Published using Google Docs
Інформатика 10 (АП) Урок 09
Updated automatically every 5 minutes

Урок 9                                                 Інформатика 10 Стандарт


Без муки немає і науки.

 Тематичне оцінювання по темам

«Основні поняття алгоритмізації»,

«Моделі та моделювання»,

«Мови програмування».


Мета.

Навчальна. Перевірити знання, уміння та навички роботи в текстовому документі та підготовки його засобами автоматизації до друку.

Розвиваюча. Розвивати інформатичну компетентність учнів.

Виховна. Прививати ціннісне ставлення до рідного народу, української культури, повагу до традицій.

Тип уроку. Перевірка знань, умінь та навичок.

Матеріали для роботи з учнями:

  1. Тест “Основні поняття алгоритмізації”,  “Мови програмування”.

План

  1. Організаційний момент.
  2. Тематичне оцінювання:
  1. Тест по темам “Основні поняття алгоритмізації”,  “Мови програмування”.
  2. Завдання 1. “Основні поняття алгоритмізації”.
  3. Завдання 2. “Моделі та моделювання”.
  1. Підсумки уроку

Хід уроку


1. Організаційний момент.

  1. Обговорення питань оформлення контрольної роботи та  здач.

2. Тематичне оцінювання.

        

І варіант

  1. Тест (4 бали) по темам “Основні поняття алгоритмізфції”,  “Мови програмування”.
  2. Завдання 1.

а) (2 бали) Складіть блок-схему алгоритму обчислення площі прямокутника (a>0, b>0).

        або

б) (4 бали) Складіть блок-схему алгоритму розв’язування квадратного рівняння.

  1. Завдання 2. (4 бали)

Шкільна їдальня запланувала спекти три види булочок у кількості В1, В2 і ВЗ штук і  дістати прибуток Р1, Р2 і РЗ гривень від реалізації всіх булочок відповідного виду. На виготовлення однієї булочки будь-якого виду необхідно 30 г борошна. Однак, виявилося, що для запланованої випічки не вистачае Т кг борошна. Тому було прийняте рішення: спек­ти всі булочки перших двох виддв, а третього виду -- стільки, скільки вистачить борошна. Визначити, який максимальний прибуток може одержати їдальня від випічки і реалізації булочок. Складіть математичну модель для наведеної  задачі.

ІІ варіант

  1. Тест (4 бали) по темам “Основні поняття алгоритмізації”,  “Мови програмування”.
  2. Завдання 1.

а) (2 бали) Складіть блок-схему алгоритму обчислення площі прямокутного трикутника (a>0, b>0).

або

б) (4 бали) Складіть блок-схему алгоритму знаходження більшого з двох чисел?

  1. Завдання 2. (4 бали)

Міськвиконком виділив гроші на виплату зарплати працівникам трьох шкіл: D1, D2, D3 тисяч гривень відповідно. Однак, у зв'язку із серйозними захворюваннями деяких учителів, з виділеної суми спрямовано на виплату зарплати працівникам інших шкіл D гривень. Гроші, що залишилися, розподілені між зазначеними школами пропорційно первісним сумам. Визначіть, скільки грошей одержать касири згаданих трьох шкіл для виплати своїм працівникам. Складіть математичну модель для наведеної  задачі.


3. Підсумки уроку.

  1. Які етапи у роботі викликали найбільше труднощів?
  2. З якими питаннями не вдалося справитись?