Published using Google Docs
Інформатика 10 (ІКТ) Урок 09
Updated automatically every 5 minutes

Урок 9                                                        Інформатика 10 (ІКТ)


Креслення і зафарбування

Практична робота №4:

 "Малювання й фарбування".


Мета.

Навчальна. Відпрацювати елементи створення власного пензля для малювання та розфарбовування об’єктів, креслення об’єктів.

Розвиваюча. Розвивати естетичні смаки учнів, алгоритмічне мислення.

Виховна. Виховувати ціннісне ставлення до праці.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку


1. Актуалізація опорних знань.

  1.  Яким інструментом ми користуємося для виділення потрібної нам області?
  2. Як нам виділити частину малюнка яку потрібно перенести на інше зображення?
  3. Яким інструментом ми користуємося для переміщення зображення?

2.  Креслення і зафарбування.

  1. Малювання й пофарбування
  2. Презентація “Робота з шарами, трансформування зображень”

  1. Для зафарбовування виділеної ділянки використовується команда fill
  2. Щоб обвести контур зображення виділення вибирємо Edit -> Strong (обводка).
  3. Для виділення правильних фігур натискаємо Shift.

3. Практична робота №4 “Малювання й пофарбування”

На робочому столі створіть папку “Пр4_Прізвище”.

Завдання 1.

1. Запустіть фотошоп та створіть новий документ з прозорим тілом і розмірами 20х10 см.

2. На додаток до шару тіло створіть шар1 та шар 2

3. Виберіть шар тіло, виділіть на ньому область у вигляді кола й зафарбуйте її.

4. Виберіть спочатку шар 1, а потім інструмент Прямокутна область виділення і створіть на полотні виділену область у вигляді квадрата(для цього під час створення прямокутної виділеної області втримуйте натиснутою клавішу shift). Виконайте заливку кольором, відмінним від кольору кола, і зніміть виділення.

5. Виберіть шар 2. Створіть на ньому виділену область у вигляді еліпса і розташуйте її так, щоб вона частково затуляла квадрат. Залийте еліпс кольором і зніміть виділення

6. За допомогою інструмента Переміщення спробуйте пересунути еліпс. Як бачите, з квадратом і колом нічого не відбувається, позаяк зображення розташовані на різних шарах

7. Тепер спробуйте перемістити квадрат, захопивши його інструментом Переміщення проте пересуватиметься лише еліпс, тому що його шар є поточним. Щоб перемістити квадрат, виділіть відповідний шар

8. Спробуйте з допомогою миші перемістити шари, пересуваючи їх значки на палітрі Шари. Ви помітите, що шар тіло переміщувати не можна, тож він завжди залишається на нижчому рівні.

9. Зробіть шар 2 невидимим, клацнувши його значок із зображення ока, а потім поновіть відображення шару

10. Перейменуйте створені шари. Надайте їм інформативні назви, набагато зручніші за стандартні імена, які нічого не повідомляють користувачеві

11. Заблокуйте активний шар, клацнувши кнопку у вигляді замочка, і спробуйте будь-яким чином змінити його

12. У полі Непрозорість зменшіть для шару квадрата значення непрозорості. Ви побачите, як під ним «проявиться» зображення, розташоване на нижньому шарі

Завдання 2.

Скопіюйте малюнок, представлений нижче, створіть власний пензель та створіть композицію “Галявина”.

Приклад  “Галявина”:

Завдання 3. Створити згідно представленого зразка фоновий малюнок “Градієнт”. Збережіть малюнок у папку до практичної роботи та відішліть на перевірку вчителю.

Видаліть всі об’єкти з якими ви працювали та очистіть кошик.


4. Типові запитання до уроку.

  1. Як створити власний пензель для малювання?
  2. Як створити градієнтну заливку?

5. Домашнє завдання.

Завдання 1. Скопіюйте малюнок, представлений нижче, створіть власний пензель та власну композицію “Тайна океану”.