Вимоги до матеріально-технічної бази ЗДО № 280 «Родзинка» визначаються відповідними будівельними санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також  Типовим переліком обов’язкового обладнання дошкільного закладу, в тому числі навчально-дидактичних посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури, затвердженого наказом МОН України від 11.09.2002 №509 «Про затвердження Типового обліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах». Будівля ЗДО № 280, територія і розташовані на ній приміщення відповідають Законам України «Про дошкільну освіту», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», «Про освіту», Санітарному регламенту для дошкільних навчальних закладів, Державним будівельним нормам України та утримуються в належному стані. 

      Матеріально-технічна база ЗДО № 280 включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання та інші матеріальні цінності, має задовільний стан.  

      Забезпечення матеріально-технічної бази ЗДО № 280 здійснюється за рахунок бюджетного фінансування, добровільних благодійних внесків на БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СПРИЯННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ м. ЗАПОРІЖЖЯ.

   Для організації і проведення навчально-виховного процесу, фізкультурно-оздоровчої, лікувально - профілактичної та корекційно - відновлювальної роботи з дітьми у закладі створені необхідні умови: обладнано 13  вікових групових приміщень; адміністративний та методичний, медичний кабінети; кабінет для проведення фізіотерапевтичних процедур та масажу, музичну, спортивну зали, кабінети практичного психолога, завідувача господарства, харчоблок, пральню, підсобні приміщення тощо.  

В групах створені належні санітарно-гігієнічні умови для задоволення вікових та індивідуальних потреб дітей в організованій та самостійній діяльності. Обладнання груп в задовільному стані, доцільно розміщені меблі та розвиваючі центри, відсутні предмети, що становлять загрозу для здоров'я дітей. Маркування та розміщення меблів відповідає санітарним вимогам.   

     На території дошкільного закладу обладнані ігрові та спортивний майданчики, «Автомістечко». Кожна вікова група має ігровий майданчик доповнений нестандартним ігровим обладнання виготовленим та встановленим при допомозі батьків. Щороку за допомогою батьків, працівників все обладнання групових майданчиків ремонтується і фарбується.На території ДНЗ створена екологічна зона «Город», яка розподілена на городні ділянки для всіх вікових групп де проводиться дослідницька та трудова діяльність дітей під час вирощування городніх культур. В екологічній зоні також розміщено ділянки для вирощування ягід, лікарських рослин.

         Для якісної організації навчально-виховного процесу періодично оновлюються та купуються: наочність, ілюстративний матеріал, методична та художня література, здійснюється підписка на фахові періодичні видання. Забезпечується робота Інтернету.

Слід відмітити, що матеріальна база вікових груп кожного року оновлюється та частково поповнюється. Іграшки, ігри, навчально-дидактичне обладнання підбираються відповідно до вимог Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 №1633.  

Оснащення освітнього процесу 

в групах раннього віку, для дітей віком від 1,6 до 2 років, від 2 до 3  років,  іграшками, посібниками та обладнанням, необхідними для успішної реалізації завдань формування ключових життєвих компетенцій упродовж дошкільного дитинства 

                             Ранній вік  (2-й - 3 –й роки життя) 

Основні види дитячої діяльності 

% 

Ігрова  

  

85 

Рухова 

  

70 

Художня 

образотворча 

85 

театральна і літературна 

80 

Мовленнєво -пізнавальна 

ознайомлення із природ-ним довкіллям 

75 

ознайомлення із соціаль-ним і предметним довкіллям 

70 

формування елементар-них математичних уявлень 

80 

Трудова  

праця в природі 

80 

господарсько-побутова праця 

50 

Технічні засоби навчання 

піаніно у груповому приміщенні; додатково у методичному кабінеті – комп’ютер, ноутбук, БФП, проектор, екран.   

40

                                   Оснащення освітнього процесу

в групах дошкільного віку, для дітей віком від 3  до 6 (7) років, іграшками, посібниками та обладнанням, необхідними для успішної реалізації завдань формування ключових життєвих компетенцій упродовж дошкільного дитинства   

Передшкільний вік 

(від 3 до 6 (7) років) 

Основні види дитячої діяльності 

% 

Ігрова  

  

65 

Рухова 

  

75 

Художня 

образотворча 

85 

музична 

85 

театральна і літературна 

85 

Мовленнєво -пізнавальна 

ознайомлення із природ-ним  довкіллям 

75 

ознайомлення із соціаль-ним і предметним довкіллям 

70 

формування звукової культури мовлення і пропедевтика навчання грамоти 

80 

формування елементар-них математичних уявлень 

75 

Трудова  

  

художня праця 

75 

праця в природі 

80 

господарсько-побутова праця 

90 

Технічні засоби навчання 

БФП в 3-х групах, додатково у методич-ному кабінеті –  комп’ютер, ноутбук, БФП, проектор, екран   

додаткове обладнання і матеріали 

40 

  В середньому по ЗДО     75 %               

         За 2016-2017 н.р. на ЗДО №232 виділено ліміти на:                                              - електроенергію - 95234,6 квт/год.;                                                                                - на водопостачання – 2498,0 м.куб.                                                                               - теплопостачання - Гкал.                                                                                       Кількість наданих лімітів на водопостачання у 2016-2017 н.р. зменшилась. 

           Результативною та дієвою є спільна робота колективу та батьківського загалу щодо забезпечення в закладі належних умов для навчання і виховання дітей відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних вимог, модернізації    матеріально-технічної бази.

 За рахунок благодійної батьківської допомоги було зроблено: капітальний ремонт сходового прольоту, туалетних та вмивальних кімнат в групах № 3, 4, 9; партомийок в групах 1, 3, 4, 9, в групі № 1 встановлено посудомийна машина; поточний ремонт групових кімнат  в групах № 7, 10; встановлено пластикові двері (2шт.). Придбано посуд, меблі (столи, стільці, шафи, лави для дітей), матеріали для сантехнічних робіт, господарчий інвентар, канцтовари. Постійно поповнювалися дезінфікуючі, миючі засоби, медикаменти для надання першої допомоги. 

Значно поновлена навчально - методична база: збагачено розвивально - ігрове середовище в групах (придбано нові іграшки, посібники, розвивальні ігри для дітей з різних розділів програми) та на території; придбано матеріал та фурнітура для оновлення дитячих костюмів для проведення свят і розваг. Науково - методичне забезпечення поповнено сучасною методичною літературою, наочними посібниками; здійснено передплату на фахові періодичні видання. Поповнено базу інформаційно – комунікативних технологій  для роботи з педагогами, вихованцями та батьками, забезпечується робота Інтернету, проекту “Курс: Дошкілля” з метою створення бази даних на порталі www.isuo.org.

За бюджетні кошти придбано 14 вогнегасників, посудомийну машину.

За рахунок шефської допомоги депутата Молчанова М.М. придбано будівельні матеріали для капітального ремонту партомийок, вмивальних та туалетних кімнат; депутата Гординського В.Г. – придбано та встановлено 9 дверей (групи, кабінети, музична зала).

За рахунок спонсорської допомоги АО “Мотор-Січ” (цех № 25)  проведено ремонт електрокип’ятильника, електорокотла на харчоблоці.

       Проведена робота сприяла створенню умов для комфортного перебування дітей в дошкільному закладі, покращенню емоційного стану всіх учасників освітнього процесу

Резервом в роботі залишається: ремонт цоколя, кровлі будівлі ДНЗ, капітальний ремонт харчоблоку, вмивальних, туалетних кімнат, портомийок; ремонт коридору (1-й та 2-й поверхи), спортивної зали Потребують подальшої заміни балконні блоки, вікна, двері, меблі (шафи) та дитячі меблі (ліжка, столи, стільці), килимове покриття у музичній залі Заміна електрообладнання: картоплечистка, тістоміс, електрокип’ятильник, універсальний привід. Потребують ремонту та заміни пральні машини, водонагрівачі. Необхідним є забезпечення освітлення приміщень енергозбережувальними, світлодіодними лампами; сучасне освітлення на території закладу (біля будівлі та по периметру загорожі), встановлення пожежної сигналізації.                                                                                          

Важливим є сучасне оновлення спортивного майданчика, пісочниць та ігрового обладнання на всіх групових майданчиках.

Вищезазначені та інші проблеми внесені в перспективний план адміністративно - господарчої роботи  закладу освіти.