Урок 4 Інформатика 10 (АП)
Практична робота № 2:
“Базові алгоритмічні структури.
Типи алгоритмів”.
Мета.
Навчальна. Закріпити навички відтворення за блок-схемою алгоритму умови задачі; складання простіших блок-схем алгоритмів розв’язування задач.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру оформлення блок-схем, алгоритмів
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
2. Виконання вправ.
Завдання 1.
Вказати тип алгоритму та відтворити за блок-схемами алгоритмів умови задач та записати результат обчислення за алгоритмом:
3. Практична робота.
За наведеним сценарієм виконайте завдання по створенню алгоритмів.
1) Побудувати інформаційну модель відповідно до умови задачі.
2) Визначити аргументи, результати та проміжні величини алгоритму.
3) Розробити словесний опис алгоритму відповідно до умови задачі.
4) Побудувати схему алгоритму відповідно до умови задачі.
5) Записати алгоритм мовою псевдокодів відповідно до умови задачі.
6) Визначити наявність лінійних елементів в побудованому алгоритмі і вказати їх.
7) Визначити наявність розгалужених елементів в алгоритмі і вказати їх.
8) Визначити наявність циклічних елементів в побудованому алгоритмі і вказати їх.
9) Визначити загальний тип алгоритму або окремих його фрагментів.
10) Покроково виконати побудований алгоритм.
Скласти простіші блок-схеми алгоритмів розв’язування задач та назвати базові структури алгоритму, які були використані для написання алгоритму:
І варіант
1. Пончик за сніданком з’їв 5 тістечок, за обідом – у 2 рази більше, ввечері – стільки ж, скільки в обід та ще 4. Скільки всього тістечок з’їв Пончик за день.
2. Записати у вигляді схеми алгоритму послідовність виконання дій для обчислення такого виразу: (х+у)-х/у.
3. Обчислити площу поверхні та об’єм куба за заданою стороною.
ІІ варіант
1. У Вінні-Пуха було 10 грн. Він купив 2 шоколадки по 2 грн та 1 тістечко за 3 гривні. Скільки грошей залишилося у Вінні-Пуха?
2. Записати у вигляді схеми алгоритму послідовність виконання дій для обчислення такого виразу: х-у/(х+2).
3. Знайти довжину кола та площу круга за заданим радіусом.
6. Домашня робота.