Published using Google Docs
Uvítací
Updated automatically every 5 minutes

== Uvítací dopis ==

Projekt kampaně nízké pravděpodobnosti a vysokého dopadu pro hru DCS vytvořený AVS, což je Aliance Virtuálních Letek NO.312RAF, MB2, UVP.


High impact, low probability scenario for DCS wargaming created by AVS, which is an alliance of virtual squadrons NO.312 RAF, MB2, UVP

Úvod

Tah Perským Jezdcem je projekt kampaně nízké pravděpodobnosti a vysokého dopadu pro hru DCS vytvořený AVS, což je Aliance Virtuálních Letek NO.312RAF, MB2, UVP. AVS si vytyčila cíl, vytvořit dynamickou kampaň, odehrávající se v Hormuzském průlivu.
Podobných projektů je v současné době jistě mnoho, naší ambicí je vytvořit dynamickou, vysoce realistickou kampaň a tu dlouhodobě udržet.
Jak dlouho to udržíme projekt v chodu bude záležet na naší motivaci, no a naše motivace je výrazně ovlivněna vaším zájmem. Mise budou koncipovány jako člověk proti CGF (Computer Generation Forces), rádi bychom použili v roli oponentů i reálné piloty, nikdy však nebudou mise navrhované jako duely.
Pokud se přihlásíte na misi, tak se stanete virtuálním bojovým pilotem, budete mít svého velitele a své bojové kamarády, s kterými budete prožívat emoce. Se svými spolubojovníky zažijete na vlastní kůži širokou paletu leteckých operací. Budete se bránit, útočit, bojovat se stihači, chránit vlastní lodě, hledat a ničit Scudy schované v poušti, vysazovat speciální jednotky, přistávat na plovoucích plošinách, zachraňovat sestřelené piloty, podporovat vlastní tanky, přistávat v písečné bouři, chránit AWACS a mnoho dalšího.

Hlavní vlastnosti naší kampaně bude vysoká realita scénářů a zároveň vysoká realita virtuálního letového provozu a bojových operací.
Vysokou realitu scénáře budeme dosahovat jednak logickým a uvěřitelným příběhem, kolem kterého bude scénář postavený a dále kvalitou podpůrné dokumentace. V kampani se budou plánovat dva typy misí, první typ bude mít název
DESERT FORTRESS a půjde o výcvikovou misi, která nás připraví na misi bojovou, výsledek výcvikové nebude ovlivňovat dynamiku kampaně. Mise se může opakovat, pokud se bude chtít, nebo bude potřeba. Druhý typ mise bude mít název DRAGONFLY a bude to mise bojová. Tato mise se poletí zásadně pouze jednou a výsledek mise ovlivní následující vývoj kampaně.

Příprava dobré dokumentace zabírá více času než vytvoření mise v editoru. Pro zrychlení tvorby dokumentace jsme vytvořili sadu nástrojů, které částečně automatizují tvorbu dokumentace. Na každou misi bude vytvořen dokument obsahující úvodní příběh, ATO (rozkaz k provedení úkolu), ROE (pravidla pro použití zbraní), údaje o protivníkovi INTEL, navigační údaje, komunikační údaje a mnoho jiného.

Realita průběhu misí bude postavena na znalosti a schopnosti jednotlivých účastníků mise, užívat operační postupy, podobně jako je užívají skuteční piloti v reálném boji.
V našich misích si užijete přesnou navigaci, realistickou komunikaci s ostatními piloty, aktivní kooperaci ve skupinách, reakci na hrozbu od protivníka a mnoho dalšího. Nedělám si iluze, že všichni virtuální piloti všechny tyto znalosti mají. Pro vaše snadnější vnoření do virtuální fikce bude počáteční náročnost misí nízká a jejich náročnost bude postupně narůstat. Zároveň, jak doufám, budeme mít dostatek vedoucích rojů (flight - 4 letadla), kteří vám budou za letu dělat leadery rojů a hlavně s vámi udělají briefing na misi, pomohou vám s přípravou tak abyste se cítili připraveni. Jak záhy zjistíte, flight leader odvede za letu většinu práce a vy budete hlavně držet skupinu a zasáhnete určený cíl.
My jsme si již mnohokrát ověřili, že čím lépe jsme na misi připravení, tím větším zážitkem bude pro nás misi letět.

Registrace na misi

Registrace na misi je důležitá. Bez registrace nebude možné letět. Mise budou vznikat v týdenních až čtrnácti denních cyklech. Mise se budou létat zpravidla v pátek, start mise bude v 20:00 lokálního času. Server s misí bude spuštěný 30 minut před zahájením mise, tedy ve 19:30 LČ. Před misí nebude organizovaný “Mass briefing” skupiny se připraví samostatně podle pokynu velitelů mise, velitelů balíků (package) a velitelů rojů (flight).

Časový cyklus mise

Aby měli všichni čas na přípravu budou mise řízeny cyklem.

Popis akce

Čas

1

Vyhlášení mise. Krátký popis budoucí mise, zveřejnění volných slotů pro účastníky mise.

min. 5 kalendářní dní před misí

2

Přihlašování pilotů na misi pomocí registračního systému

uzávěrka pro přihlášení
50 hod. před startem mise

3

Vydání dokumentace k misi, včetně přidělených letadel a zařazení pilotů do jednotlivých rojů.

nejpozději 48 hod. před zahájením mise

4

Plánovací schůzka všech velitelů. zde bude upřesněn “duch mise”.

48 hod. před zahájením mise

5

Nepovinná příprava na misi, podle uvážení velitelů. Zde bude čas na vytvoření osobní dokumentace na misi, jako mapa, kneebord, komunikace a t.d.

24 hod. před zahájením mise

6

Sraz účastníků a vydání krátkých pokynů pro misi

15 min. před misí

7

Provedení mise

T + 0 (pátek 20:00)

Co je nutné umět a znát?

No čím více tím lépe. Na začátku toho moc nebude:

 • základní ovládání letadla vzlet přistání
 • základy navigace, to je let po trati
 • základy letu ve skupině
 • trochu umět komunikovat do rádia

Následně přijdou složitější věci jako přesná časová a prostorová navigace, pokročilé ovládání palubních zbraňových systémů, pokročilá taktika boje proti různým cílům.

Co je nutné mít?  

Pro naše mise je bezpodmínečně nutné je mít následující vybavení a komponenty:

 • PC s nainstalovaným simulátorem DCS.
 • DCS Mapu Hormuzského průlivu.
 • Některý z preferovaných modulů[1].
 • Klient pro hlasovou komunikaci Teamspeak.
 • Plugin pro integraci Teamspeaku do DCS UniversRadio.
 • Joystick mikrofon a sluchátka.
 • Balík doplnkových addonů[2].

Dále doporučujeme další doplňkové vybavení a komponenty:

 • Plánovací nástroj pro přípravu letu CombatFlite.
 • Trackovací zařízení pro snímání polohy hlavy.
 • Balíček skinů zejména pro Íránské letectvo

Jaké moduly bude možné létat?

Z důvodu vysoké reality budou použity pouze moduly placené (nejsou levné) budou zde jak vrtulníky, tak letadla s pevným křídlem, konkrétně tedy tyto:

 • F/A-18C Hornet
 • AV-8B
 • F-14 Tomcat
 • M-2000C
 • A-10C Warthog[3]
 • AJS-37 Viggen[4]
 • Black Shark 2
 • Mi-8MTV2
 • UH-1 Iroquois
 • SA342 Gazelle
 • Combined Arms

Zde musím zmínit, že ne v každé misi budou použity všechny moduly, naprosto univerzální modul, který bude k dispozici vždy, je F/A-18C Hornet. K tomu aby byl, vámi preferovaný modul, v misi použitelný, budou muset být splněny minimálně dvě podmínky 1) modul bude zařazen do návrhu mise, 2) v úkolovaném roji bude více jak jeden[5] pilot. Početní omezení a minimálně nutné obsazení bude uvedeno v dokumentaci mise.

Jak se přihlásit?

Dočasně se bude možné přihlásit na interním fóru no.312 RAF. K tomu musíte být zaregistrováni na foru a dále zaslat žádost o zpřístupnění privátní části fóra, na tuto adresu, já vám nastavím přístup, no a nakonec se zde se na stránkách dozvíte co je nového. Piloti, kteří již byli zaregistrování dříve se nemusí znovu přihlašovat.


[1] bude upřesněno později

[2] zatím ještě nejsou

[3] bude použit v pozdější fázi kampaně

[4] bude použit v omezené míře na speciální úkoly

[5] ve speciálních případech bude možné letět pouze s jedním členem roje, roj bude muset být úkolován jako jednočlenný