Узагальнення і систематизація знань з теми.
Мета.
Навчальна. Узагальнити і систематизувати знання до теми, відпрацювати навички розв’язування задач.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру оформлення розрахункових задач.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
Дидактичні матеріали:
План
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання.
Задача 18.1. До джерела струму з ЕРС 5 В і внутрішнім опором 0,5 Ом підключили лампу з опором 12 Ом. Знайдіть напругу на лампі. (В: 4,8 В)
Задача 18.2. Батарея акумуляторів має ЕРС 12 В. Сила струму в колі дорівнює 4 А, напруга на клемах батареї 11 В. Визначте внутрішній опір батареї акумуляторів. (В: 0,25 Ом)
Задача 18.3. Скільки часу потрібно для нікелювання металевого виробу площею поверхні 120 см2, якщо товщина покриття повинна бути 0,03 мм? Сила струму під час електролізу 0,5 А.
Задача 18.4. Якою має бути температура атомарного гелію (He), щоб середня кінетична енергія поступального руху його атомів була достатньою для іонізації шляхом зіткнень? Енергія іонізації атома Гелію становить 24,58 еВ.
Задача 18.5. Опір мідного дроту при температурі 0∘C становить 40 Ом. Яким стане опір цього дроту, якщо його нагріти до температури 150∘C?
Підручник: §1-8 - повторити.
Задача 18.6. Визначте ЕРС джерела струму, якщо при переміщенні заряду 10 Кл сторонні сили виконали роботу 120 Дж. (В: 12 В)
Задача 18.7. Яку найменшу швидкість руху повинен мати електрон, щоб іонізувати атом Нітрогену? Енергія іонізації атома Нітрогену становить 14,5 еВ. (В. м/с)
Готуємося до тематичного оцінювання №1. “Електродинаміка”.
Оціни свою роботу над уроком смайликом на полях у робочому зошиті! | ||