UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominam porządek Mszy św. niedzielnych w j. polskim: o godz. 8.00, 12.30 i 19.00. Na Msze św. niedzielne należy się wcześniej zarejestrować pod linkiem: https://billett.katolsk.no. Przypominam, że rejestracji można dokonać już 7 dni wcześniej aż do północy w sobotę. Uprzejmie proszę osoby, które zarejestrowały się, a w międzyczasie rezygnują z uczestnictwa we Mszy św., aby anulowały swoją rezerwację. Można to zrobić przez tę samą stronę https://billett.katolsk.no. W ten sposób zwolnią miejsce tym wszystkim, którzy chcieliby uczestniczyć we Mszy św., ale nie mogą zarejestrować się z powodu braku miejsc.

W dni powszednie Msze św. w j. polskim odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 oraz w soboty o godz. 8.30.

Z sakramentu spowiedzi św. można skorzystać w dni powszednie od godz. 18.30.

Ofiary można składać do skrzynki przy głównym wyjściu z kościoła lub wpłacać za pomocą vipps lub bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

2. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych oddając cześć wszystkim którzy dostąpili zbawienia i przebywają w niebie. Oddając im należną cześć wzywamy również ich wstawiennictwa, aby orędowali za nami u Boga, abyśmy również i my mogli kiedyś przebywać na zawsze w Bożej obecności.

3. Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Wspominamy tych, którzy odeszli z tego świata. Msza św. w j. polskim wyjątkowo o godz. 19.30, po której odmówimy specjalne modlitwy za zmarłych. Na tę Mszę św. należy się zarejestrować na stronie: https://billett.katolsk.no.

4. Przez cały miesiąc listopad pamiętamy o nich w naszej modlitwie. Na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki na wypominki, na których można wypisać imiona naszych drogich zmarłych, a następnie złożyć do wystawionej puszki. Przez cały miesiąc listopad (w niedziele, poniedziałki, środy i piątki) będą odprawiane Msze św. zbiorowe za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

5. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, w tym roku rozszerzonym przez Stolicę Apostolską na cały miesiąc listopad. Konieczne jest spełnienie warunków odpustu:

- stan łaski uświęcającej (spowiedź św.)

- komunia św.

- modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np.  „Ojcze nasz...” i „Zdrowaś Maryjo...”).

-  wyzbycie się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich

-  pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

6. Papieska intencja różańcowa na miesiąc listopad 2020: Aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

7. W najbliższy czwartek, 5 listopada, z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 18.00 uroczysta Msza św. w j. norweskim dla wszystkich parafian w intencji powołań. W tym dniu nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00.

8. W piątek, 6 listopada. przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 18.00 w kaplicy obok zakrystii.

9. W Pierwszą Sobotę miesiąca, 7 listopada, okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa oraz Niepolanemu Sercu Maryi. Msza św. w j. polskim o godz. 19.00, a po niej odmówimy cząstkę różańca oraz wysłuchamy rozważania.

10. Zwracam się z gorącym apelem o składanie deklaracji wyznaniowej. Jeśli jesteście Państwo w Norwegii oficjalnie, może i z rodzinami, ważne jest, by zarejestrować siebie i wszystkich członków rodziny. Potrzebne do tego blankiety deklaracji można wziąć ze statywu, znajdującego się na ścianie przy głównym wyjściu z kościoła, wypełnić go i następnie zostawić w zakrystii po Mszy św.

DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER

O. Elizeusz Ryszard Górski OFM

tel. kom. 474 67 120

email: stavanger.duszpasterstwo.polakow@gmail.com

http://stavanger.katolsk.no/pl