Коротка інструкція з розміщення електронних навчальних ресурсів на сайті Інтерент-підтримки навчального процесу університету “Україна”

Дана інструкція описує далеко не єдино можливий, однак найбільш зручний спосіб розміщення на сайті Інтернет-підтримки навчального процесу університету “Україна” навчальних ресурсів, представлених у вигляді файлів Word, PowerPoint, Excel, PDF тощо.

Як розмістити або опублікувати в Інтернеті навчальні ресурси

 1. Створити свій обліковий запис (одержати поштову скриньку) на сайті gmail.com. Для цього:
  -  зайти на сайт
  gmail.com або натиснути посилання Почта в меню одного з сайтів Google;
  - натиснути кнопку
  Створити обліковий запис і заповнити невеличку анкету.
 2. Зайти на сайт Документи Google, натиснувши посилання Документи або Диск в меню одного з сайтів Google. Якщо система попросить авторизуватися, то ввести адресу і пароль вашої поштової скриньки на gmail.com.
 3. Створити “з нуля” або завантажити сюди документи, які ви бажаєте розмістити на сайті.
  Для створення нових ресурсів натиснути кнопку
   і вказати їх тип (документ, презентація, таблиця, форма, рисунок тощо).
  Для завантаження файлу з вашого комп’ютера натиснути кнопку
   і вказати цей файл. Для файлів Word, PowerPoint, Excel обов’язково оберіть опцію Конвертувати документи, презентації, електронні таблиці та малюнки у відповідний формат Документів Google. Тоді їх можна буде редагувати безпосередньо у браузері.
 4. Дозволити іншим перегляд цих документів або опублікувати їх в Інтернеті.
  -
  Щоб дозволити іншим особам переглядати ваш документ, треба натиснути кнопку  і значення в графі Хто має доступ змінити на Для всіх у мережі або  Усі користувачі, які мають посилання.
  - Щоб опублікувати документ в Інтернеті, виберіть в меню
  Файл опцію Опублікувати в Інтернеті..., відмітьте параметр Автоматично виконувати повторну публікацію в разі внесення змін та натисніть кнопку Почати публікацію.
  Документ, до якого відкрито спільний доступ, і опублікований в Інтернеті документ виглядають по-різному. Якому з них віддати перевагу залежить від ваших вподобань.

Як створити посилання на ці документи в електронних курсах сайту Інтернет-підтримки навчального процесу університету “Україна”

 1. Створити свій обліковий запис (зареєструватися) на сайті vo.ukraine.edu.ua. Для цього, зайшовши на сайт, треба натиснути в правому верхньому куті посилання Вхід, придумати і ввести логін і пароль, заповнити українською мовою анкету нового користувача сайту і натиснути внизу кнопку Змінити профайл.
 2. Написати адміністратору сайту на адресу oscherbyna@i.ua електронного листа, вказавши у ньому прізвище та ім’я зареєстрованого на сайті викладача, назву навчальної дисципліни, кафедру, інститут тощо.
 3. Після того, як адміністратор створить на сайті цю дисципліну і надасть викладачеві право її редагувати, розмістити у ній посилання на розміщені або опубліковані в Інтернеті ресурси. Для цього треба:
  - авторизуватися на сайті
  vo.ukraine.edu.ua, ввівши свій логін і пароль;
  - зайти у дисципліну, знайшовши її у списку дисциплін кафедри, або скориставшись посиланням
  Мої курси у блоці Навігація і включити редагування дисципліни, натиснувши в правому верхньому куті кнопку Редагувати. (Відсутність цієї кнопки свідчить про те, що вам не надано право редагувати цю дисципліну).
 4. Додати у дисципліну ресурс URL, скориставшись списком-меню Додати ресурс або опцією +Додати діяльність або ресурс і заповнити форму параметрів ресурсу URL, ввівши його назву, короткий опис, і вставити в поле Зовнішній URL адресу документа на сайті Документи Google (скопіювавши її безпосередньо з адресного рядка браузера) або адресу опублікованого в Інтернеті документа (скопіювавши її з вікна публікації) та натиснути внизу одну з кнопок Зберегти.

Пункти 1, 2, 5, 6 можна не виконувати, якщо Ви на цих сайтах вже зареєстровані і маєте повноваження редагувати електронні курси своїх дисциплін. Пункти 3, 4 і 8 треба виконати для кожного навчального ресурсу, який Ви бажаєте розмісти на сайті.

Детальніше про інші типи ресурсів і діяльностей, які можна розміщувати на сайті, зокрема про тести і завдання, порядок роботи зі списками студентів тощо можна прочитати в Інструкції з розробки електронних курсів. Загальні вимоги щодо змісту і оформлення електронних курсів викладені в Методичних рекомендаціях для викладачів з розробки електронного курсу дисципліни.