УКРАЇНА

БЕРШАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

29 сесія 7 скликання

РІШЕННЯ

        № 307

26.06.2018 р.

Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Бершадської міської ради на 2019 рік

        

Відповідно до Закону України від 28.12.2014р. №71-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», ст. 266 Податкового кодексу України , п.24 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Бершадська міська рада

                

ВИРІШИЛА:

1. Встановити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Бершадської міської ради на 2019 рік:

1.1. Згідно ст.266 Податкового кодексу України база оподаткування є об’єкт  житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів, для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів, для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.  

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік)

Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) та на об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єктів/об’єкта перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі

1.2. Згідно п.266.5. ст.266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки житлової та нежитлової нерухомості за 1 кв. становить:

1.2.1.Для фізичних осіб за об’єкти житлової нерухомості, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки – 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати установленої законом на 1 січня календарного року;

1.2.2. Для фізичних осіб які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості господарських (присадибних) будівель (допоміжні приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції, тощо) -  0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати установленої законом на 1 січня календарного року;

1.2.3.Для фізичних осіб які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості, що не       визначені відповідно до законодавства до житлового фонду та використовуються для комерційної діяльності – 0,2 відсоток розміру мінімальної заробітної плати      установленої законом на 1 січня календарного року;

1.2.4.Для юридичних осіб які є власниками об’єктів житлової та нежитлової      нерухомості в розмірі -  0,3 відсотка розміру мінімальної заробітної плати       установленої законом на 1 січня календарного року.

1.2.5.За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку,  збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

1.3. Надати пільги по сплаті податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за об’єкти житлової нерухомості та господарські присадибні будівлі таким категоріям осіб (п.266.4.2 Податкового кодексу України):

1.3.1. Учасники бойових дій та їх сім'ї.

1.3.2. Інваліди першої та другої групи.

1.3.3. Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

1.3.4. Пенсіонери за віком.

1.3.5. Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

1.3.6.Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

1.3.7.Релігійним організаціям, статути (положення) яких зареєстровані у встановлені законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

1.3.8. Сім’ї загиблих учасників бойових дій.  

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну  комісію з питань планування,бюджету, соціально-економічного розвитку, з питань регламенту, депутатської етики, правового захисту та законності (голова комісії  В.Москаленко).

Міський голова                                       М.Кольченко