Урок 29 Інформатика 10 (АП)
Практична робота № 8
“Створення, редагування та тестування програм у консольному режим”
Мета.
Навчальна. навчитися сторювати, редагувати та тестувати програми у консольному режимі.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру оформлення
План
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
2. Техніка безпеки.
3. Практична робота № 8 “Створення, редагування та тестування програм у консольному режим”
Хід роботи
За наведеним сценарієм виконайте завдання по створенню та налагодженню лінійних алгоритмів та програм.
Доповнити програму командами виведення з текстовими підказками. Між величинами, які виводяться на екран, має бути просторове розділення. Вибрати найзручніший формат для даних, що виводяться.
4. Завдання до практичної роботи.
Рівень А (6 балів)
Обчислити значення функції у=f(x)
Рівень Б (9 балів)
Обчислити значення виразу
Рівень Б (12 балів)
Розв’язати задачу.
1. Якщо на одну шальку терезів посадити Даринку, яка важить п кг, і Наталку, яка важить на 5 кг менше, а на іншу насипати т кг цукерок, то скільки кілограмів цукерок доведеться з'їсти дівчаткам, щоб шальки терезів зрівноважилися?
2. Учень-невдаха Сашко сів виконувати домашнє завдання і просидів за столом 2 години. З них х хв він чухав потилицю і дивився у вікно, у хв шукав у письмовому столі гумку, щоб стерти у підручнику з англійської мови карикатуру на свого товариша, на малювання якої він витратив перед цим z хв Решту часу Сашко перекладав англійські слова. Скільки слів він встиг перекласти, якщо переклад одного слова у нього займав 5 хв?
3. Петрусь задумав число і нікому його не назвав. Друзі упіймали його і примусили подвоїти задумане число, а потім додати до нього 5. І тільки після того, як вони пообіцяли Петрусеві благодійну допомогу на контрольній з математики, він зізнався, що вийшло число п. Визначити, яке число задумав і приховав від своїх друзів Петрусь?
4. Курочка Ряба знесла яйце, а мишка розбила його. Після цього Ряба знесла на К яєць більше, але мишка знову їх розбила. Ряба знесла знову на К яєць більше, ніж попереднього разу, але мишка розтрощила й ці. Так продовжувалося п'ять разів. Зі скількох яєць Дід і Баба змогли б врешті-решт зробити собі яєшню?
5. Із тераріуму втекло х гадюк, у кобр та z гюрз. Довжина кожної гадюки — 1 м, кобри — 1 м 30 см, а гюрзи — 1 м 15 см. Скільки повних метрів отруйних змій утекло з тераріуму? Яку довжину вони складають у сантиметрах?
5. Типові запитання до уроку.
1. Якою командою виконується в мові Паскаль введення даних?
2. Якою командою виконується в мові Паскаль виведення даних на екран?
3. Що таке команда присвоєння?
4. Що може містити в собі арифметичний вираз?
5. Які дії позначаються через div та mod?
6. Яка структура запису арифметичної функції?
7. Які стандартні арифметичні функції вам відомі?
8. Які пріоритети дій треба враховувати, складаючи обчислювальний вираз?
9. Сформулюйте правило дужок.
10. Чи можна використовувати в арифметичних виразах мовою Паскаль грецькі букви, які використовуються у формулах? Які ще символи є неприпустимими?
6. Домашнє завдання.
1. Скласти програму обчислення значення функції (варіант вибрати за № у списку- Рівень А, за № у списку - Рівень Б).