Урок 04 Стандарт 11
Урок 04 Інформатика 11 Стандарт
Практична робота №1
“Побудова інформаційної моделі”.
Мета.
Навчальна. Сформувати навички побудови інформаційної моделі, використовуючі програмні засоби.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру оформлення блок-схем, алгоритмів
Матеріали для роботи з учнями:
- Тест “Поняття моделі. Моделювання.”
План
- Організаційний момент
- Актуалізація опорних знань.
- Алгоритм. Властивості алгоритмів. Фоми подання алгоритмів.
- Відпрацювання практичних навичок роботи з ПК.
- Типові запитання до уроку.
- Домашнє завдання.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
Усне опитування:
- Назвіть етапи розв’язування задач на ПК.
- Що таке модель?
- На яких методах наукового дослідження базується моделювання?
- Наведіть приклади предметних моделей зовнішньої подібності. З якою метою їх створюють?
- Наведіть приклади функціональних моделей. З якою метою їх створюють?
- Наведіть приклади імітаційних моделей. З якою метою їх створюють?
- Наведіть приклади знакових моделей. З якою метою їх створюють?
- Що собою являє інформаційна модель?
Тестування “Поняття моделі. Моделювання.”
3. Техніка безпеки під час роботи на ПК.
Інструктаж з ТБ при роботі з ПК та в комп’ютерному класі.
4. Практична робота № 1 “Побудова інформаційної моделі.”
!!! Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. !!!
Завдання до практичної роботи.
- Створіть інформаційну модель однієї з кімнат вашої квартири (вітальня, спальня, кабінет, дитяча тощо) з метою обклеювання її шпалерами. Для цього попередньо визначте розміри потрібних об’єктів цієї кімнати.
- Подайте створену інформаційну модель кімнати в таких видах: словесному, графічному і структурному (таблиця), кожний на окремій сторінці текстового документа, який збережіть у своїй папці у файлі з іменем Прізвище_пр_1.doc.
- Створіть математичну модель визначення вартості необхідних шпалер для обклеювання цієї кімнати. Знайдіть в Інтернеті відповідний вид шпалер та їх ціну. Фото вибраних шпалер, дані про них і створену математичну модель у вигляді таблиці розмістіть на окремій сторінці текстового документа Прізвище_пр_1.doc.
- Перешліть роботу вчителю.
5. Підсумки уроку.
6. Домашнє завдання.
- Повторити теоретичний матеріал уроку № 3.