Published using Google Docs
Конспекти, рек-ц_ї1тижд
Updated automatically every 5 minutes

16.03 ФЕМУ

Тема: «Великий-маленький». Кількісний рахунок в межах 10.

Мета:  - освітня: вправляти дітей в кількісній лічбі в межах від 1 до 10 вербально і невербально; вчити співставляти кількість з цифрами(в межах 4); називати , розрізняти і вказувати геометричні фігури; вчитися знаходити однакову картинку.

Обладнання:картинки із зображеннями фігур, цифр, різним ін.. картинками(гриб, машинка та н.), малюнки з зображенням зайців та моркви – по 9, відео-роз’яснення ігор та виготовлення матеріалів для них у платформі Viber.

Х.з.

І. Орг.момент. Артикуляційні(Посмішка, Трубочка, Коник) , просодичні вправи(Лікар, Вкусила бджола). Дих. гімнастика:https://www.youtube.com/watch?v=67nsp58w284&feature=youtu.be

ІІ. Дид.гра «Порахуй»

Дид.гра «Нагодуй зайчат»

Фізкультхвилинкаhttps://www.youtube.com/watch?v=dOnDFDJA9D4&feature=youtu.be

Дид.гра «Знайди однакові»

Дид.гра «1-багато».

Д\з. Робота в зошиті(з допомогою батьків).(завдання у Vіber-платформі.)

Лічилка.

Є в зайчихи 5 малят,

5 сіреньких зайченят.

Ось вони рядочком сплять: 1, 2, 3, 4, 5

Є в зайчихи 5 малят, неслухняних зайченят.

На обід їх мати жде: 1, 2, 3… А решта де?

ІІІ. Підсумок заняття.

\

I:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_15-57-40.jpgI:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_15-57-48.jpgI:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_15-58-09.jpgI:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_15-58-17.jpgI:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_15-58-37.jpg

16.03 ФНЧП

Тема: Освітня: складання розрізних малюнків зображення 1-2 предметів. Читання по складах уривків з букварних тестів. Утворення множини від однини слів—іменників(хто?, що?); відмінювання слів, зміна закінчення з питанням «Чого не стало»(Нема)

Корекційна: вправляти у вимові слів 1-ї складової структури.

Виховна: виховувати вміння зосереджуватись, самостійність, врівноваженість/, вміння працювати разом з батьками.

Обладнання: відео-роз’яснення педагога у платформі Viber, презентації «Однина-множина», «Слова 1-ї складової структури».

Хід роботи:

  1. Арт.вправи «одяг»(голка – шиємо сорочку, годинник – пришиваємо ґудзики, гірка – склали одяг); вправа на розвиток дихання «Швейна машинка», голосова вправа «Молоток»
  2. I:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_16-13-00.jpg
  3. Читання літер, складів, маленьких слів за допомогою карток звуконаслідуваннь.

I:\карантин\изображение_viber_2020-03-17_20-35-10.jpg

I:\карантин\изображение_viber_2020-03-17_20-36-27.jpg

4 Вимова слів 1-ї складової структури, утворення, за допомогою батьків, множини.

http://nsportal.ru/sites/default/files/2012/5/slayd4_13.jpg

Д.з. Прикрашаємо крупою букву А, шукаємо і обводимо її у словах.

I:\карантин\изображение_viber_2020-03-20_16-23-25.jpg

Завдання для Биковського М.,  Карпенко Е.

Рекомендації з розвитку мілкої моторики в домашніх умовах:

Дрібна моторика руки – це, простою мовою, набірдрібних і точнихрухівпальців і кисті руки. Не можнанедооцінюватизначеннядрібної моторики для розвиткудитини. Як відомо, розвитокточнихрухів руки сприяєрозвиткумовленнядитини. Чим кращерозвинена ручка дитини, тимшвидше вона починаєговорити, тимкраще вона розмовляє.

Досить просто назбиратирізнихдрібнихпредметів, організувати з них гру і простежити, щобдитинавикористовувалаїх за призначенням, а не засунула в рот, нісабовухо.

У ційсправі стане в нагоді все яскраве, дрібне, нетоксичне. Це і крупи, і прищіпки, і скріпки, і гвинтики з гаєчками, намистинки, баночки, кришечки, ключики та іншіпредмети, які легко знайти в будинку. Пропонуємо вам добіркуігор, якізахоплятьвашогомалюка і допоможутьрозвинутидрібну моторику.

Сенсорні коробки, якіможнапропонуватималюкам уже з 6-місячного віку. Вартолишепам’ятати, щогратися з  такою коробкоюможнатількипіднаглядомдорослого.

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/zoo-sensory-bin-2.jpg?w=620&h=412

Для наповненнясенсорної коробки підійдутьрізноманітнікрупи, насіння, природніматеріали. Це і жолуді і каштани, листочки, гілочки, камінці і все-все, щознайдете в парку, на вулиці, в лісі, на пляжі і т.п. Такожпригодяться: кольоровий рис, кольорова манка, гідрогелеві кульки, макароннівироби, намистини, камінці, гудзики, різноманітніфігурки тварин, комах, морськихжителів, людей, героїв, овочі та фруктиізполімерноїглини, кришечки, кубики, пір’я, м’які і тверді кульки, помпони, різніпристосування для маніпуляції з предметами (ложечки, пінцети, щипці і т.п.) та все-все, щопопадетьсяпід руку. 

Нитки з вовни тонкі і в той же час шорсткі. Для того щобобмотатиякийсь предмет з їхдопомогою, малюковідоведеться як слідсхопити ниточку пальцями. І цедопомагаєзміцнюватим’язи маленьких пальців і вчитидитинукоординуватисвоїрухи.

Нехай малюкспробуєробити з вовняних ниток маленькіпавутинки на пальчиках або на маленьких смужках картону, а дитині 4-5 роківзапропонуйтеобмотувати нитками більшскладніформи, наприклад, букви А, Б, В, Г…

Нижчепропонуютьсяшаблонианглійських букв і приклад літери, вжеобмотаної нитками. Для того щобобмотуватиформибулозручніше, зробіть по краях невеликінадрізи, за якіможначіпляти нитку.

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/melkaya-motorika-v-igrovoj-forme-5.jpg?w=620

Проста, але геніальнаідея для хлопчиків. Тут потрібнадопомога тата, щобпідібрав гвинтики і гайки і зафіксувавїх у дерев’янійоснові.

для мелкой моторики руки

Нанизування намистин, макарон, створеннянамиста.

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/mac-620x413.jpg?w=620&h=413

 

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/900033.jpg?w=620&h=413

Шнурівки

 

88ccafb8ec08d7b705af453a0d1b0e64

 

Пальчиковемалювання. Пальчиковіфарби можнавиготовитисвоїми руками.

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/palcikovoe_risovanie_podgotavlivaem_ruku-744-1920-1024-80.jpg?w=620&h=413

 

пальчиковое рисование

 Різноманітні ігри з пінцетами, щипцями, китайськимипаличками, піпетками

 

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/d0bfd196d0bdd186d0b5d182.png?w=620

 https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/4295bdb7af867ec3bf65b7f298la-kukly-i-igrushki-pintset.jpg?w=620&h=413

Ігри з Лего. Запропонуйтедитиніспочаткунабрати в трубочку абопіпетку води, а потімкапнутикрапельки води так, щобзаповнити отвори в пупиришках водичкою.

У процесітакоїгривашмалюкпознайомитися з деякимифізичнимивластивостями, тренуватиме моторику рук, спритність і координацію.

https://dytpsyholog.files.wordpress.com/2016/06/lego-games-1.png?w=620&h=226

Ліпленняізпластиліну, тіста, глини…

4

Різноманітніігри з гудзиками

 

мелкая моторика пуговицы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Малювання на манці

5

Ігри з прищіпками

 VT1604-01-ukr-300x300

6

 

Нагодуй свинку

7

Дітямзавждицікавіігри з водою. 

8

Простаідея, коли вже все іншенабридло

10

Не викидайтепляшечки і баночки з-підшампунів і кремів. Розкручуваннякришечок і пдбірвідповідних на довго і з користю займе дитину

11

Легко і просто

 

13

14

Ігриіз скрепками

15

18

19

Стрічки і решітка

16

17.03 ФНЧП Тема: Складання речень з 2-3 слів до малюнків і ілюстрацій на тему «Транспорт. Професії на транспорті». Основний рядок сітки зошита(верхня, нижня рядкові лінії). Написання прямих і обернених складів з вивчених букв.

Мета:  - освітня: формування та збагачення уявлень про транспорт, професії на транспорті.

Обладнання: відео-роз’яснення педагога у платформі Viber, YouTube-презентації.

Х.з.

1. Вправи для розвитку дихання «Паравозик свистить».

Паравозик швидко мчить,

Що є сили він свистить.

(Взяти чисту трубочку й піднести її до рота. Злегка висунути кінчик язика, щоб він злегка торкався края трубочки. Плавно видихнути повітря в трубочку, слідкуючи за тим, щоб струмінь повітря йшов посередині язика.)

  1. Розгляньте разом з дитиною транспорт. Вимовляйте назвати самостійно. Як можна назвати зображене одним словом? (Транспорт). Перегляд відео. Картки Домана з теми «Транспорт» https://www.youtube.com/watch?v=95DOXkSBiU0
  2. Збагачення словника.

Транспорт буває різний. Чим ми поїдемо по орозі? Хто веде такий транспорт? (Водій). Можна їхати залізничними рейками. Чим ми так будемо подорожувати? (Потягом)Хто веде потяг? (Машиніст). Також можна пливти кораблем. Хто ним керує?(Капітан). А якщо будемо летіти літаком, то його поведе…? (Пілот)

  1. Ознайомлення з сіткоюробочогозошита

— У зошитінашілініїживуть у певномумісці. Давайте уважнороздивимосясторінкунашогозошита.

350

  1. Ознайомлення з робочим рядком

— Я маю два малюнки: на першому — буквирізногорозміру, написані по всійплощинізошита; на другому — всібуквиоднаковогорозміру, написані в робочому рядку.

Описание: 351

— На якомумалюнку вам легшепрочитатизапис? (На другому)
— Як вивважаєте, чому? (Буквивсі одного розміру і написані в одному рядку.)
— Зяких же лінійутворився рядок? (Верхньої і нижньоїробочоїлінії.)
— Чомувониназиваються «робочі»? (Ми будемопрацюватисаме на них.)
— Наш рядок тежназивається «робочим рядком». Здогадалисячому?
— Давайте ще раз покажемоверхню та нижнюробочілінії, робочий рядок.

Практичнезавдання. Робота всітцізошита

Виконаннявправ для розвиткуокоміру тавільноїорієнтаціїучнів у зошиті (в косу лінію).

Практичнезавдання. Робота всітцізошита

Виконаннявправ для розвиткуокоміру тавільноїорієнтаціїучнів у зошиті (в косу лінію).

Описание: 352

17.03. ФЕМУ. Розв’язокнайпростіших прикладів і задач на додавання та віднімання в межах 5. Більше, менше, стільки ж. Числа 1-4.

Мета: На основі розгляду малюнків і предметів розкрити поняття більше, менше, стільки ж. Вправляти учнів у розв’язанні найпростіших прикладів, розуміти і використовувати математичні знаки додавання, віднімання та дорівнює.

Х.Р.

1. Відео-роз’яснення у платформі Viber.Робота з підручником та картками.

I:\карантин\2020_03_20\2020_03_20\IMG_0001.jpgI:\карантин\2020_03_20\2020_03_20\IMG_0002.jpg

I:\карантин\2020_03_20\2020_03_20\IMG_0003.jpg

  1. Вчимоцифри та розв’язуємоприклади з їжачком Жекою.https://www.youtube.com/watch?v=YmQGI6mBPaw
  2. Д. з. Розв’язатиприклади та обвести цифру, яка відповідаєправильній відповіді.
  3. I:\карантин\2020_03_20\2020_03_20\IMG_0004.jpgI:\карантин\2020_03_20\2020_03_20\IMG_0005.jpg

18.03. Озн. з навколишнім.

Тема: Пристосування рослин до сезонних змін у природі(проростання трави, розспускання бруньок, цвітіння).

Мета:Формувати уявлення про природу в цілому, неживу й живу природу; працювати над виробленням умінь виділяти істотні ознаки предметів. Вчити спостерігати за змінами в природі навесні.

Розвивати в учнів спостережливість, поняття про взаємозв’язки рослинного організму з умовами оточуючого середовища, про зміни у світі рослин у зв’язку з настанням весни; розвивати вміння виявляти ознаки весни в природі.

Виховувати естетичні почуття, бережливе ставлення до природи. Учити не лише любити природу, але й відновлювати її багатства.

Х.З.

1. Артикуляційна гімнастика.https://www.youtube.com/watch?v=-8eO3TlK2HI

2. Вправа на розвиток дихання «Квіти».

Як духмяно пахнуть квіти!

Задоволені всі діти.

Кожен з них відчути рад

Цей чудовий аромат.

(Глибоко вдихнути через ніс, видихнути, промовляючи слова: «Ах!»)

3.Голосова вправа «Весняний капіж» Промовити на видиху спочатку голосно «Крап-крап-крап», ніби крапають великі крапельки, а потім – тихо, ніби крапають маленькі крапельки.

  1. Прочитайте дитині вірш.

Сонечко в небі яскраво сяє,

Лагідно землю воно зігріває.

Швидко спливають і лід, і сніги,

І зеленіє земля навкруги.

  1. Розгляньте малюнки

https://i0.wp.com/orechi.ru/wp-content/uploads/2018/03/vesna-ledohod.jpg

https://i2.wp.com/orechi.ru/wp-content/uploads/2018/03/vesna-korabliki.jpg

Перегляд відео: https://www.youtube.com/watch?v=jKbKYTw_YcY

Д.Г. «Знайди наступну картинку»

Д.г. Знайди тінь

H:\универ\помирныки\окружающий мир\лексичні теми\пори року\Весна\Весна завдання\Vesna-12.png

18.03.2020 ФНЧП Тема: Добір слів з вивчених звуків, встановлення позиції звука у словах.

Мета: освітня: продовжити вчити дітей визначати перший і останній звук у слові, зображувати його схематично;  називати слова, які починаються з вказаної букви. Формувати у дітей уявлення про номінативну функцію слова;формувати і  розвивати знання про голосні та приголосні звуки, вчити виокремлювати звук, що повторюється, добирати з допомогою картинок слова із заданим звуком, визначати місце звука в слові(початок, кінець), використовуючи умовну позначку – червоний колір

Корекційна: розвивати зосередженість, розвивати словниковий запас, розвивати фонематичний слух; розвивати пам’ять, увагу, мислення, спостережливість, зорове сприйняття

Виховна: виховувати пізнавальний інтерес до вивчення літер, виховувати навички самоконтролю, вміння працювати з батьками.

Х.З.

1. Вправа на розвиток дихання «Надуй кульку»

Надуваємо ми кульку:

Кулька кругла і товста.

Як повітря з неї вийде, Буде кулька знов худа.

Встань, ноги нарізно. Уявіть, що тримаєш в руках кульку. На рахунок «1, 2» зробити глибокий вдих ротом. На рахунок «3,4» - посилений видих ротом. Покажи ротом, як збільшується куля.(Повторити 3-4 рази в повільному темпі.)

  1. Голосова фонетична вправа: Глухі приголосні вимовляємо тихо, показуючи руками внизу а дзвінкі голосно з піднятими руками: па-па-ба, пу-пу-бу.
  2. Для повторення: Звук і буква А https://www.youtube.com/watch?v=Q4WDVHM6cys&t=69s

                                Звук і буква О  https://www.youtube.com/watch?v=IOuD-81jAVY

                    Звук і буква І  https://www.youtube.com/watch?v=v5M-nNFGCHY

                               Звук і буква Сhttps://www.youtube.com/watch?v=UnAYCoZBtUM

                   Звук і буква М https://www.youtube.com/watch?v=Kskz-KLdV1k&t=236s

Письмо букви А https://www.youtube.com/watch?v=UbWm35XOlhw

Письмо букви М https://www.youtube.com/watch?v=XXWMyxK50BY

  1. Дид.гра «Плесни в долоні і познач де звук»

(Звуки а, о, м, с, у, и)

  1. Д.вправа  «Назви слова, назви перший звук»
  2. Д.з Пишемо  малу і велику літери А

Карпенко Е., Биковський М., Сердюк Н. «гачки»

  1. I:\карантин\2020_03_20\IMG_0001.jpg

18.03 ФЕМУ: Тема: Класифікація сукупностей предметів за чисельністю(«порівну», «Більше на 1», «менше на 1»). Напрямки руху відносно себе: вперед, назад.

Мета: освітня: вчити дітей визначати чисельність предметів, спів ставляти їх, порівнювати за кількість в межах 4-х(більше на 1, менше на 1, порівну); формувати уявлення про основні напрямки руху відносно себе: вперед, назад, справа, зліва;

Корекційна: розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення, формувати орієнтування в просторі;

Виховна: виховувати прагнення бути уважним і спостережливим.

Обладнання: рахункові картки, кольорові камінці, 3 іграшки,  відео-роз’яснення у платформі Viber, youtube-ролики.

Х.з.

1. Орг.момент.

2. Пальчикова гімнастика: https://www.youtube.com/watch?v=wZMPwN-jCMw

3. Відео-урок у вайбер-платформі.

4. Гра «Додай, забери 1»

Мета: вчити вмінню додавати і забирати лише 1 предмет серед запропонованих, формувати і розширювати розуміння понять «більше, меньше»

Гра «Порівняй, чого більше, чого менше, порівну»

Мета: навчити дітей спів ставляти предмети різних груп, порівнюючи їх парами; розвивати розуміння понять більше, менше на 1, формувати поняття «порівну»

Гра «Зліва-справа»

Мета: розвиток мовлення, розвиток орієнтування в просторі, вчити дітей напрямкам відносно себе, понять «право-ліво», розширювати розуміння понять «більше-меньше», вміння спів ставляти; розвиток уваги, мислиннєвих процесів.


Фізкультхвилинка «Право-вліво»

https://www.youtube.com/watch?v=DX_jlZ4M4Lk

Гра «Хто перед, позаду»(з іграшками, картками)

Мета: вчити дітей орієнтуватись відносно себе, формувати і розвивати розуміння понять «попереду-позаду, справа-зліва»

19.03 Озн. з навколишнім.

Тема: Пристосування диких тварин до сезонних змін у природі.

Мета: Розширити знання учнів про багатоманітність звірів лісу, виявити ознаки пристосування і зв'язку звірів до умов середовища "ліс", ознайомити з весняним періодом життя. Виховувати шанобливе ставлення до всього живого як складової природних багатств Землі. Розвивати пізнавальний інтерес до природи рідного краю і її таємниць.

ОБЛАДНАННЯ. Відеоматеріали, фотографії

Тип уроку:ознайомлення з новим матеріалом.

Х.з.

1. Організаційний момент.

Пальчикова гімнастика https://www.youtube.com/watch?v=zV6Ln0F7U0k

2. Повідомлення про нову тему.

Сьогодні ми дізнаємось цікаве про зміни у житті диких звірів навесні. А давайте спочатку пригадаємо, які це дикі звірі. Перегляд відео. Картки Домана «Дикі тварини» https://www.youtube.com/watch?v=ihCA1eTFXDs

- Дивлячись на наш календар,ми помітили, що температура підвищилась,морози вже не так часто бувають і невеликі, снігу випадає менше, небо стало світліше, вітер став частіше легкий.

Які ще зміни у природі навесні ви помітили? День став довший, а ніч коротша,частіше ми зараз бачимо сонечко.

(Фізкультпауза під музику птахів 1) https://www.youtube.com/watch?v=SR0PGXgUqms

Ось до лісу йде весна.( Слайд 1)

Все довкола ожива:

Звірі прокидаються,( Слайд 2)

Квіти посміхаються, ( Слайд 3)

Пташки прилітають, ( Слайд 4)

Діти вибігають,( Слайд 5 )

По лісу стрибають.

Усміхнися всім навколо:( Слайд 6 )

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обовязково ( Слайд 7 )

Багато друзів у тебе буде!

Презентація в PowerPoint

C:\Users\K2\Desktop\животные весной\72858599_1301562516_ZHurchat_ruch_i_vesennie_SCHerbakov_BV.jpg

C:\Users\K2\Desktop\животные весной\1251091410_medved.jpg

C:\Users\K2\Desktop\животные весной\0_b8774_13ec60c5_XL.jpeg

C:\Users\K2\Desktop\животные весной\timthumb.jpeg

C:\Users\K2\Desktop\животные весной\picture_mirror.jpg

C:\Users\K2\Desktop\животные весной\uyv3.jpg

А чому звірі взимку впадають у сплячку, а тільки навесні прокидаються?

- Бо мало їжі,стало холодно надворі.Ведмідь хоч і хижак, проте є всеїдною твариною: їсть комах, черв'яків, жаб, рибу, великих і малих звірів, а також ягоди, горіхи, кореневища, траву. Але їжі взимку мало, тому він запасає до 80-100 кг жиру і залягає в сплячку, будуючи барліг у гущавині лісу. А вовк своє житло - лігво, будує серед коренів дерев у густих непрохідних хащах недалеко від води. Їжачки народжуються навесні без голок і сліпі. На рожевому тілі у них тільки безліч горбків. Голки на їхньому місці з‘являються через декілька годин. Спочатку вони м‘які і світлі, але поступово тверднуть і темніють. Голки  ростуть дуже швидко. І білченята з зайчатами народжуються навесні. А їх батьки міняють колір шубок. Навесні та влітку буде спекотно у зимовій шубці. тому хутро стає рідшим.  

Гра за картинкою «Хто де живе?»https://www.youtube.com/watch?v=tSKfaPrgptQ

Д.г. «Хто що їсть у лісі» https://www.youtube.com/watch?v=VLeSeNtz72g

Дом.завдання Провести доріжку від мами-тварини до її малятка.

I:\карантин\2020_03_21\IMG.jpg

20.03. РХЕН.Тема: Зображення тварин за допомогою методу обведення долоні.

Мета: вчити дітей обводити власну долоню м’яким фломастером; вчити виділяти основне, частини, бачити цілісну картину; розвиток уваги, пам’яті, мисленнєвих процесів; розвиток звуконаслідування тварин; розвиток мілкої моторики; виховувати повагу і любов до свійських тварин, вміння зосереджуватись, співпрацювати з батьками.

Х.З.

1. Гімнастика для очей: https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM&feature=youtu.be

2. Повторення Назви свійських тварин і птахів та їх голоси.https://www.youtube.com/watch?v=HsnqhhBBb8s

3. Покрокова інструкція малювання: https://www.facebook.com/watch/?v=2973037069382303

I:\карантин\пп.jpgI:\карантин\ппп.jpgI:\карантин\изображение_viber_2020-03-22_17-36-14.jpgI:\карантин\изображение_viber_2020-03-22_17-36-15.jpg

I:\карантин\изображение_viber_2020-03-22_17-36-16пп.jpg

20.03. ФНЧП. Тема: Розрізнення різних звуків – шумів(стук-дзвін, дзенькіт, гудіння, плескання)

Мета: розвивати фонематичну увагу, сприймання, вміти співставляти звук з відповідним зображенням;

Х.З. https://noisefx.ru/

Птица домашняя. Гуси. в Старое Шайгово Россия, Купить, Цена, Фото : ALL.BIZ: Россияфотоархив-клипарт - колокольчикКар-кар - Презентация 551/6Сделаем жизнь ярче. Saratovnews.ruБактерии - Морские жители - Картинки

Cute Pig Drawing

https://noisefx.ru/?s=%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%8C