Minecaching

Minecaching je hra, která vychází ze hry Geocaching, která je z reálného světa. Hledají se ukryté krabičky na různých místech světa, které obsahují drobnosti na výměnu a deník, do kterého zapíšete svoji návštěvu.

Smyslem je cesta za krabičkou, zábava při jejím hledání a hlavně návštěva zajímavého místa, kde je keš uložená. Například majitel stavby tak může nalákat návštěvníky a pochlubit se jim svým dílem.

Co je to keš?

Popis keše na fóru

Adresa fóra je http://forum.majncraft.cz/viewforum.php?f=69

První příspěvek na fóru je typu oznámení, takže je stále nahoře. Obsahuje popis hry Minecaching a všechny informace, které hráči potřebují.

Založení keše

Nalezení keše

Typy keší

Tradička

Nejobvyklejší keší je Tradička. Je to krabice na místě na které vedou jasné souřadnice. Přijdete, najdete, zapíšete se. Samozřejmě si nezapomente pořádně prohlédnout místo, na které vás majitel keše zavedl.

Multina

Souřadnice keše jsou neznámé a musíte si je nejdříve vypočítat. Tento typ keše je vhodný, pokud chcete někoho provést konkrétní cestou. Na zastávkách (waypointech) pak získáváte indicie, které jsou potřeba k výpočtu souřadnic vlastní keše. Keš by měla být umístěna v rozumné vzdálenosti od konce cesty.

Mysterka

Souřadnice této keše jsou neznámé a vy se k nim musíte nějak dostat. Můžete luštit různé hádanky, hledat indicie, atd. Je na majiteli, jak ji vymyslí.

Obecná pravidla

Kontakty

Správcem hry Minecaching je Termiter. Kontaktovat ho můžete na mailu michal@termiter.cz.