KUNSTIRUUM.EE e-poe ostutingimused

Kehtiv alates 17.10.2019

Kunstiruumi KUNSTIRUUM.EE (edaspidi Kunstiruum) omanik on Kunstisõber OÜ (registrikood 14726019) asukohaga Peterburi tee 2 (T1 Mall of Tallinn).

 1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo
 1. Müügitingimused kehtivad kaupade ostmisel Kunstiruumi e-poest.
 2. Kunstiruumis müüdavaks kaubaks on unikaalsed ja algupärased kunstiteosed.
 3. Kunstiruumis müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.
 4. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Eesti piires on kättetoimetamine tasuta.
 5. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
 6. Teave kauba kohta on esitatud Kunstiruumis vahetult kauba juures.
 1. Tellimuse vormistamine
 1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi.
 2. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
 3. Arveldamine toimub eurodes ning tasumine toimub maksekaardi või pangalingi abil. Maksete vahendajaks on Maksekeskus AS.
 4. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Kunstiruumi arvelduskontole.
 5. Juhul, kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saamisest.
 1. Kohaletoimetamine
 1. Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti.
 2. Saatmine Eestisse on tasuta.
 3. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.
 4. Kauba kohaletoimetamist korraldab Haapsalu Pakiauto (Puupoisid OÜ) või Omniva (Eesti Post AS).
 1. Taganemisõigus
 1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul välja arvatud:
 1. Teenused
 2. Kaup, mis on valmistatud või kohandatud vastavalt individuaaltellimusele.
 1. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Kunstiruumis on õigus teha selle osas erandeid.
 2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
 3. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Kunstiruumil õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
 4. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@kunstiruum.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
 5. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
 6. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
 7. Kunstiruum tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
 8. Kunstiruum võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud.
 9. Kunstiruum tagastab ostusumma ainult ostja arvelduskontole, mis on toodud ostus taganemise avalduses.
 10. Kunstiruumil on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind Kunstiruumis on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba tegeliku hinna.
 1. Pretensiooni esitamise õigus
 1. Tulenevalt kauba olemusest ei aktsepteeri Kunstiruum ostetud kauba osas pretensioone muudel juhtudel, kui p4 märgitud asjaoludel.
 2. Kunstiruum ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
 3. Juhul, kui Kunstiruumist ostetud kaubal on puudused, mille eest Kunstiruum vastutab, tagastab Kunstiruum ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.
 1. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
 1. Kunstiruum kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
 2. Kunstiruum edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
 3. Kunstiruum saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
 4. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.
 1. Vaidluste lahendamine
 1. Kui ostjal on Kunstiruumi osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile info@kunstiruum.ee või helistada telefonil: +372 58665157.
 2. Kui ostja ja Kunstiruum ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.
 3. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Kunstiruumi vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
 4. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.
 1. Muud sätted
 1. Kunstiruumil on õigus teha käesolevatesse ostutingimustesse muudatusi ja täiendusi.
 2. Vaidluse korral loetakse kehtivaks tingimuste redaktsioon, mis kehtis ostu sooritamise hetkel.