Лабораторна робота №3
Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра і вольтметра.
Мета.
Навчальна. Навчитися вимірювати силу струму і напругу на споживачах та за допомогою закону Ома для ділянки кола визначати опір. Формувати вміння складати електричні кола та проводити вимірювання.
Розвиваюча. Розвивати фізичну компетентність, логічне ат алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати настирливість у досягненні поставленої мети.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
Дидактичні матеріали:
План
Хід уроку
Перевірка розв’язків домашніх задач за зразком:
Задача 40.5. Накресліть схему електричного кола, що складається з джерела струму, лампочки вимикача та реостата, за допомогою якого можна було б змінювати яскравість свічення лампочки.
Задача 40.6. Якою має бути довжина константанового дроту з площею перерізу 0,2 мм2, щоб з нього можна було виготовити нагрівальний елемент опором 500 Ом?
Задача 40.7. Мідний дріт довжиною 120 м замінюють залізним дротом з такою ж площею поперечного перерізу. Якої довжини потрібно взяти залізний дріт, щоб його опір був таким же, як і в мідного?
Усне опитування:
Запитання 40.1. Які пристрої називають реостатами?
Запитання 40.2. Для чого використовують реостати?
Запитання 40.3. Опишіть будову і дію повзункового реостата.
Запитання 40.4. Як позначають реостати на електричних схемах?
Запитання 40.5. Є три дротини - алюмінієва, мідна і ніхромова - однакового опору і однакової площі поперечного перерізу. Яка з цих дротин найдовша і яка найкоротша?
Запитання 40.6. В електричне коло включений реостат. Як будуть змінюватись показання амперметра під час пересування повзунка реостата вліво?
Виконати завдання лабораторної роботи за інструкцією в зошиті на друкованій основі.
Вправа. Електричне коло