Published using Google Docs
Фізика 8 Урок 26 Лб8 З'ясування умови рівноваги важеля
Updated automatically every 5 minutes

Лабораторна робота №8

З'ясування умови рівноваги важеля


  


Мета.

Освітня. Дослідним шляхом перевірити умову рівноваги важеля.

Розвиваюча. Розвивати фізичну компетентність, навички розв’язування задач на умову рівноваги важеля.

Виховна. Виховувати культуру проведення дослідження та оформлення записів.

Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

План

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. Лабораторна робота №8:”З'ясування умов рівноваги важеля”.
  3. Запитання до уроку.
  4. Домашнє завдання.
  5. Перевір себе.
  6. Для допитливих.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

Письмове опитування: “Прості механізми”.


2. Лабораторна робота №8: “З'ясування умов рівноваги важеля”.

Робота в парах

 

251.jpg


3. Запитання до уроку.

Запитання 25.1. Поясніть дію весла як важеля.

Запитання 25.2. Підмітаючи підлогу, мітлу тримають двома руками. Яка рука більше працює?

Запитання 25.3. З якою метою всі підйомні крани обладнують противагами?

Запитання 25.4. Чому легше відкручувати гайки ключем?

Запитання 25.5.  Чому сірник легко розламати посередині і важче відламати маленький шматочок від нього?

Запитання 25.6. Чому, розрізаючи товстий папір або картон, розміщуємо їх ближче до осі ножиць?

Запитання 24.7. Чому гальма в автомобілях та велосипедах ставлять на задні, а не на передні колеса?

Запитання 24.8. Чому не перекидаються люльки підвісної дороги?  

Запитання 24.9. Чому ведучі колеса трактора мають значно більший діаметр, ніж ведучі колеса автомобіля?

Запитання 24.10. Якщо людині, яка лежить у рівновазі на гойдалці-важелі запропонувати розв`язати арифметичну задачу, то голова піде вниз, а ноги — верх. Чому?

 прпрпр.png

Запитання 24.11. Назвіть прості механізми, зображені на малюнку.

slide_3.jpg


4. Домашнє завдання.

Підручник: § 38, 39, 40 - повторити.

Домашня лабораторна робота №8: “З’ясування умови рівноваги важеля”

Усне опитування по запитаннях до уроку.


5. Перевір себе.


6. Для допитливих.

Домашня експериментальна робота.

Тема. Визначення густини речовини.

Обладнання. Тіло з невідомої речовини, тіло з речовини відомої густини, лінійка, олівець, таблиця густин речовин, мірний циліндр з водою.

Експеримент. Знайдемо об’єми тіл методом занурення у мірний циліндр з водою. Об’єм тіла відомої густини позначимо , об’єм тіла невідомої густини - . Покладемо лінійку  на олівець, утворивши важіль. На кінці лінійки розмістимо тіла так, щоб система перебувала в рівновазі.

загруженное.jpg

Виміряємо плечі сил. Густину знайдемо з умови рівноваги важеля:    . Врахуємо , що ; . Маємо .

Відповідь. Бо для вирішення завдання мозок потребує більше крові, тому його судини розширюються, кров припливає до голови і вона переважує.