання наслідків війни.  

Місія також передбачає посилення взаємодії та довіри між громадськістю, зокрема з поміж молоді, та владою, стимулювання прозорості та відкритості у процесах прийняття рішень, а також формування взаєморозуміння в громадах.  

Завдання проєкту: 

Проєкт буде реалізуватись на принципах підтримки, атмосфери взаємоповаги, взаємодії та колегіальності, унеможливлення дискримінаційного (несправедливе, упереджене) ставлення один_на до одного_ої всіх учасників та учасниць.

 

2. Цільова аудиторія проєкту. 

Цільовою аудиторією є молоді люди віком від 18 до 35 років, які проживають у міських, сільських, селищних громадах України на відносно безпечних територіях.

Дія цього конкурсу не поширюється на громади, які входять до переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022 № 309 та громади, розташовані на відстані до 50 км від кордону із рф та рб.

 

3. Заходи, заплановані у проєкті. 

Мета: Відкрити безмежні можливості для молоді, надаючи їм інструменти та знання для творення позитивних змін у своїх громадах через реалізацію власних ініціатив!

 

Що вас чекає? 

Три захоплюючі сесії, де ви отримаєте знання та навички, необхідні для того, щоб привести свої ідеї в життя!

Ви не просто вчитеся – ви втілюєте свої ідеї в реальність, роблячи свій вклад у розвиток громади!

Ми будемо поруч на кожному етапі, надаючи консультації, підтримку та допомогу у плануванні та реалізації ваших ініціатив з нагляду за місцевими бюджетами ваших громад та організації взаємодії з вашою місцевою владою!

Співпраця з місцевою владою: 

Тривалість Участі: 

Результат: 

 

Приєднуйтесь до проєкту та ставайте творцями свого життя та життя своєї громади!  

 

Структура навчальної програми: 

  1. Вступ про місцеве самоврядування та бюджетні процеси. 

Знання та навички: учасники_ці отримають базові знання про місцевий бюджет та процеси прийняття рішень у громаді та розберуть основі політики та процедури, затверджені у громаді, розуміння структури та особливостей формування місцевих бюджетів, а також основ прозорого й відповідального їх використання.

  1. Моніторинг використання бюджетних коштів та закупівель. 

Знання та навички: молоді учасники та учасниці отримають знання про інструменти моніторингу місцевих бюджетів, проведення закупівель та проаналізують витрати місцевих бюджетів, в тому числі за рахунок відкритих джерел, які їх цікавлять.

  1. Розробка ідеї проєктів та їх адвокація. 

Знання та навички: учасники_ці отримують знання та навички, які сприяють зміцненню їхньої спроможності просувати власні ідеї та рішення розвинуть власні вміння  представляти та захищати інтереси громади, формувати та просувати публічні політики та ініціативи.

Команда проєкту надасть менторську підтримку на всіх єхтапах участі молоді у проєкті  

Заходи проходитимуть з березня 2024 по жовтень 2024 року. 

Визначення конкретного місця проведення офлайн тренінгів буде залежати від безпекової ситуації та буде оголошено ближче до дати проведення заходу.

Участь у заходах проєкту безкоштовна для учасників проєкту. Всі витрати на транспорт, проживання та харчування під час участі у заходах проєкту покриваються за рахунок проєкту.

 

4. Відбір учасників та критерії оцінювання. 

Для участі в проєкті буде відібрано молодіжні команди з різних куточків України. Команда молоді має складатись з щонайменше 10-ти учасників та учасниць, готових пройти через всі етапи участі в проєкті та стати справжніми громадськими активістами в своїй громаді.  

Ми вітаємо всіх кандидатів та кандидаток для участі у проєкті незалежно від їхньої раси, кольору шкіри, національного походження, релігії, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, віку, інвалідності або будь-яких інших характеристик. Ми прагнемо створити відкрите та безбар’єрне середовище, де кожна молода людина може розвиватися та реалізовувати свій потенціал.  

Ми вітаємо формування інклюзивних команди, в яких будуть представлені щонайменше 30 - 40% (але не більше 60 - 70%) молоді кожної статі та щонайменше 30 - 40% молоді з вразливих категорій населення, мало чи недостатньо представлених, які знаходяться під ризиком виключення, наприклад, ВПО, Роми, національні меншини, люди з інвалідністю, інші. Зазначений підхід для формування команд не є обов’язковою вимогою чи умовою участі, проте заохочується. 

В рамках конкурсу розглядатимуться заявки від команд, які відповідають наступним умовам: 

Успіх вашої ініціативи визначається не лише вашими зусиллями та ідеями, а й активною підтримкою та співпрацею з органами місцевого самоврядування (ОМС). Для участі в проєкті необхідно отримати лист підтримки від вашого сільського, селищного, міського голови. Цей документ повинен відображати не тільки згоду керівництва громади, а й їхню готовність до активної співпраці, відкритості та підтримки вашої ініціативи на всіх етапах її реалізації.  

З відібраними для участі в проєкті громадами будуть підписані меморандуми про співпраці щодо заохочення та сприяння участі молоді в прийнятті рішень в громаді.  

 

Конкурсна комісія керуватиметься наступними критеріями оцінювання заявок: 

  1. Владою громади продемонстровано готовність залучати молодь до нагляду за бюджетними та іншими ресурсами,  включно з коштами на відновлення та гуманітарною допомогою, а також загальне розуміння принципів залучення молоді до місцевих рішень.  
  1. Молодь громади вмотивована взяти участь у нагляді за розподілом бюджету та інших ресурсів громад, включно з коштами на відновлення та гуманітарною допомогою.
  1. Учасники конкурсу мають ідеї щодо сфери/напрямків розподілу бюджетів та ресурсів громад, щодо яких вони би хотіли організувати нагляд.  

За результатами попереднього відбору поданих заявок з учасниками, чиї заявки будуть відповідати необхідним обов’язковим  умовам участі у конкурсі,  а також отримають найвищі оцінки, буде проведено онлайн інтерв’ю.  

За результатами інтерв’ю будуть прийняті фінальні рішення про запрошення молоді до участі в проєкті.  

Зверніть увагу, що на інтерв’ю будуть запрошені всі молоді учасники команди, а також контактна особа від органу місцевого самоврядування.  

 

5. Зобов’язання та відповідальність 

Команди молоді, які подають заявку на участь в проєкті, висловлюють готовність взяти участь в усіх його етапах. У разі настання непередбачуваних та форс-мажорних обставин, через які окремі учасники_ці не зможуть продовжувати участь у проєкті, команда має мати бачення щодо залучення нових учасників на вакантну позицію.  

 

6. Графік подання та розгляду пропозицій 

Ініціативні групи молоді можуть подавати свої пропозиції для участі у проєкті у строк до кінця дня 18 лютого 2024 року. 

Пропозиції подаються шляхом заповнення анкети за посиланням: https://forms.gle/o3xfFccKTyqfwKaA7               

Після розгляду заявок та затвердження фінального списку учасників проєкту організатори проінформують всіх учасників, які подали свої пропозиції, про результати їх розгляду. 

Після відбору команд з органами місцевого самоврядування будуть підписані меморандуми про співрацю в рамках візитів команд проєкту до відібраних громад.  

Проведення першої навчальної сесії учасників проєкту відбудеться орієнтовно в березні 2024 року, за умови що безпекові та гуманітарні умови будуть дозволяти організацію навчання молоді.  

Всі заявники мають можливість задати питання стосовно умов проведення цього конкурсу, надіславши електронного листа на адресу: info@aap.org.ua  у строк до 15 лютого. 

 

7. Опис організації та проєкту 

Про нас: Ми - «Агенція антикризової підтримки», є експертами, які трансформують Україну, як суверенну та європейську країну. Через військову агресію наша Батьківщина зазнала нових викликів в своєму демократичному розвитку, і наша відповідь – це впровадження проєктів на підтримку людей, громад та їх відновлення. Системний підхід, який ми впроваджуємо, має на меті зробити систему публічного управління більш прозороюефективною та відповідною сучасним стандартам доброго врядування.

Проєкт «Нагляд молоді за розподілом бюджетів та ресурсів громад" виконується Громадською організацією “Агенція антикризової підтримки” в рамках Програми “Мріємо та діємо”.

Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSRUkraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та ZincNetwork.