Published using Google Docs
відкритий урок.doc
Updated automatically every 5 minutes

Тема.  Вставка в текстовий документ графічних зображень

Мета:

- навчити учнів  різним прийомам вставки гграфічних зображень в текстовий документ, ознайомити з можливостями текстового редактора щодо створення власних графічних зображень; формувати навички та вміння форматування графічних об’єктів в текстовому процесорові;

- розвивати увагу, мислення, зорову сенсорну систему; формувати рефлексивні вміння та навички учнів; здійснювати між предметні зв’язки з географією, історією;

-  виховувати естетичний смак учнів, відповідальність, самостійність, об’єктивізм.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань (комбінований).

Обладнання: зошит, підручник, мультимедійний проектор, комп’ютер.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, пояснення), наочні                      (презентація в PowerPoint), практичні (робота  на комп’ютері).

Форми організації пізнавальної діяльності учнів:  фронтальна, індивідуально-відокремлена.

Хід уроку

І. Організаційний етап ( привітання, перевірка готовності учнів до уроку).

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Тестова перевірка знань  ( виконання тестів).

ІІІ. Підготовка учнів до засвоєння нових знань (мотивація).

Під час створення текстового документа, як у повсякденному житті, так і при виконанні професійних обов’язків,  іноді виникає необхідність вставити до нього графічне зображення, яке ілюструє зміст тексту (рисунок, фотографія, схема, діаграма тощо) або графічно оздоблює документ (рамки, розділювачі, графічні маркери списків, логотипи тощо). Малюнки в документах використовуються, щоб привернути увагу (наприклад, об'ява), ілюструвати текст у книгах, діаграмами стисло подати інформацію про фінансову діяльність підприємства. Документ з малюнками стає виразним і цікавим.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

У 9-му класі ви вже у текстовому документі засобами Word 2007 створювали векторне графічне зображення, що складається з графічних примітивів. Якщо ж потрібне графічне зображення яке вже створено іншими засобами і зберігається на зовнішньому носії, то його можна вставити в потрібне місце документа.

У текстовому документі Word можуть знаходитися:

прості малюнки, створені в середовищі Word;

малюнки, створені графічними редакторами Windows;

малюнки, одержані за допомогою сканера;

малюнки, одержані з Internet;

малюнки, скомбіновані з фрагментів  інших малюнків;

малюнки, запозичені із документів Word Excel тощо.

Графічні зображення, вставлені в текстовий документ, мають певні властивості:

  1. розмір зображення;
  2. спосіб обтікання зображення текстом;
  3. колір;
  4. товщина та штрих ліній контуру;
  5. заливка рисунка;
  6. спосіб розташування на сторінці тощо.

Векторні графічні об’єкти мають такі параметри:

Для вставлення графічних зображень у документ використовують елементи керування групи Зображення вкладки Вставлення.

        Елементами керування групи Зображення вкладки Вставлення є :

Для вставлення в текстовий документ графічного зображення з файлу, який зберігається на зовнішньому носії, слід виконати Вставлення => Зображення => Рисунок. 

Після цього в діалоговому вікні Вставлення рисунка вибрати потрібний файл. Для зручності пошуку файлу та його попереднього перегляду рекомендується у вікні Вставлення рисунка встановити режим подання об'єктів у вікні у вигляді ескізів. У разі потреби можна звузити коло пошуку, задавши формат файлу, його ім'я чи місце зберігання.

Зображення з файлу вставляється в поточне місце документа подвійним клацанням на ескізі. Або можна у вікні Вставлення рисунка вибрати файл, а потім кнопку «Вставити» в нижній частині вікна.

Вставлення графічних зображень з колекції Microsoft Office.

Колекція Microsoft Office містить велику кількість мультимедійних об'єктів (кліпів): картинки, фотографії, звуки та відеофрагменти.

Усі зображення в колекції розподілені за певними групами: Будівлі, Люди, Освіта та ін. Кожне зображення описується деякими ключовими  словами, наприклад, учні, посуд, дерева, техніка тощо, за якими ці зображення можна знайти в колекції.

Для вставлення в текстовий документ графічного зображення з цієї колекції потрібно виконати Вставлення => Зображення => Графіка. 

Ці дії відкривають область Картинки, яка надає можливість здійснювати пошук потрібних зображень і переглядати ескізи знайдених. Для цього в текстовому полі Шукати потрібно вказати ключові слова для пошуку (наприклад, люди, спорт), ім'я або шаблон імені файлу.

Щоб звузити коло пошуку, у списку Переглядати можна вибрати, в яких колекціях шукати потрібний файл (наприклад, «Усі колекції»), а у списку «Шукати об'єкти» вибрати тип мультимедійного об'єкта - картинки, фотографії чи ін.

Коли потрібні значення параметрів пошуку встановлено, слід вибрати кнопку Почати. Ескізи знайдених зображень, які відповідають умові пошуку, будуть відображені в полі  результатів пошуку.

Щоб вставити знайдене зображення в документ, потрібно встановити курсор у те місце документа, куди додається зображення, і вибрати ескіз потрібної картинки в області Картинки або перетягнути ескіз картинки в потрібне місце.

Вставлені в текстовий документ графічні зображення можна редагувати і форматувати.

Перед тим, як виконувати будь-які операції з рисунком, його потрібно виділити, вибравши вказівником. Навколо виділеного зображення з'являється контур у вигляді тонкої рамки з маркерами змінення розмірів, а для деяких графічних зображень і маркер обертання. Наведення вказівника на один із цих  маркерів змінює вигляд вказівника на двосторонню стрілку, яка вказує напрями можливого переміщення. Переміщення маркера в цих напрямах приводить до відповідної зміни розмірів рисунка. Використовуючи маркер обертання, об'єкт можна повернути на довільний кут.

Операції копіювання, переміщення, видалення вставлених графічних зображень у текстовому документі виконуються відомими способами:

Перемістити або скопіювати об'єкт в інше місце документа можна і перетягуванням.

Слід пам'ятати, що вставлене зображення приєднується до оточуючого тексту і, якщо абзац, який містить це зображення, переміщується в інше місце документа, то рисунок пересувається разом з ним.

Форматування графічних зображень виконується з використанням елементів керування тимчасової вкладки Формат, яка автоматично з'являється на Стрічці в розділі Знаряддя для зображення при виділенні рисунка. Використання більшості елементів керування супроводжується попереднім динамічним переглядом вибраного формату. 

ІV. Первинна перевірка засвоєння знань; первинне закріплення знань.

Виконання практичної роботи «Сім чудес України» ( продовження роботи над довготривалим проектом « Моя батьківщина – Україна»).

V. Контроль та самоперевірка знань; підведення підсумків, рефлексія:

- демонстрація зразку практичної роботи з поясненням критеріїв оцінювання ( параметри таблиці, фонове оформлення таблиці, логічна відповідність між рисунками та текстом, дотриманість параметрів рисунку);

- само - та взаємооцінювання практичної роботи.

VІ. Інформація про домашнє завдання:

1. Читати стор. 133-145 за підручником, відповідати на питання стор.145-146.

2. Середній рівень

    впр13.2 стор.№134-135

3.Високий рівень

впр13.4 стор.№137-137