WARDRIVING NIE JEST PRZESTĘPSTWEM

Wardriving nie jest przestępstwem i wygląda na to, że tylko my, prawdziwi wardriverzy o tym wiemy. Media rozprzestrzeniają fałszywą propagandę, że włamujemy się do sieci bezprzewodowych i sniffujemy w Twojej sieci lokalnej, a żeby ukraść hasła, czytać Twoje e-maile. To wszystko kłamstwa, propaganda rozpowszechniana przez kolejnych ignorantów. Tak więc trzeba to wszystko sprostować.

Wardriving nie ma nic wspólnego z łamaniem prawa. Wardriving to wyszukiwanie dostępnych sieci bezprzewodowych, często pojęcie wardrivingu wiąże się z pojęciem warchalkingu. Warchalking to oznaczanie miejsc w których dostępne są sieci bezprzewodowe. Sieci często oznaczane są z podaniem sposobu szyfrowania, jest to legalne, ponieważ sama sieć udostępnia te informacje w celu ułatwienia połączenia do niej. W praktycznie każdym dostępnym oprogramowaniu do połączenia z sieciami bezprzewodowymi wyświetlane są informacje na temat sposobu szyfrowania.

Wardriving nie jest niezgodny z prawem w jakiejkolwiek formie w Polsce.

Wardriving nie ma nic wspólnego z kradnięciem jakichkolwiek usług.

Wardriving nie ma nic wspólnego z nieautoryzowanym dostępem jakiegokolwiek typu.

Wardriving nie jest przestępstwem!

2010-12-24

Dołącz do akcji i umieść link do tego dokumentu na swojej stronie internetowej.

<a href="https://docs.google.com/document/pub?id=1urAb1Z3WYNjmnZ5lnOyWXVc7yirBQwKCuGBtJODyB0s">Wardriving nie jest przestępstwem</a>