Published using Google Docs
Ф9 Урок 25 Тема ТО№2 Світлові явища. Поширення світла.
Updated automatically every 5 minutes

 Тематичне оцінювання №2

237427818.jpgСвітлові явища. Поширення світла.


   


Мета.

Навчальна. Перевірити рівень навченості учнів по темі “Світлові явища. Закони поширення світла”.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, загальний розвиток.

Виховна. Виховувати ціннісне ставлення до природи.

Тип уроку. Перевірка знань, умінь, навичок.

here.gif

Прилади та матеріали для роботи з учнями:

План

  1. Організаційний момент.
  2. Виконання завдань контрольної роботи.
  3. Запитання до уроку.
  4. Домашнє завдання.
  5. Для допитливих.

Хід уроку


1. Організаційний момент.


2. Виконання завдань контрольної роботи.

Виконання завдань контрольної роботи:


3. Запитання до уроку.

interrogacao_verde.pngЗапитання 25.1. У спекотних пустелях іноді спостерігається міраж: у далечині “виникає” поверхня водойми. Якими фізичними явищами обумовлений такий міраж?

interrogacao_verde.pngЗапитання 25.2. Чому у спеку далекі предмети здаються неясними, розпливчастими?

interrogacao_verde.pngЗапитання 25.3. Чому ми бачимо ще кілька хвилин Сонце після того як воно геометрично вже знаходиться за горизонтом?

interrogacao_verde.pngЗапитання 25.4.  У 1883 р. на острові Кракатау сталося виверження вулкана, що зруйнувало острів і викинуло в атмосферу величезну кількість дрібного попелу. Поясніть, чому протягом декількох років після виверження на великих відстанях від острова спостерігалися інтенсивні червоні заграви?

interrogacao_verde.pngЗапитання 25.5. Якщо поверхня води в річці не зовсім спокійна, то предмети, які лежать на дні, здаються такими, що коливаються. Поясніть це явище.

interrogacao_verde.pngЗапитання 25.6. У той час як туман здається білуватим, Сонце крізь туман видно у вигляді червоного диска. Поясніть це явище.


4. Домашнє завдання.

books.pngПідручник: §9 -13 повторити.

Вправа 25.1. Використовуючи онлайн сервіс Генератор кросвордів створити кросворд на 12 термінів до теми: “Світлові явища. Поширення світла”.

interrogacao_verde.pngУсне опитування по запитаннях до уроку.


5. Для допитливих.

Творче завдання. Як виникають міражі? Єгиптяни вірили, що міраж - це образ того, чого на світі більше немає, чогось що існувало і зниклого з землі. Пройшли віки, і казка втратила минулий зміст та перетворилася в природне явище, про яке відомо все і одночасно нічого. Використовуючи різні джерела інформації, з’ясуйте як виникають міражі. Результати роботи оформіть у вигляді коротенької доповіді (не більше 2 друкованих сторінок А4 разом з малюнками).