Published using Google Docs
Інформатика 10 (ІКТ) Урок 22
Updated automatically every 5 minutes

Урок 22                                                                         Інформатика (ІКТ)


Табуляція та її використання.

Практична робота № 13 “Створення у документах списків, використання табуляції”.


Мета.

Навчальна. Ознайомитися з можливостями табуляції у текстовому процесорі Word 2003. Навчитися створювати нумеровані, марковані, багаторівневі списки та використовувати  табуляцію.

Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.

Виховна. Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки.

Тип уроку. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

Інформатика 10 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів: академічний рівень, профільний рівень / Й.Я. Ривкінд, T.I. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько

План

  1. Актуалізація опорних знань текстовий процесор MS Word (практичне опитування).
  2. Табуляція її використання.
  3. Практична робота.
  4. Типові запитання до уроку.
  5. Домашнє завдання.

Пам’ятка для учня!

  1. Пригадайте правила техніки безпеки при роботі з ПК.
  2. Через кожні 15 хв. виконуйте вправи для очей та для зняття м’язової втоми.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1. Як створити нумерований список?
  2. Як створити маркований список?
  3. Як створити багаторівневий список?
  4. Як створити власний маркер?

2. Табуляція її використання.

За допомогою табуляції можна розташувати об'єкти тексту в певних міс­цях рядка.

Простір між об'єктами в рядку можна заповнити послідовністю деяких символів (крапками, тире, підкресленням тощо).

Наведемо кілька прикладів ви­користання табуляції:

Для оформлення тексту таким чином на лінійці в потрібних місцях треба вста­новити позначки табуляції. Можна використовувати кілька типів табуляції, які вибираються кнопкою Тип табуляції, що розташована зліва від горизонтальної лінійки. Якщо послідовно вибирати цю кнопку, то тип табуляції буде змінюватися і можна встановити:

Після цього на лінійці відмічають позицію табуляції (рис.). Потім можна вводити потрібний текст. Для переміщення курсора в наступну позицію табуляції використовують клавішу Tab (їй відповідає прихований знак ).

Для зміни значень властивостей табуляції потрібно відкрити діалогове вікно Табуляція (рис.), двічі клацнувши будь-яку позицію та­буляції на лінійці або вибравши кнопку Табуляція у діалоговому вікні Формат. У цьому вікні для кожної позиції табуляції можна встановити значення таких її властивостей:

Установивши значення властивостей для нової позиції табуляції, слід вибрат кнопку Установити, - і нова позиція буде внесена до списку Позиції табуляції. Щоб змінити значення властивостей вже встановленої позиції табуляції, необхід­но вибрати її в списку Позиції табуляції і встановити нові значення її властивос­тей.

Кнопка Видалити цього вікна видаляє зі списку вибрану позицію табуляції. Усі встановлені позиції табуляції можна видалити кнопкою Видалити все.


2. Практична робота № 13 “Створення у документах списків, використання табуляції”.

Хід роботи

  1. Ознайомитися з темою та метою практичної роботи.
  2. Прочитати теоретичний матеріал.

3.          Виконати практичне завдання:

Завдання 1. Нумерований список

Перший елемент власного нумерованого списку

Другий елемент власного нумерованого списку

Третій елемент власного нумерованого списку

Перший елемент власного маркованого списку

Другий елемент власного маркованого списку

Третій елемент власного маркованого списку

Завдання 2.

-         Створити на окремих сторінках такі документи:

На першій сторінці


3. Підсумки уроку.

  1. Як змінити вид маркера чи номера?
  2. У чому полягає автоматична нумерація елементів списку? Як її можна змінити?
  3. Яким чином відмінити нумерацію (маркування) після закінчення вве­дення списку?
  4. У списку учнів вашого класу було пропущено кілька прізвищ. Опишіть, яким чином їх вставити в текст.
  5. Список учнів вашого класу було введено в довільному порядку. Опи­шіть, яким чином розмістити прізвища в алфавітному порядку. Що таке табуляція? У яких випадках її використовують? Як установити позицію табуляції? Як її змінити? Як її видалити? У чому суть автоматичного форматування елементів списку? У яких ви­падках цим зручно користуватися? Як створити власний спосіб оформлення списків?
  6. Які типи табуляції ви знаєте? Як їх можна змінювати?
  7. Яка відстань між позиціями табуляції встановлена за замовчуванням? Як її змінити?
  8. Що таке табуляція і як вона встановлюється?
  9. Які бувають види табуляції?
  10. Як знищити табуляцію?
  11. Які існують списки?
  12. Описати способи створення простих списків?
  13. Яким чином створити багаторівневий список?

4. Домашнє завдання.