11 יום לצפון תאילנד

יום 1- בנקוק – צ'יאנגרי (Chiangrai)

מגיעים לשדה תעופה צ'יאנגרי, פוגשים את המדריך המקומי שלנו.

עוברים למלון.

12:00 ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

13:30 עוזבים לבקר את Wat Rong Khun "המקדש הלבן", זה המקדש הכי מפורסם ויפה בתאילנד.

15:30 חוזרים למלון.

לינה במלון צ'יאנגרי.

יום 2- צ'יאנגרי

ארוחת בוקר במלון

8:00 עוזבים את המלון לכיוון מאסאי (Maesai)

9:00 מבקרים את מעבר גבול מאיי סאי(Mae Sai) בין תאילנד למייאנמר(בורמה). (מעבר גבול מאיי סאי הוא המחוז הכי צפוני של צ'יאנגרי. זהו גבול עיקרי החוצה בין תאילנד למייאנמר. מעברי יום אחד מונפקים למי שאנו תושב בורמה בעמדת המכס של בורמה ב-טאצ'ילייק(Tachileik), הדרכונים נלקחים ומקבלים אישור זמני אשר מוחלף בדרכון שלך כשחוצים חזרה לתאילנד. לאזור יש שוק אשר מוכר הרבה סחורה. חצייה לטאצ'ילייק לא כוללת עמלת ויזה למאייאנמר, אם תרצה לבקר תצטרך לשוחח על כך עם המדריך המקומי ולשלם במקום.

10:00 עוברים למשולש הזהב.

10:30 מבקרים במשולש הזהב (נקרא "Sop Ruak" בשפה המקומית, וזה המקום בו פוגש נהר המאיי קונג(Mae Khong) את נהר רואק(Ruak River), וזה גם מקום שהגבולות מצטלבים: לאוס, בורמה, ותאילנד. יש שם שרידים של הרבה מבנים ומקומות עתיקים מה שמוכיח שאנשים התיישבו שם בעבר.

11:00 שיט בסירה על נהר מאיי קונג (נהר מאיי קונג הוא הנהר הארוך ביותר והגדול ביותר בדרום-מזרח אסיה. הוא ממש אדיר - מתחיל מההימלאיה ועד לדרום וייטנאם).

11:45 נעצור באי דון סאלו (Don Sao Island) (האי דון סאלו הוא אי אותנטי וקטן בנהר המיי-קונג אבל במחוז לאוס). זוהי הזדמנות לקנות כמה גלויות מלאוס מכל אחת מהחנויות שם, ולשלוח אותה עם בול מלאוס... רשות ההגירות של לאוס מאפשרת לך לבקר את האי.

12:30 ארוחת צהריים במסעדה מקומית

14:00 מבקרים במוזיאון האופיום

15:00 חוזרים לצ'יאנגרי.

16:30 מגיעים למלון.

לינה במלון בצ'יאנגרי.

יום 3- צ'יאנגרי(Chiangrai) – ת'אטון(Thaton) – אנגחאנג(Angkhang)

ארוחת בוקר במלון.

7:30 צ'ק אאוט מהמלון ועוזבים ל Doitung .

8:30 מבקרים בגן Doitung, גן פרחים המשתרע על פני שטח של כ-10 דונמים, בהתאם למשאלתה של אמא של הנסיכה; לתת לתאילנדים אשר מעולם לא ביקרו בחו"ל, הזדמנות להנות מהגן. זה גם מביא הכנסה לאזור ישירות כהזדמנויות עבודה למקומיים ובעקיפי ןגם כמקום תיירותי.

10:00 נמשיך ל-ת'אטון. Thaton הוא מקום נפלא, עם נוף הררי ומקום שופע בתרבות. יש לו הרבה מבקרים מערביים אך לא משנה את דרכיו המסרתיות. אנשי השבט כאן הם ידידותיים ונחמדים.

11:30 ביקור ב Longneck שבת'אטון.

12:30 ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

13:30 ביקור ב-מקדש של תאטון (Wat Thaton),המפורסם בגלל תמונות בודהה לבנות, מרכז למדיטציה, ובית הספר Dhamma המוקף באווירה שקטה ונינוחה.

14:00 ניסע לבקר במעיינות החמים פאנג.

15:00 נגיע למעיינות החמים Fang Hot Spring וניקח הפסקה קצרה להרגע באמבטיית מינרלים

16:30 נעזוב לכיוון Angkhang.

17:30 נבקר בשבט ארוכי הצוואר(Black Lahu Hilltribe) שנמצא ב-Baan Kob Dong ונחקור את המקום.

18:30 ניסע לשמורת הטבע של Amari Angkhang, ונישאר שם ללילה .

יום 4: Angkhang - Homong Hilltribe

8:00 נצא להליכה קצרה לבקר את "הפרוייקט המלכותי" ונהנה מפרחים וסחלבים יפים על הבוקר.

9:00 ניסע ל-צ'יאנגמאי דרך באאן ארונות'אי (Baan Arunothai), קהילה של חיילי קואומינטאנגKuomintang) לשעבר במחוז צ'יאנגדאו.(Chiangdao) 

11:00 נמשיך לנסוע לצ'יאנגדאו.

12:30 ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

14:00 ביקור במערת צ'יאנגדאו, מערת קריסטלים יפיפייה אשר נוצרה כתוצאה ממים נוזלים. (האויר בתוך המנהרה הוא קר).

15:30 ניסע ל-Homong Hilltribe Lodge

17:30 הגעה ל-.Homong Hilltribe Lodge

המקום מציע אפשרות ייחודית אותנטית לחוות חיים בקרב שבט מקומי,להבין את אורח החיים שלהם הלודג' ממוקם בגובה של כ-900 מטרים מעל פני הים.מזג האויר באזור זה תמיד קריר בכל ימות השנה.

20:00.מופע קבלת פנים של השבט וארוחת ערב

* לאחר ארוחת הערב יש אפשרות לעשות מדורה בצמוד לחדרי הלודג'

לינה באכסנייה.

יום 5- Homong Hilltribe – פאי(Pai)

9:00 לאחר ארוחת הבוקר עוזבים לכיוון פאי

9:30 ביקור Baan Mae Khi חוות גידול ירקות של השבט.כמו כן ביקור בביה"ס מקומי של השבט עם אפשרות להכיר את ילדי השבטים.

11:00 ממשיכים את הטיול לכיוון פאי.

12:00 ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

14:00 נבקר במקדש מאיי ין (Wat Mae Yen) לקצת תצפיות. טווח הראיה ממקום זה הוא כ-10 קילומטרים (תהיו מוכנים לטפס 360 מדרגות). עולים למעלה עד לחלק מעניין במקדש, עם ציורי קיר פנימיים אשר צויירו על ידי אמן מקומי שרצה לתאר את החיים הקודמים של הבודהה.

15:30 נבקר בכפר המקומי Baan Nam Huu.

16:30 נעבור למלון

17:00 נגיע למלון בפאי.

לינה במלון בפאי.

יום 6 - פאי Pai

ארוחת בוקר במלון

8:30 יוצאים מהמלון

9:30 נבקר במערת Lod, שיט על רפסודות במבוק לצד המערה. (מערת Lod עמוקה בכ 400 מטר, ובאמצע יש בה נחל רחב שזורם דרכה. בתוך המערה יש 3 תאים: ת'אם סאו הין (מערת עמוד מאבן), ת'אם אוק טה (מערת בובה), ו-ת'אם פי מן (מערת רוח הרפאים).

11:30 נבקר בכפר של שבט הליסו (Lisu Hill Tribe) בבאאן פנג פיק(Baan Pang Peak). נשות הליסו מובדלות על ידי בגדיהן הצבעוניים, לבושים מעל מכנסיים ארוכים; כמה מהדור הישן ממשיכים ללבוש טורבנים על הראש שלהם. הכפרים מעל 1000מ' מגדלים משק חי, ומעבדים תירס וירקות. בניגוד לשבטים אחרים, הם לא גרים, בדרך כלל, בבתים מלאכותיים.

 12:30 ארוחת צהריים במסעדה מקומית

13:30 נבקר בבאאן סאנטיצ'ון-Baan Santichon (כפר קטן, מחוץ לפאי, ממוקם על גבעה המשקיפה על עמק פאי. הכפר שמר על השורשים שלו ומציג אווירה סינית יותר מאשר תאילנדית.

16:00 עוברים לצ'ק אין במלון.

נשארים ללילה במלון בפאי.

יום 7- פאי – צ'יאנג מאי

6:00 קמים מוקדם והולכים למרכז העיר פאי לבקר את שוק הבוקר, להתבונן ולהשתתף בפעילויות הבוקר של המקומיים ואורח חייהם, כמו הגשת מנחה לנזירים, ולטעום את הסופגניות התאילנדיות מהמוכרים השונים.

ארוחת בוקר במלון.

8:30 עוברים ל-באאן מאיי סאיי(Baan Mae Sae) ומגיעים ל- Pong dued paa pae. הממוקם בפארק הלאומי Huay Nam Dang, אשר גם נקרא "גייזר" (מעיין חם אשר יורה מזרקה של מים אל האויר). תהיה לכם ההזדמנות לשקוע בתוך אגם המינרלים החיצוני. המים המינרלים הם תרופה מצויינת למחלות ומצבים רפואיים כמו כאב בפרקים, וזו גם חוויה מרעננת ומרגיעה.

10:30 ממשיכים לנסוע למעיינות החמים פונגסאמאקי(Pongsamakee), נקודת המפגש להחלפת רכבים לכפר Bann Nam Kong למען פעילות טיסת ג'ונגל.

12:00 ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

13:00 מגיעים לנקודת המפגש.

14:00 מגיעים לבסיס המחנה של טיסת הג'ונגל. זוהי נסיעה למעלה לתוך יער הגשם, כשמשתמשים ברתמת גוף בטיחותית התלויה מכבל המתוח גבוה מעל צמרות העצים, יחד עם הליכה רגועה על גשר מיתרים. זה לוקח 3 שעות על הכבלים והגשרים. האורך הכולל של הטיול הוא 2 ק"מ. טיסת הג'ונגל הזו הינה הגבוהה מסוגה בעולם.

ארוחה ניתנת במקום.

18:00 מסיימים וחוזרים לצ'יאנגמאיי ללינה במלון.

***הערות לגבי טיס הג'ונגל: ג'קט קל ונעלי ספורט מומלצים. הטיול אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל 5 או כאלה שגובהם פחות מ-100 ס"מ. משקל מקסימלי למבוגר הוא 140 ק"ג, אך אתלטיים בעלי מבנה גוף גדול גם מתקבלים למסע, בשיקול דעת ההנהלה***

יום 8 – יום מלא במחנה הפילים מאתמאן ( Maetaman)

ארוחת בוקר במלון

8:30 עוזבים את המלון לבקר במחנה הפילים מאתמאן.

9:45 מופע פילים

10:30 רכיבה על פילים

12:00 ארוחת צהריים במסעדה מקומית במחנה הפילים

13:30 טיול רפטינג על רפסודות במבוק

14:00 מבקרים בחוות הפרפרים והסחלבים

15:00 חזרה למלון. זמן מנוחה.

18:00 עולים על רכבים לנסוע לארוחת ערב Khantoke ב-Benjarong Khantoke.

**Benjarong Khantoke היא מסעדה עם אירוח חמים וצפוני, בסגנון Lanna. אתם תהנו מאוכל תאילנדי מסורתי וטעים ומופע מלא בדמויות Lanna.**

יום 9 – יום טיול קל ברגל+ברכבים ב-Baan Mae Klang Loung 

ארוחת בוקר במלון

8:00 יוצאים מהמלון לכיוון Baan Mae Klang Loung באמצעות רכב.

9:30 מגיעים לנקודת היציאה לטיול

10:00 מתחילים טיול תרמילים קל (בערך שעתיים). הולכים בשביל של 3 ק"מ דרך כפר שבט הקרן(Karen) בעקבות המסלול של מפל Pha Seow. נתבונן בחקלאות הירוקה היפיפיה כמו חוות אספרגוס, חוות עגבניות שרי, ושדות קפה.

12:00 פיקניק צהריים יחולק, כולל קפה טרי מהפרוייקט המלכותי.

13:30 נחקור את הכפר ונבקר בפרוייקט המלכותי.

15:00 חוזרים חזרה לצ'יאנג מאיי

16:30 מגיעים למלון בצ'יאנג מאיי – זמן מנוחה.

18:00 עולים על הסעה לספארי הלילה של צ'יאנג מאיי, הפארק מאפשר למבקרים אינטראקציה עם חיות בר אמיתיות. נסיעה בחשמלית מביאה אותכם לשלושה אזורים: ספארי סוואנה, שביל היגואר, ואזור שוטטות הטורפים.

22:00 חוזרים למלון.

לינה במלון בצ'יאנג מאיי.

9 - Copy.jpg

יום 10- יום מלא בצ'יאנג מאיי

ארוחת בוקר במלון

8:00 מבקרים במקדש דוי סואת'פ (Doi Suthep) – עולים בקרון רכבל לפסגת המקדש ונהנים מתצפית על העיר צ'יאנג מאיי והאזור מסביב.

10:00 מבקרים בגן החיות צ'יאנג מאיי (גן החיות של צ'יאנג מאיי הוא גן החיות הראשון והיחיד בצפון תאילנד, בו מבקרים יכולים להנות מחוויות הסיור והתצפית במגוון זנים במשכנם הטבעי). *אטרקציות מומלצות כוללות את תצוגות דובי הפאנדה והאקווריומים*.

12:00 ארוחת צהריים במסעדה מקומית.

13:30 נבקר בתעשיות מקומיות באזור סאן קאם פאנג(San Kam Phang) כדי לראות וללמוד איך מקומיים מייצרים מוצרים מקומיים בעבודת יד, כמו למשל מטריות מנייר ופסלונים מעץ.

16:30 חזרה למלון.

יום 11- יום מלא בצ'יאנג-מאיי

ארוחת בוקר במלון

8:00 יוצאים מהמלון באמצעות "סמלור(Samlor)

סמלורים הם אמצעי התחבורה העתיק ביותר והשימושי ביותר. נוסעים יושבים מאחורי הנהג.נעבור בין מקומות מגורים מקומיים של הצ'יינה טאון בצ'יאנג-מאיי. נראה גם פירות טריים ועמדות פרחים צבעוניים, וגם נבקר בתוך הוואט קט (מקדש קט) ובאזור של קהילת וואט קט, אשר פעם הייתה מקום מסחרי ונמל תחבורה חשוב.

00:00 **מעבר לשדה התעופה צ'יאנג-מאיי לטיסה יוצאת**