Published using Google Docs
Kullanım Kılavuzu
Updated automatically every 5 minutes

FiloWay FYS Kullanım Kılavuzu

Değerli müşterimiz FiloWay Filo Yönetim Sistemlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz, sistemi verimli kullanabilmek için lütfen bu kılavuzu dikkatle inceleyiniz her zaman sistem giriş sayfamızdaki destek formunu kullanarak yardım alabilir Sistem hakkındaki görüş, öneri veya şikâyetlerinizi yazarak gönderebilirsiniz.

1. Tanımlar

Sisteme giriş yaptıktan sonra montajı tamamlanmış cihazlarınız merkez sunucularından otomatik olarak yüklenir ve Cihaz Kimlik Numaraları ile izlemeye başlayabilirsiniz. Araçlarınızı plaka veya gruplara göre izleyebilmek için gerekli tanımlamaların yapılması gerekmektedir. Araç Markaları, Araç Cinsleri, Araç Kayıtları, Sürücü Tanımları, Grup Tanımları, Eşleştirmeler, Cihaz Girişlerini yapmanız ve Araç Kayıtlarını yaptıktan sonra eşleştirme alanından aracınıza ait plaka, sürücü ve Standart İkon Renklerini düzenlemeniz gerekmektedir.

1.1 Menü İkon Tanımları

1.2 Araç İkon Tanımları

1.3 Bilgi Pencereleri

Bilgi Penceresi Butonları

Menü ikonları ve bilgi pencereleri hesap yetkilerine göre farklılıklar gösterebilir.

2. Araçlar ve Gruplar

Araçlarınızı aktif araç listenizden araç yada grup bazında görüntüleyebilir isterseniz ilave gruplar oluşturabilirsiniz.

Çoklu Mesai sekmesinde araçlarınıza farklı günler için farklı mesai tanımlamaları yapabilirsiniz.

Ayarlar Alarmlar sekmesinde aracınıza ait alarm senaryolarını ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar Sürücü Kimlikleri sekmesinde sisteme tanımlı anahtarlık ve kartlarınıza ait bilgileri düzenleyebilirsiniz.

4.1 Raporlama Açıklamaları

CanBus Raporları: Aracınızın yol bilgisayarına ait verilerin analiz edildiği raporlardır, Toplam Yakıt, Günlük Yakıt, Yakıt Seviye, Hız Devir, Servis KM.

Aktivite Raporları: Araçlarınıza ait aktivite özet, aktivite detay, kontak, alarm, park, rölanti ve sefer raporları gibi aktiviteleri içeren raporlardır.

Mesai Raporları: Araçlarınıza tanımladığınız mesai saatleri varsa mesai ve mesai ihlal raporlarını kullanabilirsiniz, ayrıca sistem otomatik olarak mesai ihlal raporunu e-posta hizmeti olarak sunmaktadır.

Sensör Raporları: Cihazlarınıza bağlı ilave sensörler varsa bu rapor seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Nokta Bölge Raporları: Harita üzerinde tanımlı bölgeleriniz ve bölgelere tanımlı araçlarınız varsa bu rapor seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Özel Raporlar: Bu raporlama seçeneklerinde tüm araçlarınızı yada gruplarınızı kapsayan raporlara yer verilmiştir.

Aksesuar Raporları: Cihazlarınıza bağlı ilave aksesuarlar varsa bu aksesuarların kullanımına yönelik raporlamaları kullanabilirsiniz.

Hesap Ayarları firma bilgileri sekmesinde firma bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alt hesaplarınızın kullanım zamanlarını da programlayabilir sistemi kullanacakları zamanı düzenleyebilirsiniz.

6. Tekrar İzleme

Araçların belirli tarihler arasında nerede olduğunu, harita

üzerinde istediğiniz aralıklarla hareketli olarak izleyebilirsiniz.

Araç plakasını seçtikten sonra, tekrar izle butonuna basarak açılan pencerede izlemek istediğiniz tarih saat aralığını seçiniz. Sonra istediğiniz oynatma hızını belirledikten sonra uygula diyerek işlemin tamamlanmasını bekleyiniz.

Play butonuna tıkladığınızda aracınızın almış olduğu yol sırasıyla harita üzerinde gösterilecektir. Hareketli gösterimi durdurmak için pause butonuna tıklamanız gerekmektedir, alt bilgi penceresinde saat, tarih, hız, KM ve mesafe bilgilerini görebilirsiniz.

7. Harita Seçenekleri ve Bölgeler

 Harita seçenekleri menüsünde yer alan harita katmanları arasında seçim yapabilirsiniz, en son kullanılan harita tercihiniz bir sonraki sistem girişlerinizde anımsanmasını istiyorsanız tercihimi hatırla seçeneği işaretli olmalıdır, harita üzerinde detaylı izleme için haritanızı + - tuşlarını kullanarak, maus tekerleği ile veya seçilen bölgeyi çift tıklatarak yakınlaştırabilirsiniz.

Poligon çizerek bölge belirlemek için poligon ekle ikonuna bir kez tıklayınız, harita üzerinde işaretlemek istediğiniz konuma tıklayınız ve imleci hareket ettiriniz, her tıklama bir köşe oluşturur, istenilen alan işaretlemesi tamamlandığında çift tıklayınız ve açılan menüde bölgeye tanımlamak istediğiniz araçlarınızı soldaki listeden seçerek sağdaki listeye ekleyiniz.

9. Destek

Değerli müşterimiz sistem giriş sayfamızdaki destek formunu kullanarak yardım alabilir Sistem hakkındaki görüş, öneri veya şikâyetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz, gelen talepler doğrultusunda sistemimiz sürekli güncellenmektedir.

Güncel duyuruları blog sayfalarımız veya sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz.

aractakip.de

filoway.com.tr

filoway.com.tr/blog

filoway.com.tr/destek