АНАЛІЗ РОБОТИ

 З ОХОРОНИ ПРАЦІ, БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

ЗА 2016-2017 Н.Р.

У НВО ведеться систематична робота з охорони праці. Вивчення питань безпеки життєдіяльності  з учнями входить до навчального плану предмету основи здоров’я, ОБЖ. На уроках з фізичної культури, хімії, фізики, інформатики, трудового навчання проводяться вступні і первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності. Передбачено надання учням загальних знань і формування вмінь збереження здоров’я як важливого компонента загальнолюдської культури, зміцнення навичок здорового способу життя, оволодіння способами розвитку фізичних якостей.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час навчально - виховного процесу у НВО знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи, медичного працівника.

        На початок 2016-2017 навчального року:

          Відповідно до річного плану роботи протягом року поводилися заходи, які  були спрямовані на створення здорових, безпечних умов роботи працівників закладу; формування безпечної поведінки,  збереження та зміцнення здоров’я учнів.

З 12  по 16 вересня 2016 року Тиждень знань безпеки життєдіяльності  на тему «Азбука безпеки на дорогах», у рамках якого відбулися заходи:

З метою пропаганди здорового способу життя, збереження і розвитку національних традицій, підвищення рівня фізичної підготовки учнів з     10 по 17 вересня 2016 року у НВО проведено Всеукраїнський олімпійський урок, Олімпійський тиждень та День фізичної культури та спорту.  10 вересня відбулася лінійка, приурочена Олімпійському тижню. З метою  залучення якомога більшої кількості дітей до занять спортом під час лінійки були організовані показові виступи з гімнастики та бойового самбо.

                Під час проведення Місячника також проводились наступні заходи:

Учні гімназій взяли участь у міських змаганнях:

- у першості міста з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (3 вікові групи);

- у міських змаганнях з настільного тенісу;

- у ІІ турі фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт».

        Активну участь у зазначених заходах взяли вчителі фізкультури Лисенко Р.В.        

            29 вересня  2016 р. проведено єдиний день профілактики дитячого травматизму.  Вихователі гімназійних класів та класні керівники провели єдині виховні години з єдиною тематикою, конкурси та виставки дитячих малюнків з профілактики травматизму.           

Відповідно до плану роботи  з 07  по  11 листопада  2016 року у НВО був проведений Тиждень знань  безпеки життєдіяльності на тему «Легко вогник запалити, та непросто погасити», у рамках якого відбулися заходи:

З 14  по 18 листопада 2016 року, на виконання  доручення заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 01.11.2016 р. щодо листа ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій Міністерства охорони здоров’я України» від 26.10.2016 р. № 412 «Про сприяння виконанню «Загального плану заходів з проведення Тижня безпеки дорожнього руху з 14 листопада по 20 листопада 2016 року»,   наказу    управління освіти  Кіровоградської міської ради          № 849/о від 09 листопада 2016 року «Про організацію та проведення Тижня  безпеки дорожнього руху» у НВО проведений позаплановий  Тиждень  безпеки дорожнього руху. Заходи проводились відповідно до затвердженого у закладі плану:

Під час зустрічей проводились практичні заняття по відпрацюванню навичок надання першої домедичної допомоги, вивчення правил дорожнього руху, дорожніх знаків.  

З 06 по 10 лютого  2017 року проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему «Зроби свій вибір на користь здоров’я», у рамках якого відбулися заходи:

         З 10 по 14 квітня 2017 року проведено Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Безпека у твоєму житті».  У рамках тижня               12 квітня був проведений День ЦО. О 12 годині 30 хв. усі учні НВО  практично відпрацювали евакуацію із навчального закладу та вишикувалися на загальногімназійну лінійку. На лінійку було запрошено представників МНС, які ознайомили учнів з правилами поводження у разі надзвичайних ситуацій. Після закінчення лінійки для учнів 7-10-х класів відповідальним інспектором ДСНС Бакай А.С. та педагогом організатором НВО          Гозбенко М.М. був організований квест, під час якого учні продемонстрували набуті знання та практичні навички дій у надзвичайних ситуаціях.  Протягом тижня були запрошені фахівці для навчання учнів  і відпрацювання практичних дій: завідувач учбово-навчального тренувального центру медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Радкевич М.О. працював з учнями 7, 8, 9-х класів; начальник циклу практичної підготовки обласних курсів удосконалення керівних кадрів НМЦЦЗ та БЖД Кіровоградської області  Стець М.М. провів лекцію «Вибухонебезпечні предмети» для учнів 5-6 класів гімназії.

          Вчителі основ здоров’я Гозбенко М.М., Ладєйщикова Т.В. провели  уроки-вікторини, тренінги з правил поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Протягом тижня були організовані екскурсії до рятувальних частин, музею пожежної частини, уроки у бібліотеках ім. О.Бойченка, ім. Т.Шевченка. У початковій школі проведено виставки – вернісажі  дитячих малюнків, організовано випуск стіннівок. Учні 4-В класу (уч.          Вдовиченко Т.В.) зустрілися з представником служби рятування при надзвичайних ситуаціях.

З 10  по 13 травня 2017 року у НВО проходив Тиждень безпеки дорожнього руху на тему «Ми – учасники дорожнього руху». Вчителі гімназії та початкової школи, у яких за розкладом був перший урок,  провели 12 травня Єдиний національний урок «Безпека на      дорозі – безпека життя», який присвятили важливості носіння світлоповертаючих елементів. Майже усі вчителі підійшли творчо до підготовки і проведення уроку, застосовували цікаві форми роботи. За результатами опитування, яке провели психологи НВО, найцікавішими для дітей були уроки Самсонової Н.В., Паталах Г.С., Данілової Л.Г., Горової Л.Д., Окольничої Л.М.

З метою контролю загального стану охорони праці в НВО проведено  чотири Тижні охорони праці.  Відповідно до наказів по закладу  була створена комісія по перевірці стану охорони праці. Результати перевірок оформлені актами. 28 квітня        відзначено Всесвітній день охорони праці.

                  Протягом року особлива увага приділялась профілактиці дитячого травматизму.  Проводиться робота щодо попередження нещасних випадків з дітьми у побуті та під час навчально-виховного процесу. На початку навчальних занять кожної чверті та напередодні канікул у НВО були проведені інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями, кожного тижня на виховних годинах проводились бесіди; ведеться робота з батьками з питань безпеки життєдіяльності, систематично проводяться зустрічі з працівниками ДАЇ, медичними працівниками. Але, на жаль, протягом 2016-2017 н.р. сталося три  нещасних випадки у навчально-виховному процесі: з ученицею 5-В класу Вавіліною Владиславою, учнем 5-А класу Малецьким Валерієм, ученицею   1-Б класу Неживець Поліною. Проводився аналіз причин травмування, визначались заходи, які необхідно провести для запобігання травмування учнів.