Енергодарський навчально-виховний комплекс №1

Енергодарської міської ради

Запорізької області

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ ВИХОВНОГО ЗАХОДУ

В 6-А, 6-Б, 6-В  КЛАСАХ

З ТЕМИ

«БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ»

                   

 

 

                                                                      ВЧИТЕЛЬ:  Гура С.В.,  спеціаліст        

                                                        ІІ кваліфікаційної категорії

 

 

 

Енергодар

2012

Тема заходу.        Безпека в Інтернеті

 Мета: освітня: проінформувати користувачів Інтернету про небезпечну

                роботу в мережі; познайомити з правилами безпечної роботи в

                Інтернеті;вчити орієнтуватися в інформаційному просторі;

                cприяти відповідальному використанню online-технологій;

розвиваюча: формувати критичне ставлення до повідомлень у ЗМІ

(в т.ч. електронних), мобільного зв’язку, відрізняти достовірні

відомості від недостовірних, уникати шкідливої та небезпечної інформації, розпізнавати ознаки зловживання довірливістю;        

виховна: виховувати дисциплінованість, відповідальність, толерантність, обережність та культуру спілкування;

 Методи й методичні прийоми:  словесні (пояснення), наочні      (мультимедійна презентація, відеоролики).

Обладнання:  мультимедійна дошка, роздруковані буклети, відеоролики з

                корисними порадами , презентація «Безпека в Інтернеті».

 

Хід заходу

 

І. Організаційний етап (привітання, створення емоційно – позитивного настрою).

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

            Ви, звичайно, вже мали змогу переконатися в тому, що Інтернет – це феноменальний за своїми можливостями засіб. Адже простори Інтернету сьогодні – це віртуальний світ, де кожен може знайти собі заняття до душі в залежності від власних потреб, настрою, віку. В цьому світі ми можемо знаходити інформацію, що допомагає вчитися улюбленим справам, завантажувати цікаві картинки й музику, грати у захоплюючі ігри, тобто Інтернет став цінним джерелом отримання важливої інформації та невід’ємною частиною сьогодення. Але ж пам’ятаймо: як і в реальному світі, так і в Інтернеті ми можемо  зустрітися із загрозами та небезпечними людьми. Про що йде мова? (віруси, спами та ін.)

Тому нам дуже важливо навчитися уникати небезпек в Інтернеті! Існують прості правила безпечного поводження в Інтернеті, а сьогодні у нас з’явилась можливість познайомитися з ними та поділитися отриманою інформацією з батьками й друзями.

 

ІII.  Основна частина.

1.     Перегляд відеороликів «Пам’ятки безпечної роботи в Інтернеті для учнів» ( із наступним обговоренням):

 1.  Навчися оцінювати інформацію!

В Інтернеті ми можемо знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Є цікава й корисна, що знадобиться нам в навчанні та спілкуванні. Але є й непотрібні нам  сайти – ті, які ми не розумієте, які викликають неприємні відчуття та емоції. Нам варто навчитися оцінювати інформацію. Заходячи на новий сайт, насамперед,  запитаймо  себе,  чи зможе він допомогти нам в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій? І якщо відповідь – ні, тоді для чого нам його відвідувати? Найкраще – разом з батьками скласти перелік цікавих і корисних для себе та всієї родини сайтів і, зазвичай, відвідувати їх.

2.                Ти – це ти!

Ти – особистість з найпершої хвилини свого народження. У тебе є ім'я, прізвище, родина, адреса, улюблені іграшки, мобільний телефон тощо. Все це – твій особистий простір, твій маленький світ. Деякі люди в Інтернеті можуть намагатися проникнути у твій простір. У чатах, ICQ або форумах, «Однокласниках. ру» чи інших соціальних мережах ці люди можуть просити тебе докладніше розповісти про себе й свою родину, розпитувати про твій вік або про те, де ти найчастіше гуляєш, ким працюють твої батьки, за якою адресою ти мешкаєш, що цікавого та коштовного є в твоєму будинку, коли твої батьки йдуть на роботу. Не впускай у свій світ незнайомих людей! Ти ж не знаєш, для чого вони хочуть це довідатися. Навіть якщо людина в Інтернеті каже, що працює в міліції або давній друг твоїх батьків, не відповідай йому! Адже ти не можеш перевірити, правду він говорить чи ні. Ти ж не станеш розповідати про себе незнайомим дорослим на вулиці. Користуйся цим  правилом і в Інтернеті. А якщо хтось буде занадто наполегливо тебе розпитувати – не спілкуйся більше із цією людиною та розкажи про все батькам.

3.                Псевдоніми й паролі!

Ти напевно бачив фільми та читав книжки про шляхетних лицарів, що приховували своє ім'я, і хитрих шпигунів, які користувалися паролями. В Інтернеті тобі потрібно брати з них приклад. Ніколи не називайся своїм справжнім ім'ям та прізвищем і правильно обирай паролі! Стороннім людям зовсім не потрібно знати, як тебе звуть, і в них не повинно бути шансу дістатися твоєї особистої інформації. Запам'ятай головне правило:

·                Твій псевдонім, що часто називають ніком, пароль не повинен бути занадто легким, не варто обирати паролем своє ім'я або рік народження. Краще, нехай це буде щось близьке тобі, але не відоме стороннім. Наприклад, згадай свою улюблену страву, тоді паролем може бути піца або котлети. Ти легко запам'ятаєш такий пароль, а сторонні ніколи його не вгадають.

 

  4.Завантажуй обережно!

У  Інтернеті ти можеш знайти безліч корисних, кумедних або просто цікавих роликів, ігор, музики або фотографій. Багато що з них ти можеш легко скачати на свій мобільний телефон або комп'ютер. Проте будь обережним, ніколи нічого не завантажуй з невідомих тобі сайтів. По-перше, там може виявитися зовсім не те, що ти хотів отримати. А по-друге, разом із цікавим роликом ти можеш скачати й вірус, який пошкодить твій телефон або комп'ютер.

 

2.        Перегляд презентації ( із наступним обговоренням): 

 

-         «Безпека в Інтернеті»         (слайд 1)                          

-         Спам – це масові розсилки, реклама та будь – яка інша інформація, яка надходить до вас всупереч вашій волі   (слайд 2)

-         Комп’ютерний вірус -  Середовище розповсюдження вірусу – Деструктивні можливості вірусів (слайд 3-5)

               

-         Троянські коні та хробаки -  Способи зараження (слайд 6-7)

                         

 

-         Ефективна боротьба із шкідливими програмами (слайд 8-10)

       

-         Пам’ятайте !

              Комп'ютерні віруси - це програми, які заважають нормальній роботі комп'ютера  (слайд11)

3.           Презентація учнівських робіт  - малюнки до теми «Безпека в Інтернеті».

4.       Рефлексія . «Мікрофон»: Я знав….

                                                               Я не знав…

                                                        Я навчився (усвідомив)…

ІV. Підведення підсумків.

          Спілкуйтеся в чатах і на форумах по зацікавленням. Але намагайтеся побільше спілкуватися зі своїми однолітками не лише в Інтернеті,  а і в реальному житті: запишіться за допомогою батьків у цікавий гурток або спортивну секцію, розмовляйте і грайте з однокласниками на перервах та з однолітками у дворі. Дуже важливо, щоб ми розвивалися гармонійно та уміли будувати відносини із самими різними людьми як у віртуальному,  так і у реальному світі ! Це обов'язково стане вам у пригоді в майбутньому - уміння спілкуватися потрібно для більшості сучасних професій.

           І на згадку про наш захід отримайте пам’ятку про безпечне користування в мережі Інтернет  у вигляді буклету.