Лабораторна робота №8:
“Вимірювання потужності споживача електричного струму”
Мета.
Освітня. Відпрацювати навички складання електричного кола, вимірювання необхідних величин споживача для розрахунку його потужності.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати уважність, ціннісне ставлення до життя людини.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
Матеріали для роботи з учнями:
План
Хід уроку
Робота біля дошки
Задача 31.4. № 10.22.
Задача 31.5. № 10. 24.
Усне опитування
Запитання 31.1. Чому у квартирних лічильниках електричної енергії вмонтовано запобіжники, які не дозволяють зростати силі струму через лічильник вище від певної границі?
Запитання 31.2. Чому для плавких запобіжників не використовують залізний дріт замість свинцевого? Чому цей дріт повинен бути набагато тоншим, ніж проводи, що з’єднують споживачі електроенергії?
Запитання 31.3. Спіраль електроплитки дуже сильно нагрівається під час проходження електричного струму. Чому дроти, якими електроплитка підключена до мережі, нагріваються значно менше?
Запитання 31.4. Вкажіть шляхи економії електроенергії.
Варіант І. Виконайте лабораторну роботу з використанням приладів згідно інструкції лабораторного зошита.
Варіант ІІ. Виконайте лабораторну роботу з використанням ППЗ “Електрика” згідно інструкції лабораторного зошита.
Запитання 32.1. Що таке фактична потужність та номінальна потужність споживача?
Запитання 32.2. Порівняйте значення фактичної та номінальної потужності споживача. Поясніть причину розходжень значень.
Запитання 32.3. Назвіть приклади “живих” електростанцій.
Підручник: параграфи 19-20 - повторити.
Домашня лабораторна робота №8: "Вимірювання потужності споживача електричного струму" + експериментальне завдання.
Усне опитування по запитаннях до уроку.